| yayayaya a întrebat:

E ok dacă băiatul are tenul mult mai.deschis decât fata într un cuplu? Gen el e blond iar ea bruneta. Vreau răspunsuri sincere. Dau funda:3

11 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Ne intrebi daca e ok ca un suedez sa iubeasca o africana? Adica cineva cu pielea foarte alba sa aiba ca partener o negresa? happy
Dragostea nu tine de varsta, de conditie sociala, de inaltime (aici sunt eu: am 2, 02 m inaltime, sotia mea are 1, 50! happy ), de..., de... Nici de culoarea pielii.

| RAY a răspuns:

Dorinta sexuala poti avea si pentru negre tu find alb nu are important asta si negresele sunt frumoase, importanta e chimia intre voi

| Violleta2022 a răspuns:

In general contrastele se atrag!
Asa ca, nu are importanta ca el este blond si ea bruneta, sau viceversa, important este sa se iubeasca!

| danay72 a răspuns:

Iubirea nu stă în culoarea tenului,ci în ceea ce e omul în interiorul lui. E important sa fie înțelegere, pace, armonie, respect, încredere. Dacă este iubire, aceasta nu se termina niciodată, indiferent de culoare.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Royal Academi of London nu s-a pronuntat. Inca asteptam rezultatele studiului inceput in 1923.

| vocea a răspuns:

Atata timp cat exista iubire nu mai conteaza diferentele.

| octav005 a răspuns:

Da, nu conteaza tenul, daca ea s-au el este mai inchis, deschis, etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu stiu un cuplu asa si nu a zis nimeni un lucru nepotrivit sau jicnitor despre ei.Asa ca prin urmare concluzia de aici este ca fiecare se combina cu cine vrea, indiferent de natie, culoarea tenului, religie, etnie sau mai stiu eu ce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne feri. Dar ce conteaza aspectele astea? Pentru cine conteaza? Ah da, pentru oamenii superficiali carora le pasa de ce zice lumea din jur despre ei - genul care pana la urma ar ajunge sa se desparta pentru ca lumea vorbeste. Multumesc ca m-ai lamurit.
Normal ca nu are nici-o importanta. Ea poate sa fie neagra, si el alb ca varul. Ea poate sa aiba parul blond si el verde, ea poate sa aiba cu 5 cm mai mult ca el. Nu-i mai pasa nimanui de detalii de genul cand in joc este iubire. Lumea oricum o sa barfeasca in continuare pentru ca asa face lumea care n-ar subiecte de discutie, discuta despre alti oameni.
Intrebarea ta e superficiala.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Nu conteaza cum arati.

| amiracervencu a răspuns:

Iubirea este un sentiment care trece de pragul fizic. Dacă nu iubești pe cineva din simplul motiv că îl iubești, atunci nu poate fi vorba de ceva durabil. Culoarea părului e un element care nici n-ar trebui să intre în ecuație.