| SERIALS a întrebat:

E ceva ok ca parintii sa-ti daruiasca prezervative?

Răspuns Câştigător
| Endoryus a răspuns:

Si te mai miri de ce raman tinerele insarcinate. Poti arunca o privire peste prostimea de mai sus. Niste tampiti care nu discuta cu copiii lor despre sex si se mira ca sunt bunici la 40 de ani. Romania, ce mai vrei. Poti trage apa.

57 răspunsuri:
| gothicbat a răspuns:

Să zicem laughing
Au grijă de tine.

| Raducons a răspuns:

Nu este ok

| RAY a răspuns:

Asta e doar inceputul urmeaza sa te trimita pe centura

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru siguranta ta e ok

| Andreeaabbb22 a răspuns:

Da,nu e nimic iesit din comun, ai părinți buni laughing

Bula
| Bula a răspuns:

E OK, mai ales daca-ti da suficientewinking
Fac o asigurare ca nu vor fi mai multe cheltuieli neprevazute...

| Romanul12 a răspuns (pentru Raducons):

Si de ce nu ar fi ok?

| gabicoo a răspuns:

Dacă te știu de panaramă : Da!
Fac și ei cum cred că e mai bine pentru siguranța ta și liniștea lor. Că dacă le faci un plod beleaua tot pe capul lor cade.
Așa că: "Altă întrebare"

| SERIALS explică (pentru gabicoo):

Sunt baiat

| Raducons a răspuns (pentru Romanul12):

Nu trebuie sa se amestece parintii in treaba asta, tine de intimitatea fiecaruia, indincat ar fi sa spuna si cam atat.

| LupuC13 a răspuns:

Inseamna ca parintii tai traiesc in secolul 21. Daca nu te invata ei, cine? Te cred ca e un pic jenant, dar e mai bine decat sa se intample sa ajungi cu vreo sarcina nedorita, sau cu vreo boala.
RESPECT pentru parintii tai!

| Catrice a răspuns:

WOW... cei mai tari părinți. Măcar economisești niște bănuți. laughing

| gabicoo a răspuns (pentru SERIALS):

Ok.
Atunci: Scuze!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Las' că ți le-a adus Moș Nicolae, nu părinții... Nu le-ai găsit în ghetuțe?
Fii și tu recunoscător moșului pentru darul primit. tongue

| sopranaCadaverica a răspuns (pentru SERIALS):

Sa te invete sa si cauti ceva tutoriale educative pe Youtube. Ca degeaba ti le ofera daca nu stii sa le folosesti in mod corect. big grin

| Plato a răspuns:

Doamne fereste, unde ajungem?

| OldSoul a răspuns:

Daca esti fata, e cam aiurea laughing
Daca esti baiat, e ok.

| Frank51 a răspuns:

Nu. Inseamna ca nu au incredere in tine. Ok este sa iti spuna ca ar fi frumos sa te protejezi, daca au ajuns in punctul sa iti dea prezervative exista o problema. Daca a fost o gluma atunci e ok.

| darrio2007 a răspuns:

Daca iti dau suficiente, incat sa te simti satisfacuta, e ok. Data viitoare iti cauta si soț.

| Alexandru250201 a răspuns:

Inseamna ca au grija de tine

| DorelExpertu a răspuns:

E mai bine sa-ti dea prezervative, decat bani pentru avort.

| gabicoo a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Care Youtube? Direct pe
www.xvideos.com
E site educativ, cu filme documentare!
:))

| Nemessys a răspuns:

Asta ar fi mai indirect : nu vrem sa avem nepotei. cel putin nu acum! rolling on the floor

| mihaicelsfant a răspuns:

Este ok daca esti baiatlaughing

| AC4S4 a răspuns (pentru Endoryus):

De ce sa-ti inveti copilul despre cand e timpul sa-ti inveti viata sexuala (dupa casatorie) cand poti sa-i daruiesti prezervative?
Raman tinerele insarcinate tocmai in familiile in care se promoveaza ideea ca "poti sa o faci, dar sa te protejezi".

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru AC4S4):

Si daca ii zici ca nu poate s-o faca, o sa stea cuminte? laughing Ce naiv.

| AC4S4 a răspuns (pentru supadeceapa):

Se discuta mai serios asupra acestui lucru, nu doar asa "N-ai voie".
Uita-te la familiile de neoprotestanti, in care se promoveaza abstinenta, cate cazuri de adolescente gravide in acele familii stii? Aproape inexistente. Deci, metoda functioneaza.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru AC4S4):

Glumesti? laughing

| RainmakerX a răspuns:

De ce nu?
Cand o sa fiu parinte si eu o sa fac asta dar nu de sarbatori. Da, chiar daca o sa fie fata copilul. Ar fi foarte ciudat sa-ti aduca Mosul asa ceva laughing

Este mult mai bine sa fii sigur si sa-i explici copilului/adolescentului ce se intampla decat sa te rusinezi cu asa ceva si sa te pomenesti cu boli sau copii dupa.

| Endoryus a răspuns (pentru AC4S4):

Dupa casatorie? Nici macar nu imi bat capul cu tine.