| lolium a întrebat:

E mai bine sa ai un singur prieten adevarat, de care sa iti pese chiar si cu riscul de a fi dezamagit, sau sa ai multi si sa nu te implici emotional?

4 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Dupa parerea mea, as alege prima varianta.E mai bine sa ai un prieten adevarat langa tine, care sa stii ca te poti baza, sa fie mereu langa tine, sa te ajute cand ai nevoie chiar cu riscul de a te dezamagi la un moment dat.Toti ne vor dezamagi la un moment dat, inclusiv si cei care au spus ca nu vor face asta niciodata.Degeaba ai avea langa tine mai multi prieteni daca nu este unul langa tine, sa te asculte si multe alte lucruri.Un prieten adevarat este mai greu este greu de gasit, dar in asteptarea lui ar merita sa il astepti, pentru ca, atunci cand il vei gasi cu siguranta te vei simti implinit.
Parerea meahappy

| AFR81 a răspuns:

Eu as alege a 2-a varianta... Mai bine e sa ai mai multi prieteni si sa nu te implici emotional. Prieteni adevarati iti pot fi parintii, de care esti sigur ca nu vei fi dezamagit happy

| andreeamihele a răspuns:

Este mai bine sa ai mai multi prieteni.

| Coso_Cosmin_1994 a răspuns:

Hai sa-ti spun ceva. Tatal meu a vandut un pamant si o casa in primavara asta si a primit pe amandoua aproape 600 de mii de euro deoarece casa era la cheie iar pamantul era foarte mult, de cand s-a intamplat asta m-am debarasat de foarte multi prieteni si mi-am schimbat numarul de telefon deoarece toti " prieteni" au inceput sa ma sune si sa ma cheme pe afara si in oras deoarece au aflat ca am bani, si am ramas doar cu cativa prieteni(4) pe care ii cunosc de cand eram mic, Deci in concluzie e mai bine sa ai putini prieteni dar buni si care sa te inteleaga indiferent de situatie. Sti vorba aia " Prietenii sunt ca umbra, nu apar decât atunci când este soare