| Markusfrtt a întrebat:

Dragoste: Au trecut 4 luni iar eu inca o iubesc si nu stiu cum sa o uit. Vreau sa o uit pentru ca eu unul nu cred ca merita. Am sa incerc sa va povestesc pe scurt povestea mea. Ea a fost prietena unui amic de-al meu. Sa intamplat sa vorbesc din tamplare cu ea cand eram mai multi, ea atunci era impreuna cu amicul meu. Dupa o saptamana s-a bagat inseama cu mine pe facebook si am vorbit cu ea. Dupa ceva ea si amicul meu sau dedespartit pentru ca zicea ea ca el nu o iubeste si era si adevarat, el nu o iubeasi iubea alta fata. Eu am continuat sa vorbesc cu ea si incetul cu incetul mam indragost de ea. Odata cd s-a suparat pe mine i-am spus ca o iubesc. Iar eu am intrebat-o daca simte ceva pentru mine iar ea mi-a spus ca nu poate sa-mi raspunda ca e suparata foarte tare pe mine. Ea si-a facut un prieten dar nu stia aproape nimeni, iar mie mi-a spus cineva ca are. Cand intrebato ea imi zicea ca nu, nu are. Am crezuto, dar dupa ceva timp am intrebat pe cineva care stia sigur, iar atunci cand am intrebat-o din nou ea continua sa ma minta. Pana la urma imi zice dintr-o data "imi pare rau"... MAm enervat foarte tare si am facut-o minnoasa... Nu am mai vorbit cu ea, dar nu ii prea convine cau o bag in seama, aunt indiferent. Dupa 3 luni in care nu am vb cu ea, eram undeva si m nimerit sa fiu aproape de ea, iar ea vazund ca nu o bag inseama del, m-a lovit si mi-a spus ca din greseala. Chestia e ca ea inca-l iubeste pe amicul meu si acum iar acum a inceput sa vorbeasca cu el din nou si el la fel. Desi el a spus ca nu sar mai impaca cu ea. A spus asta cand a aflat ca o iubesc si chiar parea hotarat. Acum vorbeac aproape infiecare zi si am observat ca el sa c fereste de mine cand vorbeste cu ea, desi ea are prieten, adica ea inca este intro relatie cu batu acela, dar ea nul iubeste si sta am impresia pentru bani, pentru ca asa o obliga parinti, mia spusun var de ei. Inca o iubesc si nu stiu ce decizie sa iau. Sssa incerc sa o uit sau sa lupt in continuare? Stiu ca nu o sa intelegeti mare lucru pentru ca m-am grabit. Imi cer scuze pentru greselile gramaticale, dar e cam greu sa scriu atata pe telefon

5 răspunsuri:
| Mihailescuioana29 a răspuns:

Ai dreptate nu merita. Chiar ar trebui sa te reorientezi, nu cred ca iti place sa fii pe locul nu stiu cat in inima ei. Nu te multumi cu atat, gaseste o fata pentru care sa fii pe locul 1 si ea la fel in inima ta.

| methodmen a răspuns:

Las-o,sunt atatea fete care merita

| Daria00 a răspuns:

Buna! Ar trebui sa incerci sa o uiti pentru ca nu te merita. Asta dovedeste prin faptele ei. Gaseste o alta fata, si sigur vei reusi. Las-o pe ea, fiinda daca ar fi tinut CU ADEVARAT la tine nu ti-ar fi facut asta. Crede-ma! Uita tot ce s-a intamplat cu ea, tot ce are legatura cu ea, tot ce iti aminteste de ea, TOT! Nu merita atentia ta daca s-a purtat asa cu tine. Daca va fi usor sa faci asta? Nu, nu va fi! Dar va trebui sa reusesti. Incearca sa iti spui in gand ca nu mai tii la ea, ca o urasti chiar. Pacaleste-ti mintea daca e nevoie. Spune-ti tie insuti ca VREI sa o uiti, si atunci vei reusi. Spune ca e doar o fata si ca mai sunt milioane ca ea in toata lumea, iar in acele milioane una va fi pentru tine, si te va iubi cu adevarat. Trebuie sa stii ca ea apartine trecutului si in prezent cat si in viitor, ea nu mai are loc. Succes!

| CatLover13 a răspuns:

Eu zic sa iti asculti inima si sa vorbesti cu ea. Cine stie, poate chiaqr o sa fiti impreuna. Succes!

| Sky_Furia_1997 a răspuns:

Nah nu merita :/ pare profitoare... mult succes in continuare cu alte fete happy