| BlancaFantasma a întrebat:

Doamne! dati`mi niste sfaturi va rog frumos! nu am mai plans dupa fostul de anul trecut din octombrie de cand ne-am despartit... dar nu l`am uitat niciodata firar sa fie, nu pot desi am stat doar 3 luni cu el! si astazi am gasit pe un telefon vechi care nu l`am mai folosit de 8 luni o poza cu el imi aduc aminte exact cand i-am facut`o dar credeam ca am sters`o nici nu ma gandeam ca as putea sa o gasesc tocmai acum dupa atata timp! si iar am inceput sa plang dupa el desi n`am mai facut asta de atata vreme! doamne spuneti-mi ceva sa ma simt mai bine.stiu ca e o prostie dar eu nu `l pot uita nu stiu de ce o fi din cauza ca nu am mai avut pe nimeni de atunci nimeni nu ma place. el nici nu stie cum ma mai cheama sunt sigura.de atunci nu am mai vorbit niciodata cu el, nu m`a mai bagat in seama! dar eu ca o proasta ce sunt visez zilnic la impacarea cu el visez ca o sa merg la facultate anul viitor si o sa-l vad, nu am uitat de el deloc. zilnic imi aduc aminte tot ce`mi spunea toate vorbele frumoase, care ma faceau sa cred ca tinea la mine. dar numai de ma mintea. ce sa fac s uit de el? n`am prietene mai deloc singura care o am are iubit si nu ma mai baga in seama cand ma suna vorbeste numai despre el eu pot sa fac ce vreau, n`am cu cine sa ies pe afara si stau toata ziua in casa.(am 18 ani)dau funda.

4 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Trebuie să te hotărăști ce vrei să faci până la urmă. Dacă chiar îți dorești atât de mult să fi cu băiatul respectiv, vorbește cu el caută-l și vezi dacă are sens sau nu.Cu siguranță îți va fi greu, dar cine știe. Măcar așa vei ști cu siguranță că ai încercat și dacă nu va fi ceva cu el, ai să poți trece mai ușor peste. Baftă!

| SufletDeCopil a răspuns:

Am patit-o si eu. Am avut un pr 6 luni si apoi ne-am desp. Am suferit foarte mult, credeam ca nu o sa mai iubesc pe nimeni niciodata dar nu a fost asa. Dupa catva timp am intalnit un alt baiat big grin care cu timpul a inceput sa-mi placa din ce in ce mai mult si care mi-a deschis ochii si m-a facut sa realizez ca nu merita sa plang dp cineva care nici macar nu ma baga in seama. O sa gasesti si tu pe altcineva asta e sigur. Nu poti ramane singura toata viata...inca nu ai gasit baiatul potrivit dar ai destul timp. Esti tanara. ai toata viata inainte. Nu mai plange, Gandeste-te cui ii faci rau? Lui sau tie? Nu mai fi asa pesimista, priveste viata cu ochi de invingator si o sa vezi ca va fi mult mai bine.

| Someonelikeyou a răspuns:

Ma, singura problema e ca toate fetele plang dupa fostii prieteni, iar baietii deloc nu plang dupa noi. Lor nici macar nu le pasa.ce simtim pentru ei...s`au alte chestii. Cel mai important sa iesi din sa zicem "mica depresie" pe care o ai, este sa iti aduci mereu aminte: Viata nu se incheie aici!winking. dupa despartirea de iubitul tau, gandeste`te ca mai sunt multi baieti in aceasta lume.care asteapta si ei, marea dragoste. Capul sus, si mergi inainte! te`ai impiedicat, ai cazut.dar daca vrei sa te ridici de jos, asta depinde de tine.adica daca vrei sa iesi din aceasta nefericire, depinde doar de tine.happy...Si iti mai spun o data.VIATAA NU SE TERMINA AICI, doar ca te`ai despartit de un baiat.oh go on

Un sfat iti dau: Mereu cand te vei desparti de vreun baiat, gandeste`te ca asa a fost sa fie, si e cel mai bine pentru amandoihappy.

| LochoKhocoBoy10 a răspuns:

Na am fost eu niciodata indragostit pana acum ca am doar 10 ani dar iti sugerez sa va intalniti la un suc sa va revedeti sau sa il uiti si gata! fundita?