| SERIALS a întrebat:

E ceva ok ca parintii sa-ti daruiasca prezervative?

Răspuns Câştigător
| Endoryus a răspuns:

Si te mai miri de ce raman tinerele insarcinate. Poti arunca o privire peste prostimea de mai sus. Niste tampiti care nu discuta cu copiii lor despre sex si se mira ca sunt bunici la 40 de ani. Romania, ce mai vrei. Poti trage apa.

| AC4S4 a răspuns (pentru Endoryus):

De ce sa-ti inveti copilul despre cand e timpul sa-ti inveti viata sexuala (dupa casatorie) cand poti sa-i daruiesti prezervative?
Raman tinerele insarcinate tocmai in familiile in care se promoveaza ideea ca "poti sa o faci, dar sa te protejezi".

| supadeceapa a răspuns (pentru AC4S4):

Si daca ii zici ca nu poate s-o faca, o sa stea cuminte? laughing Ce naiv.

| AC4S4 a răspuns (pentru supadeceapa):

Se discuta mai serios asupra acestui lucru, nu doar asa "N-ai voie".
Uita-te la familiile de neoprotestanti, in care se promoveaza abstinenta, cate cazuri de adolescente gravide in acele familii stii? Aproape inexistente. Deci, metoda functioneaza.

| supadeceapa a răspuns (pentru AC4S4):

Glumesti? laughing

| Endoryus a răspuns (pentru AC4S4):

Dupa casatorie? Nici macar nu imi bat capul cu tine.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Endoryus):

Raspunsul tau precedent merita funda

| Endoryus a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Spune-i asta lui acasa. El e de alta parere.

| RAY a răspuns (pentru AC4S4):

Se promoveaza ideea de femeie =masina de facut copii atat

| RAY a răspuns (pentru AC4S4):

Raman tinerele insarcinate tocmai in familiile in care se promoveaza ideea ca "poti sa o faci, dar sa te protejezi".

ce e rau in asta? femeile in conceptia ta sunt niste sclave, obiecte sexuale, bune de facut copii si atat nu cumva sa se bucure de sex, ele nu au voie doar barbatul si daca raman gravide tot ele sunt de vine, gandire de evul mediu

| AC4S4 a răspuns (pentru RAY):

Nu am spus ca e un obiect. Relatiile sexuale au ca scop si procrearea, in toata lumea vie.

| AC4S4 a răspuns (pentru supadeceapa):

Nu, e adevarat. Doar gandeste-te, nu e adevarat?

| RAY a răspuns (pentru AC4S4):

Barbati se pot bucura de sex iar femeile nu? sexul nu trebuie acest scop si din placere, femeia va fi o masina de facut copii si atat

| AC4S4 a răspuns (pentru RAY):

Unde am spus ca femeile nu se pot bucura? Cine altcineva sa faca copii? Barbatii? Parca erai interesat de stiinta.
Nu consider femeile ca fiind niste obiecte. Mai degraba le considera cei care le schimba tot la 3-4 luni. Care stau pentru ele doar pentru relatiile sexuale. Cand cea mai importanta asteptare de la o relatie este sexualitatea, se intampla ca relatia sa se rupa foarte repede. De asta in societate este normal sa ai vreo 5 parteneri, apoi te casatoresti si divortezi dupa cativa ani. Imaturitate. Iresponsabilitate.

Am spus doar ca oamenii (indiferent ca sunt barbati sau femei) ar trebui sa intretina relatii sexuale doar dupa casatorie. De ce? Pentru ca atunci sunt siguri ca acela este singurul partener pentru toata viata. Atunci sunt siguri ca pot avea copii cu cineva.
Voi ati sarit pe mine ca fac din femeie obiect.

Nu ai adus niciun argument. Eu accentuez doua lucruri:
- In familiile in care se promoveaza ideea ca relatiile sexuale incep dupa casatorie cazurile de "accidente" sunt aproape inexistente. Implicit scad is numarul avorturilor.
- Relatiile care au ca prim scop sexualitatea se rup foarte repede.

