| skol a întrebat:

Dragi useri!
Am o problema in relatie. Credeti ca e ok ca partenerul sa se supere urat atunci cand te iei de el ca raspunde la mesaje la 1 noaptea? E ok sa iti spuna sa taci si sa te jigneasca? Nu era asa...insa de la un timp s-a mai schimbat. Nu vreau sa cred ca ma inseala, el zice ca nu, nu ar avea de castigat daca m-ar minti. Nici nu vreau sa o fac pe detectivul sa aflu. Cum sa procedez?

5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

În general oameni care reacționează asa ascund ceva. Vorbeste cu el despre asta si spune-i sa fie sincer,iar daca nici asa nu scoti nimic de la el și atenta la anumite semne :telefon pe silent, parole, întârzieri acasa, bani lipsa etc.Iar daca e până acolo încearcă o ultima chestie, chiar dacă se zice ca nu e frumos cautai in telefon daca nu vrei sa pici de proasta.

| Andreeush a răspuns:

De ce mai stai cu el dacă te jignește?

| Sofer a răspuns:

Nu e normal cum procedează. Relația voastră e aproape pe ducă.

| Nemessys a răspuns:

1. Depinde de ce anume i-ai scris si mai exact. ce facea el pana la ora aia de ti-a raspuns abia atunci?
2. Nu e ok sa se supere si mai ales sa te jigneasca pe motivul asta.
3. Daca observi schimbari la el, spune-i totul, ce te deranjeaza si spune-i sa se schimbe, daca accepta si chiar o sa o faca, atunci o sa fie bine, daca nu, relatia nu o sa mai functioneze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are pe alta