| Markusfrtt a întrebat:

Eci. O sa fiu sincer. Sunt intr-o relatie si sunt genu sub papuc ca sa zic as. Cr as putea face sa o fac sa fie cum era inainte, mai exact sa nu mai fiu eu ala dominat. Mentionez ca e o fire extrem de orgolioasa si incapatana. O enerveaza aproape orice de la un timp. Am incercat sa si vorbesc cu ea. Chiar cu frumosu e in zadar. Ce sa fac sa o aduc cu picioarele pe pamant?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu ai ce sa-i faci. ORi luati o pauza in speranta ca vor reveni la normal, ori iti cauti pe altcineva.
Daca de vorba buna nu pare nici macar sa-si dea cel mai mic interes sa se schimbe, inseamna ca nu are rost.

| sabin89 a răspuns:

Aia nu mai e relatie. Daca lucrurile au degenerat pana la gradul asta, trebuie sa-i dai papucii imediat, fara nicio explicatie. Nu-ti fa iluzii ca mai poate fi adusa cu picioarele pe pamant. Parerea mea.

| WaterDrop a răspuns:

Pleaca si cauta`ti o relatie normala. Daca restul lucrurilor pe care le-ai incercat nu au mers.

| 393Dan a răspuns:

Fa cum fac majoritatea, bate-o si afiram-ti dominanta xD glumesc, glumesc.
Eu cred ca-i important sa te tii de cuvant. Prin asta am in vedere cand ai in gand ceva, spune-o si fa-o. Chiar si cand ea vrea ceva, ascult-o, apoi zii parerea ta si fa asa cum crezi tu de cuviinta.

| Savantul2017 a răspuns:

Posibil sa aiba pe altcineva sau doar sa se fi plictisit.Singura solutie este sa incepi sa te porti mai rece cu ea, fii indiferent o perioada, daca te iubeste si vrea sa pastreze relatia o sa realizeaze ca te pierde si o sa revina cu picioarele pe pamant. Daca nu te mai iubeste...capul sus si mergi inainte.

| hilkevici a răspuns:

Demonstreaza-i ca nu esti multumit. Fate mai rece si mai distant in asa fel ca sa simta(o sa o enervezi enorm, dar nu este nici o garantie ca nu se poate isca si o cearta). Discutati despre asta mai serios, explica-i ca nu-i frumos modul in care procedeaza. Poti s-o ameninti ca va veti desparti(iar daca te iubeste la sigur va ceda). Gasiti un numitor comun.Orgoliul nu duce spre nimic bun, din contra...Ar trebui sa fie emotii si sentimente sincere, reciproce si sa va simtiti cat se poate de liber in relatia voastra. Daca nu se schimba atunci I'm sorry, sunt putine persoane care depasesc aceasta bariera dar totusi exista, si cum s-ar spune:speranta moare ultima.Succes voua. Funda?