Le poti demonta?

| RAY a răspuns (pentru AC4S4):

Despre ce discutam man? eu discut despre faptul ca orice fata are dreptul sa isi desopere sexualitatea,e in universul tau nu exista asa ceva,fata aia trebuie sa se casatoreasca si sa faca copii, desi e o masina de facut copii,sunt multe fete,femei care fa sex protejat sau prin anticeptionale si nu raman gravide, in multe cazuri fetele alea nu sau protejat, nu au o educatie sexuala, despre ce discutam? de ce a face sex trebuie sa te casatoresti? de ce trebuie sa isi respingi dorinta sexuala? crezi ca acele famili sunt mai fericite oare? eu cred ca multe stau si indura ca nu au de ales, las ca cunosc si eu cazuri de fete pocaite abuzate de barbati lor

| RAY a răspuns (pentru AC4S4):

Deci tu esti convins ca totul va merge perfect intre tine si viitoarea ta sotie toata viata? prima si ultima, daca ea nu te mai place nu conteaza ca asa vrei tu, ce e rau in a experimenta sexul? scopul vieti tale e doar sotie, copii si atat

| AC4S4 a răspuns (pentru RAY):

Nu am spus asta, de unde ai dedus tu asta?

| RAY a răspuns (pentru AC4S4):

(Pentru ca atunci sunt siguri ca acela este singurul partener pentru toata viata) Atunci sunt siguri ca pot avea copii cu cineva.

| AC4S4 a răspuns (pentru RAY):

Https://www.youtube.com/watch?v=Lo6M4NddxeI
O argumentare. Cam de la minutul 7 ar trebui sa urmaresti. Desigur, daca pentru tine viata nu inseamna doar sex.

| RAY a răspuns (pentru AC4S4):

Nu trage concluzi pripite man, nu consider ca in viata conteaza doar sexul,aici nu vorbim de cum vad eu viata,vorbim de monogamie pe viata cu primul partener intalnit, tu practic cu prima fata de care isi place gata te si insori cu ea ca sex nu poti face pana nu te insori =tu ai afirmat asta, eu in schimb cunosc faptul ca omul este o fiinta poligama nu monogama si majoritatea celor care stau impreuna mult timp o fac din en motive, tu vorbesti de monogamie care nu exista in regnul animal si nici in biblie, imagineazati sa stai cu o fata de la 20 de ani pana la moarte, cu una singura, numai vorbesc ca fata aia cariera nu o sa aiba fiind doar masina de facut copii, curat in casa si ascultat de sotul ei care e stapan pe viata ei

| AC4S4 a răspuns (pentru RAY):

"tu practic cu prima fata de care isi place gata te si insori cu ea ca sex nu poti face pana nu te insori"
Doua idei gresite aici:
- Nu te insori cu prima fata. Evident, este un gand, dar analizezi foarte clar daca vrei sa faci acest lucru. Nu stai in relatie doar asa, ca n-ai ce face. Daca ai hotarat ca vrei/nu vrei sa te casatoresti cu ea, actionezi. Se poate sa fie prima, se poate sa nu fie prima. Nu te grabeste nimeni, doar nu esti vreun obsedat sexual sa nu te poti controla ca sa te casatoresti in cel mai scurt timp posibil.
- Daca vrei sa te insori cu ea doar ca sa poti intretine relatii sexuale, casnicia nu va fi solida.
Nu am afirmat nicaieri ca trebuie sa te casatoresti cat de repede ca sa poti avea relatii sexuale. Omul nu moare daca nu intretine un timp relatii sexuale. Relatiile sexuale ar trebui sa aiba un procentaj de 0 in hotararea de a te casatori sau nu.

