| Amely21 a întrebat:

E normal să mă mai bată tata la 20 de ani? Se supără pentru orice chestie mică.

30 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă îl lași, și nu dai și tu, e normal.

| Mosotti a răspuns:

Nu e deloc normal sa te bata la nici o varsta.
Eu sincer nu stiu ce as fi facut, doamne fereste poate-mi pierdeam controlul si ii ardeam si eu lui una.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu e normal sa te bata la nici o varsta. Anormal e sa stai sa te bata. Ia un spray lacrimogen, un baston cu electrosocuri, apara-te. Daca viitoare cand ridica mina la tine da-i cu spray in ochi, electrocuteaza-l pana se caca pe el, cheama politia, fa plingere penala, ia un avocat bun, nu te lasa pana nu ajunge la bulau jegul. Sau, varianta simpla, ia-ti viata in miini si PLEACA.

| Dismally a răspuns:

Nu este normal deloc. Pe mine nu m-au baut parintii niciodata desi am facut destule tampenii.

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru Dismally):

Tiam dat eronat din greselă scuze

| Dismally a răspuns (pentru GraniniCuPiersica):

Nu-i nimic, nu ma deranja oricum stai linistit happy

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru Dismally):

Bine happy

| Lukasssz a răspuns:

Nu stiu daca esti baiat sau fata, dar daca esti baiat o rezolvi baieteste cu tact

| RobertMoon a răspuns:

Daca iti spunem noi daca e normal sau nu crezi ca rezolvi ceva? Normal ca nu este normal sa te bata nici daca ai 20 nici daca ai 10 ani, dar asa sunt unii parinti. Daca nu iei atitudine in fata lui nu o sa se schimbe nimic, eventual il poti ameninta ca daca te mai loveste o data il reclami la politie sa vezi cum se potoleste pentru ca sigur nu l-ar coafa o amenda pentru deranjarea linistii si ordinii publice sau un dosar pentru lovire si alte violente happy

| Eireann a răspuns:

Nu e normal sa te bata la nici o varsta. Nici nu pot sa imi imaginez sa ma bata taica-meu, cred ca nu m- a certat decat o data in toata viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e normal nici sa ridice tonul parintii la copii dar na, train intr-o tara speciala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiind fata sa te bata tata si de ai fi adolescenta e foarte rau, la 20 de ani deja e no comment. Esti matura poti face ce vrei tu. Daca stai pe banii lui e mai nasol

| Amely21 explică (pentru anonim_4396):

Nu stau pe banii lui

| anonim_4396 a răspuns (pentru Amely21):

Daca ai bani pleaca de acasa muta-te in chirie. Oameni ca el tot sunt nu ai ce-i face, mama ce spune?
Btw din ce motive recurge la violenta

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Nu nu este normla

dacă ai fi fost fata mea sau băiatul meu țiasi fi explicata pana ai înțelege dar nu asi repeta ca nebunul îți explica o data sau de 2 ori cel mult dacă nu ai înțeles te las sa vedem ce faci și pe urma îți explica din nou de ce nu este bine ce ai făcut iar apoi dacă nu ai înțeles și atunci cel mai probabil am sa rad de situației bine depinde și de ce faci

Eu sincer consider ca oameni care își bat copii au probleme serioase la cap Findca nu ai cum chiar nu ai cum sati Bati copilul prefer sa mor decât sa vina ziua ai in care eu sa ridic mâna la copilul meu nu va exista ziua aia orice ar face orice s-ar întâmpla ba din potriva dacă văd ca re problme pai eu îmi dau și inima și totul numai sa fie ia sau el in siguranța cum S-o cert cum sal cert mai ales când face ceva greșit sau are probleme acolo trebuie sa fiu eu neaparat sa stiu eu ca părinte ca totul este bine săi explic S-o ajut sa-l ajuta sa intelegă de ce nu este bine

| Mopmop a răspuns:

Nu e bine si nici normal. Demonstreaza ca are anumite frustrari si probleme si se descarca pe tine...
Uita ca va imbatrani si va avea nevoie de ajutorul tau.
Imi pare rau sa citesc cele scrise de tine!

| Amely21 explică (pentru Mopmop):

Mai ales că sunt fată, și oricum cred că s-ar putea rezolva și altfel anumite situații, nu numai prin pedepsele fizice.

| Mopmop a răspuns (pentru Amely21):

Nici nu conteaza fata sau baiat.
Am vazut ca cineva a venit cu un citata din biblie. Trist si jalnic.
Cand esti batran si neputincios iti aduce o cana de apa un citat din Biblie...

| Amely21 explică (pentru Mopmop):

Mă referam ca în general fetele sunt mai sensibile, si mi se pare trist ca un bărbat să bată o femeie( fie soție, fiică, sau altceva).

| Wr3nch a răspuns (pentru Amely21):

Nu e, dar asa is unii. Cand nu faci ca ei sar cu bataia. In locul tau eu l-as "uita" cand e batran.

| Mopmop a răspuns (pentru Amely21):

Copil fiind nu conteaza daca e fata sau baiat. Sechelele pot ramane la copii si afecteaza viata de adult...

| Saiko10 a răspuns:

Esti un adult omule, ai si tu putin curaj sa te aperi, ce face tactu este asalt. ai peste 18 ani, ori te aperi, ori te duci la politie. In viata mai trebuie sa iei si actiune tu. nu te poti baza pe altii sa ia decizii pentru tine.

| Amely21 explică:

Dar eu am peste 20 de ani, sunt deja un adult, pe tine dacă te-ar mai bate părinții ar fi bine?

| FantasyBoy a răspuns:

E caz penal clar, mai ales daca esti si fata! Muta-te imediat, ca te ratezi pe viata!

| c0pil1n a răspuns:

Roata se intoarce. Ai 2 posibilitati
Ori stai sub papucul lor toata viata sau
Iti cauti un job si te muti in chirie

| Amely21 explică (pentru c0pil1n):

Am deja un job, dar e la mine în zonă și sunt cam obligată să stau momentan aici.

| Popa482 a răspuns:

Absolut deloc, ai 20 de ani, plus că violența nu este bună la nicio vârstă...

| Aniiiiiiiiiiiii a răspuns:

Aici nu este vorba de vârstă... Ce face tatăl tău este anormal pai nu vreau să-mi închipui ce viața ai dus până acum daca el te bate la vârsta de 20. părerea mea că este o brută. Nu mai sta cu el. mutate de acolo.