| Nudaunumeeeee a întrebat:

E normal ca la 12 ani să ai iubit?

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu. N-ai ce sa faci cu-n iubit la varsta asta laughing)

| AdelinaC a răspuns:

Nu. Inocenta e o calitate pe care ar trebui sa o pastrezi, nu sa o pierzi prin relatii pasagere

| RAY a răspuns:

Pana la 18 ani devi gaura neagra

| Andreeush a răspuns:

La 12 ani ar trebui să te preocupe școala.

| SilentRain a răspuns:

Nu

| OldSoul a răspuns:

Daca iubitul tau e un ursulet de pluj, da.

| sofisis a răspuns:

Nu...nu e normal

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

E normal să-ți placă de cineva, dar nu ai ce face cu un iubit la vârsta asta.

| Plato a răspuns:

Nu.
O sa regretati rau ca nu va traiti copilaria. Aveti toata viata sa fiti adulti. Nu ca ar fi ceva minunat, ca oricine ar da orice sa nu mai fie, sa stea din nou fara griji in spatele blocului.

| Raven a răspuns:

Dacă ți se părea normal, nu mai puneai întrebarea, eu așa zic.

| unvecin a răspuns:

Nu.

| crud a răspuns:

Ce repede vor unii sa se maturizeze si sa piarda ceea ce nu vor mai avea niciodata: puterea de a trai basme. Iubiti vei avea toata viata; cu varsta inocentei nu te vei mai intalni.

| BUNNYMAN a răspuns:

Dacă este un "prieten de sărutat și doar atât " atunci este ok.
Dar dacă ai un iubit cu, care întreți relații sexuale, atunci nu, nu este normal.
Un copil /adolescent în vârstă de 12 ani, nu este bine informat despre riscurile aduse începeri unei relații sexuale.
E mai bine să nu facă acest lucru.
Sper că ți-a fost de ajutor macar 15%.
Good luck.

| alexarosu a răspuns:

Eu am 14 ani și nu am avut niciodata. Bine nu m-ar deranja. Cred ca la 12 ani mai bine te preocupi de altceva dar sora mea a avut primul prieten la 12 ani și nu vad o problemă în asta. Atâta timp cat nu te limiteaza de la experiențele faine cu prietenii și de la invatat e okey... Bine la 12 ani mare iubire nu e, adică va tineti de mână și va pupati sau ceva. Dar poate fi fain dacă va placeti și el se poartă frumos?