Crezi tu in poligamie, dar mi se pare imaturitate. Tu practic crezi ca ar trebui sa stai un timp cu o femeie, nimic serios, pleci la alta, ea pleaca la altul si tot asa toata viata. Nu iti faci nicio familie. Ai avut cateva partenere, dar nimic serios. Asta e cazul extrem. Mai sunt cazuri care se casatoresc pe la 30-35 de ani dupa multi parteneri sexuali, fac un copil, iar pe la 45-50 de ani divorteaza. De ce? Pentru ca ei asa au trait. Nu s-au controlat, dupa casatorie au crezut ca se vor putea controla?

"numai vorbesc ca fata aia cariera nu o sa aiba fiind doar masina de facut copii, curat in casa si ascultat de sotul ei care e stapan pe viata ei" - Ai dedus astea de unde? Ca nu le-am scris. Femeia poate sa aiba cariera, dar, evident trebuie sa se ocupe mai mult si de cresterea copiilor. Doar nu se ocupa barbatul de alaptare. Femeia e mai sentimentala si este mai potrivita in cresterea lor. Nu sunt de-acord cu feminismul. Am mai spus-o si o mai spun. Femeia si Barbatul au drepturi egale, dar au roluri diferite. In toate culturile, in istorie, a fost mereu asa.

| RAY a răspuns (pentru AC4S4):

- Nu te insori cu prima fata. Evident, este un gand, dar analizezi foarte clar daca vrei sa faci acest lucru. Nu stai in relatie doar asa, ca n-ai ce face. Daca ai hotarat ca vrei/nu vrei sa te casatoresti cu ea, actionezi. Se poate sa fie prima, se poate sa nu fie prima. Nu te grabeste nimeni, doar nu esti vreun obsedat sexual sa nu te poti controla ca sa te casatoresti in cel mai scurt timp posibil.
- Daca vrei sa te insori cu ea doar ca sa poti intretine relatii sexuale, casnicia nu va fi solida.
Nu am afirmat nicaieri ca trebuie sa te casatoresti cat de repede ca sa poti avea relatii sexuale. Omul nu moare daca nu intretine un timp relatii sexuale. Relatiile sexuale ar trebui sa aiba un procentaj de 0 in hotararea de a te casatori sau nu.

nu poti stii viitorul, nu poti stii ca tu o sa o iubesti toata viata ca in prezent sau ea pe tine, pornesti cu o iluzie

Crezi tu in poligamie, dar mi se pare imaturitate. Tu practic crezi ca ar trebui sa stai un timp cu o femeie, nimic serios, pleci la alta, ea pleaca la altul si tot asa toata viata. Nu iti faci nicio familie. Ai avut cateva partenere, dar nimic serios. Asta e cazul extrem. Mai sunt cazuri care se casatoresc pe la 30-35 de ani dupa multi parteneri sexuali, fac un copil, iar pe la 45-50 de ani divorteaza. De ce? Pentru ca ei asa au trait. Nu s-au controlat, dupa casatorie au crezut ca se vor putea controla?

ce e imatur sa crezi ca o fata te va iubi doar pe tine si tu pe ea toata viata sau sa crezi ca viata se poate si schimba,nu poti din prima nimeri ceea ce vrei,nu vad nimic imatur in poligamie,vad mult misogism in monogamie,barbati mereu au vrut sa sclaveasca femeile asta a fost dorinta lor, ca femeile sa fie sclavele lor pe viata

emeia poate sa aiba cariera, dar, evident trebuie sa se ocupe mai mult si de cresterea copiilor.

ce cariera sa ai cand esti anual gravida sa fim seriosi ca tu esti impotriva protectiei anticeptionale, perzevative, deci fata va fi gravida tot timpul, asta e sclavie, pacat ca sunt unele fete care accepta asta

| AC4S4 a răspuns (pentru RAY):

Multi din cei care se casatoresc astazi sunt constienti ca probabil vor divorta in cativa ani. Daca incepi casnicia cu certitudinea ca nu va fi pana la moarte, asta se va si intampla.

