| Marianjdjsjwj a întrebat:

E ok sa am iubita la 14 ani? Adica ma simt pregatit.Sau sa mai astept?

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Depnde ce intelegi tu prin,, iubita' si in ce activitati va implicati.
Daca asta se rezuma doar la plimbari prin parc, tinut de mana, iesit la pizza, film ar fi ok.Si asta doarcu stiinta parintilor.
Daca te gandesti mai mult decat atat, eu zic sa mai astepti.
Aaa, si nu o mai numi,, iubita''.E un cuvant prea greu pentru un copil de 14 ani.
Zii prietena, amica, colega, dar nu iubita!

15 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai asteapta, ca nu esti pregatit. Nici fizic dar nici moral.

| Violleta2022 a răspuns:

Iubita la 14 ani? Eu zic sa mai astepti cativa ani, pana mai cresti, ca iubitele se manaca cu sex, ori ce ai tu acum in pantaloni, este un cuc mic, care te ajuta la urinat.

| lalaura94 a răspuns (pentru Violleta2022):

De acord, dar l-ar ajuta indiferent experienta, ii creste sansele un pic sa nu ajunga la 20 de ani un babalau care se indragosteste de orice tipa se uita macar in directia lui.

| Violleta2022 a răspuns (pentru lalaura94):

Despre ce experinta vorbesti?
Are 14 ani, este inca copilas, nici macar la pubertate nu a intrat...

| lalaura94 a răspuns (pentru Violleta2022):

La 14 ani fetele de varsta lui deja "si-o trag", pe la 16-17 ani deja au avut cativa baieti la palmares, iar la 20 multe deja sunt veterane.

Nu spun sa fie vreun futermen, ca inca n-a descoperit cum sa-si ia parul de la puta, dar trebuie cam deja sa inceapa sa faca niste pasi in sensul ala, daca nu cumva vrea sa aiba iubite de 17-18 ani la 25.

De ce crezi ca toate tipele se uita involuntar la "baieti" mai mari? Pentru ca in timp ce baietii de 14 ani se joaca pe calculator, ies la fotbal, sau ii preocupa in general lucruri infantile, ele deja au drame romantice. Cand baietii au avut prima relatie, fetele de varsta lor deja au schimbat 5, diferenta mare de experienta si mentalitate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru lalaura94):

Daca vrea să aibă iubite de 18 ani la 25 înseamnă că e inteligent, nu că a fost virgin până după 20. "Veterane" in ce sens? de herpes genital? Plus o grămadă de bagaj emoțional și lipsa de încredere din cauză că au trecut prin multe drame și au fost rănite.

| lalaura94 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aia e o parere strict personala a unuia care cel mai probabil a fost virgin pana la 20, nu te ofensa, e doar ceea ce-mi pare. Nu ai inteles nimic din ce am spus, eu am descris realitatea de zi cu zi, tu propriile idealisme.

| Jeonghyeo a răspuns (pentru Violleta2022):

Tu ai auzit de relatie platonica?

| anonim_4396 a răspuns (pentru lalaura94):

Eh sunt, nu am fost laughing
Păi și mie mi se pare că modul cum te exprimi ai refuza un virgin doar pentru că e virgin, ce știm ambii că e non sens... nu?
descrie realitatea din care faci tu parte, nu interesează pe nimeni ce tot zici acolo.

| Andreeush a răspuns:

Ai putea să mai aștepți, ai timp după 15 ani.

| Sofer a răspuns:

Gen iubita cu care sa va plimbați sărutați și sa va luati în brate. Pai e ok.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Eu la 14 ani mulgeam vaca din grajd si ma rugam de mama sa imi cumpere Audia A4 iar tu ai prietena, pffff ce s-a schimbat lumea.

| denisQ00 a răspuns:

Parerea mea e ca da laughing adică depinde *iubita* daca vrei sa te plimbi cu ea, sa vorbesti, îmbrățișari etc e ok, dar daca o duci la celalalt nivel, adica... Înțelegi la 14 ani nu e tare ok. Pe scurt e bine sa ai *iubita* atat timp iti stii limitelewinking

| Marianjdjsjwj explică:

Vreau sa mai mentionez ca nu vreau sa am nici un fel de relatie sexuala!

| Gabri3l12345 a răspuns:

Eu zic ca nu.O sa vezi ca toate te lasa si o sa se duca la alti.Toate sunt asa la varsta asta.Dar cred ca vrei sa ai iubita ca este la "moda" la varsta asta.