| anonim_4396 a întrebat:

Dupa cum stiti mai sunt vreo 4 ore si suntem in 14.Pentru cei care nu au iubit/a (printre care ma numar si eu,desigur) am o veste trista si anume ca nu cred ca mai e timp sa facem cine stie ce schimbari importante,sau poate doar sa speram ca fostul/a se indupleca si ne anunta in ultimul moment ca ne impacam la loc,dar e greu,zic eu,sunt doar vise,n-are rost,vorba cantecului,sa ne imbatam cu apa rece...
Asa ca hai mai bine sa facem o alta chestie,fiti atenti ce urmeaza  -   va propun sa ne razbunam grav pe aia de ne-au lasat,dar nu in sensul ca sa ii vorbim de rau sau chestii de genul asta,nu,ca asta nu-i nimic - am alta idee mai tare - ce-ar fi  sa povestim aici despre penultima relatie pe care-am avut-o,adica sa zicem deci despre cat de frumoasa a fost si ce mult i-am iubit pe ex-ex-fostii/fostele,iar ei,ex-ultimii astia, sa citeasca si sa se oftice, intelegeti? Adica smecheria e sa inteleaga ca ii regretam de fapt mai mult pe ex-ex-ii/le, decat pe ei.Ati inteles?
Bun.Incep eu...
Inainte sa ma insor cu fosta, am cunoscut o fata aici, pe tpu.Eu aveam vreo 41, ea cam 36, eu in Romania,ea undeva afara, nu zic unde ca nu conteaza.(Pe contul de care stiam nu mai e activa de atunci si nici eu pe ala de-l stia ea). Povestea noastra a inceput cu niste comentarii pe aici, apoi mesaje, dupa care ne-am mutat pe mess.Despre ea va pot spune doar ca era foarte frumoasa, foarte inteligenta si foarte sufletista - le-am pus in ordine alfabetica, ati observat cred, ca sa nu se supere niciuna.Si deci cum vorbeam noi asa si tot vorbeam,am inceput sa ne indragostim fiecare de partea adversa, cum ar veni, dupa care ne-am mutat putin pe telefon, ca sa ne intrebam cum sa facem sa ne vedem si altele(deja cam trecusera vreo 2 luni) si când sa mergem mai departe (urma sa vina in tara pentru o saptamana-doua) eu am cam dat inapoi,ca am zis ca e complicat,ea avea acolo un serviciu bunicel si nu prea mergea sa renunte la el si la situatia ei pe care si-o facuse prin munca si alte prostii ce-am mai zis eu,iar ea s-a suparat,a mai vorbit o vreme cu mine dar „ca amici"-asa si... s-a terminat totul.Ce-as vrea sa va mai spun eu din toata povestea asta e ca i-am zis la un moment dat (când ajunseseram „amici" - vorbesc )ca am cunoscut o tipa si i-am marturisit ca tipa asta nu e chiar ceea ce-mi doresc eu,dar merg mai departe asa ca nu prea mai vreau sa fiu singur si bla-bla-bla (eram tare prost pe vremea aia,imi dau seama de asta din ce scriu acum,sau cand citesc, nu stiu exact sa va spun, pe bune, daca ati mai auzit de-asa ceva - adica sa scrii si in an acelasi timp sa realizezi ca erai un mare prost când ai facut ceea ce povestesti.Asa-i ca n-ati auzit de asta pana acum? Nici eu).Iar ea,imi amintesc,mi-a spus ceva de genul sa nu fac greseala asta,ca daca nu e pentru mine n-o sa fiu fericit si ca imi fac singur rau, ca merit ceva mai bun, intelegeti voi, nu mai insist.Si a avut dreptate, am dat-o urat in bara, dar urat de tot, praf m-am facut.
Bun.Cam asta ar fi povestea - va mai spun doar ca n-am mai vorbit cu ea deloc de când i-am zis ca m-am combinat cu asta ultima de care am divortat acum un an,si n-am mai vorbit pentru ca stiu ca a spus ca se teme sa nu imi faca probleme,adica sa nu-mi strice vrajeala cu doamna,in fine,ati inteles ideea,sunt sigur.
Acum,sa ne întoarcem la caz.M-am gandit,daca imi dati voie,sa-i transmit aici ceva simplu,daca tot am scris despre ea - draga mea,sa stii ca esti o femeie minunata si ca te-am iubit mult,dar nici tu nu meritai un prost ca mine, asa ca e mai bine, zic eu, ca n-am fost impreuna...
Sper ca esti fericita si ca maine sarbatoresti frumos.
Cu drag...