Nu vezi nimic imatur in poligamie? Oamenii nu isi asuma responsabilitatea intemeierii unei familii. La varsta de 25-28 de ani unii au deja copii, slujba, casa. Altii insa tot schimba partenerii la 6 luni sau sunt intr-o relatie de nu stiu cati ani cu o fata, dar nimic concret. Nu isi asuma responsabilitatea intemeierii unei familii.

Nu stiu cu cine ai facut tu logica, dar ai dedus asta:
- Daca esti impotriva contraceptiei, inseamna ca fata va fi gravida tot timpul? Conditia pentru ca o femeie sa fie gravida este sa fi intretinut relatii sexuale.

Tu mi-ai demonstrat ca pentru tine la o relatie cel mai important e sexul. Uite cum:
- Oamenii nu trebuie sa fie monogami, pentru ca se vor plictisi de partener. Trebuie sa-l schimbe dupa ceva timp. Ai pus egalitate intre iubire si relatii sexuale.
- Un cuplu trebuie sa intretina frecvent relatii sexuale, altfel inseamna ca nu se iubesc. (Spuneai ca femeia va fi mereu gravida)

Tu practic nu poti vedea o relatie, casnicie fara sex. De asta e rata divorturilor scazuta, de asta tinerii se casatoresc tot mai rar, de asta exista adolescenti care au "accidente". Pentru ca voi puneti sexul in relatie ca fiind cel mai important.

Va e frica sa opriti sexualitatea din relatii, pentru ca stiti ca relatia se va termina. Relatie bazata pe sexualitate, nimic mai mult.

| RAY a răspuns (pentru AC4S4):

Buna dimineata, Multi din cei care se casatoresc astazi sunt constienti ca probabil vor divorta in cativa ani. Daca incepi casnicia cu certitudinea ca nu va fi pana la moarte, asta se va si intampla.

pai cam asta se confirma si nu vad nimic rau in a crede si in posibilitatea asta, nu a avea o credinta oarba ca va tine o viata dar nici a crede permanent ca se va destrama si a nu a incerca sa o menti, adica sa ai ambitia, vointa sa o menti

Oamenii nu isi asuma responsabilitatea intemeierii unei familii. La varsta de 25-28 de ani unii au deja copii, slujba, casa. Altii insa tot schimba partenerii la 6 luni sau sunt intr-o relatie de nu stiu cati ani cu o fata, dar nimic concret. Nu isi asuma responsabilitatea intemeierii unei familii.

lipsa educatiei,ratiuni,gandiri,IQ a scazut mult,sunt multi imaturi,prosti care stau in zona de confort,feminismul,mgtow,dezamagiri,materialismul,promovarea curviei etc

Daca esti impotriva contraceptiei, inseamna ca fata va fi gravida tot timpul? Conditia pentru ca o femeie sa fie gravida este sa fi intretinut relatii sexuale.

sansa sa ramana gravida la ovulatie e mare,nu vezi pe TPU cate intrebari sunt pe tema asta,pai daca sunteti casatoriti faceti sex sau tu nu o sa faci sex nici insurat

mai eu ti-am scris ca omul e o fiinta poligama,nu ca trebuie sa il schimbe obligatoriu, si pentru ca omul e o fiinta poligama este o cauza pentru care dupa un anumit timp poate va simti ceva pentru altcineva, dar nu e ceva obligatoriu si relativ

Tu practic nu poti vedea o relatie, casnicie fara sex. De asta e rata divorturilor scazuta, de asta tinerii se casatoresc tot mai rar, de asta exista adolescenti care au "accidente". Pentru ca voi puneti sexul in relatie ca fiind cel mai important.

man pe bune tu vezi o casnicie fara sex? esti asexual ca si plato, si el cauta partenera sufletului lui, nu e vorba ca stai cu ea doar pentru sex si ca si sexul se presupune a fi e ca daca ai comanda un meniu nu vrei vrei doar un fel de mancare dar fiecare conteaza, hai sa nu fim ipocriti si sa spunem ca noi barbati suntem mari iubitori si romantici

| AC4S4 a răspuns (pentru RAY):

"nu a avea o credinta oarba ca va tine o viata" - Daca nu crezi ca va tine o viata, nu va tine. Daca ambii parteneri vor vrea sa mentina relatia, relatia va fi mentinuta. Casatoria e ceva serios. Daca un om are indoieli in privinta casatoriei, sa se gandeasca din nou inainte de a face asta.

