| ione1911 a întrebat:

Dupa parerea voastra, o fata de 14 ani si un baiat de 22 ani ar putea avea o relatie? Daca baiatul i-a promis ca pana la 19 ani nu se va atinge deloc de ea, o va ajuta sa invete pentru scoala si etc,*tin sa precizez ca baiatul acesta a fost amenintat de 2 ori cu inchisoarea din cauza fetei pentru ca tatal ei este impotriva lor * Baiatul sta la 2000 km distanta de fata respectiva, dar isi cumpara de obicei bilet de avion catre fata cand ii se face dor tare de ea. Baiatul este timid, si foarte curajos cand a ales acum un an sa se bage cu aceasta fata intr-o relatie deoarece sunt o fata insuportabila rolling on the floor

Răspuns Câştigător
| mentholinks a răspuns:

O relatie este posibila dar statistic vorbind sansele sunt mici sa tina avand in vedere ca tu te vei schimba mult pana la 19 ani si el la fel pana la 27. Atunci probabil veti avea prioritati diferite in viata, oricum succes.

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu, ala e prea prost ca sa o accepte pe ea intr-o relatie. Mai bine daca ar gasi pe una de 30 maxim 40 de ani asa da

| Adry05 a răspuns:

Da, sigur o sa mearga o relatie cu asemenea diferenta de varsta, distanta si parinti impotriva. Dar te iertam, ai abia 14 ani.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, dupa parerea mea, relatia unui adult cu un minor mic, nu poate duce la o relatie normala si nici legala.
Baiatul daca nu intelege de buna voie, poate sa intre la puscarie, ca pana la 16 ani nici fata nu are drept sa consimta ceva, indiferent de ce vrea ea.
Probabil ca nu se va potolii si parintii femei il vor denunta Politiei si va ajunge dupa gratii.

| Freya1 a răspuns:

Fata 14, baiatul 22 la o distanta de 2000 de km si tatal intervine.E clar o relatie fara viitor.

| danutzu96 a răspuns:

Parerea mea e sa o lase si sa isi vada de drumul lui.

| Nilsson a răspuns:

``Baiatul sta la 2000 km distanta de fata respectiva, dar isi cumpara de obicei bilet de avion catre fata cand ii se face dor tare de ea.``

Sper ca nu e vreun ``lover boy`` care seduce mionore de 14-15 ani si apoi le duce in Spania sa le oblige sa practice prostitutia prin batai, lipsire de libertate si amenintari.

Nu ca nu ar fi mii de cazuri de acest gen in tara noastra...

| DaniTDCI a răspuns:

Nu ne pasa, cel putin mie.

| ione1911 explică (pentru DaniTDCI):

Nu am cerut sa iti pese rolling on the floor Le pasa destul pupincuristilor de la mine din oras rolling on the floor Am cerut parerea unor oameni cu iq macar de 80.broken heart

| munteanuionvictor a răspuns (pentru ione1911):

Ai dat un răspuns amuzant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Nu se va atinge deloc de ea"
O să vrei să te atingă, nu-ți fă griji.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce romantic! Ar merge ecranizată povestea asta, e atât de frumos...cu siguranță va merge.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te mai incurci cu una-doua, care iti apar in cale, dar sa mergi si 2000km pentru o pustoaica de 14 ani, e cam nasol.
Esti o printesã, unde e regatul tau? Ma primesti si pe mine?

| munteanuionvictor a răspuns:

Eu cred că relația nu are viitor.

| ShamelessQboy a răspuns:

Dacă este răbdător și o așteaptă până la vârsta majoratului, de ce nu!
Din moment ce va iubiti veti face sacrificii unul pentru celălalt, cu condiția să fiți cu capul pe umeri si sa nu va lăsați luati de val!

| ShamelessQboy a răspuns:

Dacă este răbdător și o așteaptă până la vârsta majoratului, de ce nu!
Din moment ce va iubiti veti face sacrificii unul pentru celălalt, cu condiția să fiți cu capul pe umeri si sa nu va lăsați luati de val!
Eu unul nu as fi așteptat atât, lor eu le schimbam si la săptămână când ma plictiseam!

| Rux2000 a răspuns:

Fata respectiva find tu ne'ai disperat cu intrebarile tale stupide!

| ione1911 explică (pentru Rux2000):

D-aia se numeste TPU rolling on the floor si apropo ma dispera gramatica ta, copila de 10 ani rolling on the floor FIIND.*

| Mandreiv a răspuns:

Nu cred ca ai nimic de pierdut sa incerci o relatie de genul asta dar imi este greu de crezut ca totul va decurge ca in basme. Cine stie, daca nu incerci nu ai de unde sa stii asta.

| IvonneBk a răspuns:

Nu. O fata de 14 ani si un baiat de 22 (intreg la minte) nu pot avea o relatie.

| B3ZM3TIK a răspuns:

Da, poate dura doar cu niste condiții. 1) Îl convingi pe tatăl tău despre acel "iubit" 2) Tu sau el bineînțeles el ar trebui să facă asta sa se mute în Romania sau unde locuiești tu. Iar 3) pentru chestiile astea adică exemplu 1 și 2 trebuie sa fii foarte sigura si tu și el daca nu relația de poate rupe.