| AxiK a întrebat:

După părerea voastră, credeți că e normal sau nu că băiatul să îi pună mâna pe fund sau pe sâni iubitei?

16 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Si de ce nu ar fi normal? In intimitate e permis orice.
Bine ca nu intrebi daca in timpul preludiului e normal sa o sarute in diverse zone eroge laughing
Acum inainte de actiune, vrei sa stii daca e normal sau nu?
Sau e doar o pura curiozitate?!

| Hammurabi a răspuns:

Când? Unde?
Pe stradă? in nici un caz nu e normal.
În privat? doar dacă ei îi face plăcere.

| Istoriaeocomoara a răspuns (pentru Hammurabi):

Hammurabi

de ce nu ar fi normal si pe strada
ce esti vreun puritan sau vreunul din ala cu complexe? ti-e rusine de propriile tale dorinte?

asta e conditionarea sociala care vorbeste prin tine.

tuturor tipelor le face placere sa le atingi daca esti nice guy evident ca esti fraier si te vad ca pe un om slab fara "oua".

Mai iesiti din cavernele istoriei ca traim in secolul XXI si comunismul si ipocrizia din trecut usor usor dispare in sfarsit si la noi si lumea se emancipeaza.

| Hammurabi a răspuns (pentru Istoriaeocomoara):

Exact, de condiționare socială e vorba.
Ai întrebat dacă e normal. Normalitatea într-o comunitate e dată de părerea majorității.
Dacă vrei tu să mergi pe stradă cu gagica ținând-o de o bucă pentru că așa simți tu că ai "ouă", nu te oprește nimeni. Dar asta nu înseamnă că e normal.
Probabil ai vrut să întrebi altceva. Nu poți vorbi de normalitate excluzând condiționările sociale.
Iar dacă te-ai gândit tu să schimbi mentalitatea societății actuale, să-i scoți din cavernele istoriei plesnindu-ți gagica peste cvr în mijlocul străzii... eu îți urez baftă. laughing

| Istoriaeocomoara a răspuns (pentru Hammurabi):

Citind comentul tau nu mi se pare ca esti prea ok cu cine esti tu ca barbat si energia ta masculina si dorintele tale.
Daca societatea iti conduce gandirea esti deja cum zic americanii (fucked-up)
Societatii nu ii pasa de tine ca individ.
Tipele nu sunt atrase de baietii tip pres pe care se sterg.
Sau le scot la nspe mii de intalniri pana sa ajunga macar sa o sarute nu mai zic sa faca altceva.

Societatea se schimba cu fiecare dintre noi.
Nu spun acum ca mi-ar place sa vad sex in public dar sa iti saruti iubita in public sau chiar sa o tii de fund sau sa o mangaii sunt lucruri care in alte tari lumea e obisnuita si nu e nimic wow.
LA NOI FRICA DE CE SPUNE CELALALT e o indoctrinare de 45 de ani de comunism cand eram supravegheati de o armata de informatori si colaboratori.
Iti era frica si in propria casa sa vb tare nu cumva sa te dea in gat vecinii corupti de securitate prin mici atentii sau bonusuri pentru colaborarea lor.
Eu imi conduc viata fara sa iau prea mult inseama ce zic altii/societatea.
Atata vreme cat nu am incalcat vreo lege imi duc viata cum vreau.
Nimeni nu primeste vreo coronita sau statuie pentru moralitate sau cinste sau ca e bun cetatean din cate vedem.
Bafta in viata si spor la seductie

| RainmakerX a răspuns:

Depinde unde esti si de cat timp va cunoasteti.
Daca te atinge ca un disperat si mai esti si in supermarket atunci e clar ca e ciudat si trebuie sa-i atragi atentia. (doar nu vrei sa se sperie babele care se uita la voi)

Daca o face cand atmosfera e cat de cat potrivita atunci da, e normal.

Daca te deranjeaza atunci spune-i clar ce nu-ti place si ca vrei sa faceti asta cand sunt mai putine persoane prin preajma.

| Nemessys a răspuns:

Intr-un fel nu este ceva strigator la cer, dar la cum sunt majoritatea in ziua de azi, cam da. Adica nu prea ai de unde sa stii daca sta cu tine doar ca sa-si faca poftele sau... ca te iubeste cu adevarat. Nu prea ai cum sa faci diferenta intre genul asta de baieti. Poate cat de des o face sau daca ar fi ok si fara chestiile astea. happy Iti dai seama ca unul care vrea doar lucruri de genu' nu ar sta langa o fata care nu-i ofera asa ceva. Insa unul care vrea si iubire adevarata ar sta.

Oricum, baietii au nevoie de ambele. Si de iubire si sa-si faca nevoile sexuale. O mare parte au nevoie doar de a2-a varianta. happy

| aumih16 a răspuns:

laughing sa o plesneasca pe fund ce misto! si sa zica spuna ah la misto asa! cu sanii mai putin!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte vulgar asa ceva. 2 iubiti trebuie sa se tina doar de mana si atat!

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cumintelule care esti laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Shhhh ca poate imi da funda. ITI dai seama ca doar pentru aia raspund, clar.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

winking

| ROB3RT89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tare asta laughing

| kandaraki a răspuns:

E ok daca nu sunteti in public, acasa unde nu va vede nimeni, dar daca sunteti pe strada, la scoala nu e bine, e vulgar, doar porcii fac asa gesturi!

| munteanuionvictor a răspuns:

E normal când sunt singuri.

| Istoriaeocomoara a răspuns:

Evident ca da asa a fost din cele mai vechi timpuri si e o forma de cunoastere si de intimitate si de a comunica ceva intre femei si barbati.
Unde ai trait pana acum?
Nu ai vazut pe strada tipi tipe care sa-si faca reciroc gesturi tandre unele chiar "provocatoare"?

Daca esti mai cuminte sau nu ai experienta ti se pare ciudat poate nu esti obisnuita ai fost tinuta intr-un glob de sticla de parinti super protectori.

Daca nu ai inclinatie mai bine sa nu deranjezi pe tipi ca sansele sunt sa nu gasesti nici ce vrei tu daca stii ce vrei si ei sa fie pana la urma confuzi sau frustrati ca nu te inteleg.

Daca ai o educatie foarte stricta e mai bine sa te casatoresti devreme si sa ai o viata mai sobra daca in sinele tau crezi ca asa ceva e gresit.

Eu personal cred ca e normal si de asteptat sa se intample asta la un moment dat pentru ca e mai mult decat "prietenie".

E o dovada practica ca acel cineva este atras poate chiar te iubeste.
E un semnal pozitiv in cadrul unei relatii fie ca e relatie deschisa sau relatie traditionala.