"daca sunteti casatoriti faceti sex" - Evident, asa se fac copiii.

"mai eu ti-am scris ca omul e o fiinta poligama" - Atunci de ce milioane de oameni pot sa aiba un singur partener si altele pot sa nu aiba niciunul? Totul tine de control. Unii aleg sa nu se controleze. Stiu ca fiecare om are la un moment dat dorinte sexuale, dar pot fi controlate. Nu mori daca pana la casatorie nu intretii relatii sexuale.

"man pe bune tu vezi o casnicie fara sex" - Nu. Dumnezeu a creat sexul. Dar, are limite.

| RAY a răspuns (pentru AC4S4):

Daca nu crezi ca va tine o viata, nu va tine. Daca ambii parteneri vor vrea sa mentina relatia, relatia va fi mentinuta. Casatoria e ceva serios. Daca un om are indoieli in privinta casatoriei, sa se gandeasca din nou inainte de a face asta.

asa probabil a gandit omul mereu,aceasta credinta,speranta, asa a crezut si Hitler ca va castiga razboiul ca sigur nu va interveni nimic,ca sigur daca se vrea va castiga, problema e ca nu poti stii,si petru a spus,doamne eu niciodata nu te voi trada,ba da o vei face si inca de trei ori,e asa si tu spui nu eu nu o sa fac asta niciodata,nu poti stii vitorul,poti doar sa speri,sa crezi,dar sa stii nu poti

- Atunci de ce milioane de oameni pot sa aiba un singur partener si altele pot sa nu aiba niciunul?

depinde de ce cultura imi vorbesti,multe fete sunt obligate sa stea cu un barbat,vorbim de mulsulmani,hindusi si chiar de uni crestini care obligati de societate,familie,religie stau impreuna,faza nu este din toti dinti sa tragi de o relatie, asta e ca daca ai trage de o masina veche, si tot tragi de ea, cand vezi ca numai merge asta e, ceea ce e aiurea e copii care sufera, copii care cresc fara tata, asta e aiurea daca vorbim de divort

"man pe bune tu vezi o casnicie fara sex" - Nu. Dumnezeu a creat sexul. Dar, are limite.

cine impune limita tu sau ea? cine hotareste ce si cum? aici intervine sclavismul la care este supus femeia de mii de ani

| AC4S4 a răspuns (pentru RAY):

"asa a crezut si Hitler ca va castiga razboiul" - Nu cred ca putem vorbi despre casnicie ca despre razboi.

"depinde de ce cultura imi vorbesti" - Romania, de exemplu. Nu spun neaparat de femei. Sunt si barbati si femei care nu intretin relatii sexuale pana la casatorie. Nu sunt obligati, ci asa au fost educati. Da, procentul e foarte mare la neoprotestanti, dar exista si familii de ortodocsi in care se promoveaza acest lucru. Educatia joaca un rol foarte mare aici.
"faza nu este din toti dinti sa tragi de o relatie" - Sunt de-acord. Daca e doar o simpla relatie, nu o casnicie, nu are rost sa fie fortata daca nu merge. La casatorie trebuie sa ajungi doar cand esti sigur ca ai gasit persoana potrivita pentru toata viata. Tu, cum crezi in poligamie, probabil ca nu te vei gandi niciodata ca ai gasit o persoana pentru toata viata, decat daca iti schimbi gandirea.
Nu poti vorbi despre casnicie ca despre un obiect, sau ca despre un razboi.

