| anonim_4396 a întrebat:

E mai bine sa-l parasesc pe cel despre care credeam sincer ca ma va iubi cu adevarat dupa ce am aflat ca in timp ce dorea sa ma seduca pe mine, se culca cu alta femeie care il atragea mai mult?
De altfel, a si avut un comportament tot mai distant si mai rece fata de mine.Altadata i-ar fi pasat de tot ce spuneam sau voiam sa fac, parea ca era vrajit de mine(nu-si mai dezlipea ochii de la mine), dar acum, ii sunt absolut indiferenta si ma trateaza cu raceala.

Răspuns Câştigător
| GoldenZenith a răspuns:

Lasa-l fata draga. Nu te injosi. Mergi mai departe.

Eu l-as scuipa intre ochi. Ala e gunoi, nu barbat. Imi pare rau ca ai trecut prin asta.

7 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Cu siguranta meriti ceva mai bun.

| Carolina1972 a răspuns:

Off draga mea, la fel am patit si eu. Nu stiu ce sa zic stiu ca e greu sa il lasi din moment ce te gandesti la el. E greu stiu.dar inainte sa iei o decizie gandeste-te cine sufera primul. Lasa-l sa plece, acum decizia e a ta. Dar gandeste-te bine la ce iti zic acum : daca se va intoarce inseamna ca a fost al si va fi al tau, daca nu se intoarce inseamna ca nu a fost niciodata al tau.

| anonim_4396 explică (pentru Carolina1972):

Asa e!

| PsihologMariusIftimie a răspuns:

Cred ca adevarata problema este, nu "daca e bine" sa il parasesti, ci, mai curand, cum ai putea trece peste faptul ca te-a parasit el. Daca nu reusesti sa faci asta singura, solicita cu incredere suportul specialistului. Pe curand!

| anonim_4396 explică (pentru PsihologMariusIftimie):

Da,ok.Ar trebui sa pricep ca am fost de fapt parasita.Nu am nevoie de ajutorul specialistului.Ii dau si eu cu tifla jegului fiindca e clar ca nu a meritat niciun efort din partea mea.

| Denisa_Alexandra_2001 a răspuns:

Tu ce crezi?
Ești doar o variantă pentru el, incarcă să nu fi niciodată o roată de rezervă.

Normal că daca-l ierti si te rogi de el ii trimiti mesaje si il sofoci cu iubirea pe care o porti profită de asta pentru că mdea daca-i dai o mană ti-o ia pe toată.
Faza-i că ii permiti prea multe si că te-a inselat n-are nici o justificare nu înseli ce iubești dacă ii mai dai o sansă o să facă la fel că vede că-i merge.
Și e normal că o să suferi după el dacă chiar l-ai iubit dar totul trece și dacă chiar vrei să-l uiti sentimentele tale fată de el o să dispară că nimic nu-i permanent.
O să apară o altă persoană mai bună cu timpul că dispare una apare alta acum nu spun că o să apara in 3 min după ce rupi legatura cu respectivul dar cu timpul o să apara, crede-mă.
Lipezeste-ti mintea si lasa-l in urmă.
Fii si tu rece captează si tu indiferentă, fa-l să il doara.
Nu mai fi un cateluș ce să roagă să primească ce vrea.

Acum treaba ta ce vrea daca-ti place situatia n-ai decat să ramai langă el.
Dar nu se merită. O să-ti dai seama ca nu tot ce pierzi e o pierdere poate pe moment crezi că-i o pierdere dar cu timpul realizezi că o fost un castig ^.^.

| anonim_4396 explică (pentru Denisa_Alexandra_2001):

Nu-l omor cu mesajele nici eu.Mi-am dat seama ca nu-mi raspunde la ele si am incetat sa i le mai trimit.Insa imi tot reproseaza ca eu nu am vrut sa fiu cu el in momentul in care mi-a dat el ocazia asta.Deci eu sunt de vina ca nu am raspuns la timp si nu am vrut sa fiu cu el si de aceea, acum el nu mai are niciun interes pentru mine.