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Iti trece necazu cu papusa care ti-am zis eu fa comanda nu ezita.

| sofisis a răspuns:

Mi se pare ....foarte puerile toata faza. Dragut ca ai vrut sa transmit un mesaj acelei fete dar totul isi pierde magia datorita motivului pentru care ai facut-o : sa te "razbuni" pe fosta nevasta. Cu alte cuvinte, ai jignit doua femei dintr-o lovitura. Felicitari!

| anonim_4396 explică (pentru sofisis):

Fata despre care am povestit are simtul umorului, asa ca nu se simte jignita.Am pus întrebarea asta special pentru ea, stiu ca are un cont nou aici si ca citeste ce scriu.De unde stiu, e simplu - m-am gandit recent cum ar fi sa ma fac detectiv particular si cred ca in clipa aceea a si coborat un har asa peste mine, un har al intuitiei, nu stiu-cum sa-i zic si in felul asta am descoperit-o...
 Si deci aflând-o de ceva timp ca este aici m-am decis intr-un final sa-i scriu acest mesaj.
E simplu.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca ea apreciaza, inseamna ca ti-ai atins scopul.

| GirlOnline81 a răspuns:

Cum nu s-a încumetat nimeni dintre cei care ți-au citit postul sa-ți confirme ca ai fost un prost, atunci o voi face eu.
Poldun, ai fost un prost. Cu toate acestea, te compătimesc sincer pentru ca suporti consecințele prostiei.

| Subsemnatul123 a răspuns:

N-am avut niciodata o relatie.

Dar m-as razbuna teribil pe aia care si-au batut joc de mine si din cauza carora, in mare parte, am ajuns un ratat.

| Gaby212 a răspuns:

Eu nu-s urat sau prost si am vreo 23 de ani dar am avut o singura iubita si deci n-am de cine sa vb prea multe laughing

| anonim_4396 explică (pentru Gaby212):

Atunci trebuia sa inventezi cum ca te iubeste una in prezent.Ideea e sa o ofticam pe fosta.
Acum e prea tarziu, ca te-ai dat de gol.

| crud a răspuns:

Nu spun decat atat: Dragobetele nostru este pe 24 februarie.

| anonim_4396 explică (pentru crud):

Pai nu-i nimic, tu scrie aici, iar eu pe 24 pun întrebarea din nou, doar schimb 14 ala, si dau copy la raspunsul tau.Nu?

| crud a răspuns (pentru anonim_4396):

Nope, e sufletul tau in joc, e nevoie de sentimentul tau, original happy

| TaeTae74 a răspuns:

Dace te razbuni te simti mai bine? cu ce te ajuta? doar mergi si cumpara ti ceva frumos si lasa persoana sa si traiasca viata nu fa public

| anonim_4396 explică (pentru TaeTae74):

Am citit intrebarile tale si inteleg ca ai trecut prin ceva mai greu - ma refer la avortul din noiembrie, nu la iubitul tau de care povestesti ca e cam plictisit - si vreau sa iti spun ca întrebarea mea trebuia sa te amuze si nu sa te supere si imi pare rau ca nu mi-a iesit.Deci,daca vrei totusi sa mai uiti de suparari, intra si mai citeste pe aici, poate zambesti putin.
Inca o data - nu se razbuna nimeni pe nimeni, doar spunem glume, sau povesti de iubire.Care de multe ori sunt si ele tot glume, cum e in cazul tau, de exemplu.