| Petrovic a întrebat:

E bine sa fii tipicar?

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

O persoana tipicara are tendința de a exagera și a se lega dacă lucrurile nu sunt făcute cum vrea ea. În general astfel de persoane par enervante pentru cei din jurul lor și le evita. Provoacă tensiune inutila. Eu nu cred ca e bine sa fim asa, ci mai degrabă echilibrați și rezonabili. Mai bine e ca rezonabilitatea noastră sa fie cunoscuta de toți oamenii.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cateodata da.
Daca e vorba de calitate, e bine sa fii minutios.
Alta data insa poate sa fie pierdere de vreme si e mai bine sa fii mai superficial, cu vedere mai larga.
Totul depinde de context.

| minrest a răspuns:

Depinde, termenul e folosit cu mai multe sensuri.

| Alexandru0007 a răspuns:

Da si nu. depinde de situatie. apropo: se scrie ''fii '' cu 2 de i aici

| Petrovic explică (pentru Alexandru0007):

Multumesc pentru ca m-ai corectat. Pe viitor sper sa nu mai fac aceasta greseala.