"cine impune limita tu sau ea?" - Dumnezeu le impune. Aici se si face diferenta. Mai in detaliu discuta fiecare cuplu si cred ca ar trebui discutate inainte de casatorie. Pentru ca sunt cazuri in care sotul insala pe celalalt sot din motive sexuale:
1. Relatiile sexuale intre cei doi nu mai exista - deci pentru acel sot, daca a disparut sexul, a disparut iubirea.
2. S-a plictisit (consecinta a vietii poligame traite).
Chiar am vazut un videoclip. Un fiu si-a prins tatal inselandu-si sotia. Motivul a fost ca nu au mai avut relatii sexuale de ani buni. Deci, pentru el era important doar sexul. A pus egalitate intre sex si iubire.

Sau mai exista si cazul in care sotii divorteaza la comun acord. Pur si simplu s-au plictisit unul de altul sau fiecare a gasit pe altcineva sau alt motiv. Se observa ca nu a fost iubire acolo. A fost poate doar un moment al vietii lor in care se simteau doar atrasi sexual unul de altul si au crezut ca e iubire.

Stiu ca in Romania comunista era o gandire de genul "Femeia sa fie virgina pana la casatorie, barbatul nu conteaza cum e". Multi batrani inca au ideea asta in cap. Nu, nici femeia, nici barbatul nu trebuie sa intretina relatii sexuale pana la casatorie.

| RAY a răspuns (pentru AC4S4):

Tu, cum crezi in poligamie, probabil ca nu te vei gandi niciodata ca ai gasit o persoana pentru toata viata, decat daca iti schimbi gandirea.

eu nu cred in nimic,presupun cel mult,nu cred,presupun ca a visa la o relatie pe viata este ca apa in desert,eu nu vreau sa ma despart de x nu asta e scopul,e ca si cum ai face un lucru dar vrei sa se strice,tu crezi ca eu cand am iubit o fata si credeam ca ( tarfa ) este jumatatea mea crezi ca credeam ca se va termina,desigur ca nu,femeile din ce observ sunt hipergame =mereu cauta ceva mai bun, asa ca nu prea ai in cine sa crezi,problema nu este a crede in monogamie problema este a gasi o fata care sa fie sincera,serioasa

pe langa educatie conteaza si genetica,sunt fete si baieti crescuti la casa de copii mai maturi si cu creier decat cei crescuti in puf,depinde si de tine cum esti,cum percepi lumea, nu sunt pro curvie, nu e viata nici a face sex cu unu pe saptamana, omul isi repeta comportamentul desi o fata experimentata cu sexul greu se va potoli la fel si pentru un baiat, omul are o parte a creierului care are ca scop iubirea, suntem programati sa iubim, repet problema omeniri este lipsa increderi, depresia, promovarea unor ideologi extreme, radicale

57 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebuia sa le ceri si o femeie cu ele.

Bula
| Bula a răspuns:

E OK, mai ales daca-ti da suficientewinking
Fac o asigurare ca nu vor fi mai multe cheltuieli neprevazute...

| darrio2007 a răspuns:

Daca iti dau suficiente, incat sa te simti satisfacuta, e ok. Data viitoare iti cauta si soț.

| RAY a răspuns:

Asta e doar inceputul urmeaza sa te trimita pe centura

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru siguranta ta e ok

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Las' că ți le-a adus Moș Nicolae, nu părinții... Nu le-ai găsit în ghetuțe?
Fii și tu recunoscător moșului pentru darul primit. tongue

| Catrice a răspuns:

WOW... cei mai tari părinți. Măcar economisești niște bănuți. laughing

| Frank51 a răspuns:

Nu. Inseamna ca nu au incredere in tine. Ok este sa iti spuna ca ar fi frumos sa te protejezi, daca au ajuns in punctul sa iti dea prezervative exista o problema. Daca a fost o gluma atunci e ok.

| OldSoul a răspuns:

