| Dannnnii a întrebat:

E adevarata afirmatia : "Fetele destepte isi iau iubiti prosti si fetele proaste isi iau iubiti destepti (si invers)"?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Un amendament: fetele proaste își iau de regulă, iubiți la fel de proști

| Mosotti a răspuns:

Nu e adevarat, din contra, se iau dupa asemanari, inteligenta atrage inteligenta, prostia atrage prostie. Un prost nu poate sta cu un destept ca-l vede plictisitor, ca bate campii, zice enormitati inutile, un destept nu sta cu un prost pentru ca nu are ce comunica cu el. Ma refer la relatii durabile si okey, nu asa aiurea. Iar aia care fac asta doar ca sa poata domina pe prost, ala e interes, este altceva si nu fac prea multi asa. Nu ai vazut? Intelectualii se iau intre ei, muncitorii intre ei in general. Tocmai ca se aseamana.

| relian a răspuns:

Total gresit, cu cat ai mai multe in comun, cu atat relatia este mai stabila.Dar cand cineva e sarac cu duhu si alantu are luminite in ochi s-a dus dracu tot laughing
Bine sunt si exceptii, dar in cazul ala intervin alte elemente de ordin material laughing

| Bizon95 a răspuns:

Nu ai bagat si "frumusetea" si nici "banii" in ecuatie

raspunsul e NU, nu e deloc regula generala

cu toate ca daca prostul/proasta din cuplu daca arata bine/foarte bine sau are bani atunci nu se mai uita nimeni la nici o inteligenta

asa ajung modele sa se casatoreasca cu miliardari
si Madonna sa aiba ani de zile boyfriend cu 30 de ani mai tanar

| Justme1997 a răspuns:

Nu. Cine sta cu o persoana atat de diferita se desparte pana la urma