| anonim_4396 a întrebat:

Deci problema e ca:mie im place de un baiat si cam cu 2 saptamani in urma m-am certat cu una din cele mai bune prietene ale mele care stie despre baiatul respectiv si imi stia si parola de la id.Ca sa ma faca pe mine sa ma simt rau i-a trimis ceva de gen,, te iubesc la nebunie dar sa fie numa intre noi etc"si eu ca el sa nu ma creada obsedata sau gen m-am dus si i-am spus ca mna ea a trimis mesaju si el a spus:n-am primit niciun mesaj si apoi s-a dus dar faza e ca eu l-am chemat cand era cu prietenii lui si nu stiu nu prea a vrut sa vorbeasca sau nu stiu dar parca cred ca nu mai am nicio sansa cu el pentru. ca eu mi-am propus sa-i spun ca il plac in fata si acum mi-e rusine sal mai chem sa-i spun mi-e frica sa nu spuna ceva gen:mna ce mai vrea si asta...deci dati-mi plizz si mie un sfat ce ar trebui sa fac, mai am vreoo sansa?:*dau funda si la restul voturihappy

Răspuns Câştigător
| KirigayaKirito a răspuns:

Pentru inceput fata mea ignora-l! Asta e primul pas care o sa te duca la inima lui.El o sa vrea din ce in ce mai mult sa te descopere dar tu nu il lasa! Fi indiferenta! Apoi treci pe langa el ca si cum nu l-ai observa.Fa-l sa te vrea! Fi naturala pe langa el(cum ai spus si tu, sa nu te creada obsedata). Apoi, cand il vezi la vreo 10 m de tine, privestel in ochi si clipestei de cateva ori apoi indeparteazate.Asta o sa ii dea acea esenta misterioasa! Incearca sa castigi teren in fata lui.
Accidenteazate cu el pe hol, prefate ca vb la telefon si ca nu la-i observat(stiu ca suna nebunesc dar merge laughing ), priveste-l apoi putin in ochi si pleaca.Iar el daca vrea sa te opreasca pleaca cu indiferenta.Cand crezi ca ai castigat destul teren invita-l la un suc, sau daca nu ai curaj invita mai multi prieteni si fa-l sa vina si el.Cand sunteti singuri dai un sarut pe obraz si indeparteaza-te! PWP si succes! Iar daca el nu reactioneaza bine inseamna ca e prost si nu stie ce e o fata frumoasa!big grin

3 răspunsuri:
| Amidepsi a răspuns:

Sigur ca ai! Esti sigura ca a primit mesajul? Pentru ca daca l-a primit si a spus ca nu e posibil sa fi vrut sa nu te faca pe tine sa te simti prost.
Primul lucru pe care trebuie sa il faci e sa iti schimbi parola si sa iti faci ordine printre"prieteni" nu e bine sa ai incredere in toata lumea si mai ales trebuie sa intelegi ca nu poti da datele tale personale oricui(de preferabil nimanui).
Cat despre baiatul respectiv, stai calma.In primul rand trebuie sa ii devi amica.Vezi cum te apropii prima data de grupul lui si apoi de el.Sub nici o forma sa nu ii spui ca il placi tocmai acum.Adica eu sunt pro exprimarii sentimenteor dar acum o sa para putin ciudat.Nu te ingrijora, o sa fie bine! Doar relaxeaza-te si poarta-te normal in preajma lui. Poate ca acum e prea mare stresul.Incearca sa iti acorzi macar o saptamana in care sa te gandesti la altceva inainte sa incerci sa te apropii iar de el.E doar un baiat si o sa fie destul timp sa ii spui ce simti, poate ca o sa iti spuna el inainte. Oricum nu pleaca nicaieri.Si daca nu te place nu e sfarsitul lumii, ai idee cati baieti de varsta lui sunt? Deci nu te mai ingrijora, lucrurile vor veni de a sine."Destin"nu e nici prost nici degeaba.winking
Bafta!

| Beibiiis a răspuns:

Daca crezi ca te place mai ai sanse!winking
Dar alta metoda nu! Trebuie sa ii spui fata in fata nu prin intermediul yahoo messenger sau altelehappy. Fi sigura pe tine si gandeste-te ca nu pierzi nimic. Mai multe pierzi daca nu ii zici. Si ceea ce conteaza cel mai mult pierzi increderea in tine! Bafta:*
Daca tu consideri ca te-am ajutat da-mi fundita te rog!:*

| adrianap a răspuns:

Eu zic sa ii spui totusi ca il placi...pana la urma nu pierzi nimic...succeswinking