Daca esti fata, e cam aiurea laughing
Daca esti baiat, e ok.

| Hammurabi a răspuns:

Păi nu prea e ok să te creadă atât de handicapat încât să nu poți să-ți cumperi singur.

| RainmakerX a răspuns:

De ce nu?
Cand o sa fiu parinte si eu o sa fac asta dar nu de sarbatori. Da, chiar daca o sa fie fata copilul. Ar fi foarte ciudat sa-ti aduca Mosul asa ceva laughing

Este mult mai bine sa fii sigur si sa-i explici copilului/adolescentului ce se intampla decat sa te rusinezi cu asa ceva si sa te pomenesti cu boli sau copii dupa.

| gabicoo a răspuns:

Dacă te știu de panaramă : Da!
Fac și ei cum cred că e mai bine pentru siguranța ta și liniștea lor. Că dacă le faci un plod beleaua tot pe capul lor cade.
Așa că: "Altă întrebare"

| SERIALS explică (pentru gabicoo):

Sunt baiat

| gabicoo a răspuns (pentru SERIALS):

Ok.
Atunci: Scuze!

| sopranaCadaverica a răspuns (pentru SERIALS):

Sa te invete sa si cauti ceva tutoriale educative pe Youtube. Ca degeaba ti le ofera daca nu stii sa le folosesti in mod corect. big grin

| gabicoo a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Care Youtube? Direct pe
www.xvideos.com
E site educativ, cu filme documentare!
:))

| Plato a răspuns:

Doamne fereste, unde ajungem?

| Nemessys a răspuns:

Asta ar fi mai indirect : nu vrem sa avem nepotei. cel putin nu acum! rolling on the floor

| PersonajFictiv a răspuns:

Da,este ok.

Inseamna ca li se pare normal sa faci sex, inseamna ca poti sa vorbesti cu ei deschis despre asta cand vine vorba de educatie, ca ai o legatura mai stransa cu ei - multi trebuie sa ascunda prezervativele din cauza lor.Toate astea si altele daca le aduni, parintii deschisi la minte ofera un mediu placut de dezvoltate, de relaxare si sponsorizeaza o gandire sanatoasa si un mod de viata liber si normal.

Am vazut pareri contra dar fara nicio explicatie, sa inteleg ca nici ei nu au idee de ce sunt contra? thinking

| Raducons a răspuns:

Nu este ok

| Romanul12 a răspuns (pentru Raducons):

Si de ce nu ar fi ok?

| Raducons a răspuns (pentru Romanul12):

Nu trebuie sa se amestece parintii in treaba asta, tine de intimitatea fiecaruia, indincat ar fi sa spuna si cam atat.

| GirlOnline81 a răspuns:

Pentru acei parinti care nu traiesc sub stanca, da, este perfect ok. Nu te simti incomod, ei vor sa "acopere" toate punctele de siguranta si responsabilitate pe care parintii ar trebui sa le acopere.

| mihaicelsfant a răspuns:

Este ok daca esti baiatlaughing

| Alexandru250201 a răspuns:

Inseamna ca au grija de tine

| DorelExpertu a răspuns:

E mai bine sa-ti dea prezervative, decat bani pentru avort.

| gothicbat a răspuns:

Să zicem laughing
Au grijă de tine.

| DeDeDeeaSweety a răspuns:

Da, de ce nu?
Crezi ca le comvine sa vii acasa sa le spui ca esti tatic/mamica de la 18-23 ani cand nici serviciu nu ai sau sa fii pe picioarele tale.

| Andreeaabbb22 a răspuns:

Da,nu e nimic iesit din comun, ai părinți buni laughing

| LupuC13 a răspuns:

Inseamna ca parintii tai traiesc in secolul 21. Daca nu te invata ei, cine? Te cred ca e un pic jenant, dar e mai bine decat sa se intample sa ajungi cu vreo sarcina nedorita, sau cu vreo boala.
RESPECT pentru parintii tai!