| Anamaria13m73829j a întrebat:

Efectiv nu mai pot, îmi vine să mă sinucid din cauza părinților mei. Efectiv mă bat și mă ceartă din orice, nu există nici o zi fără să mă certe, nici nu am prieteni cu care să mă distrez, plâng în fiecare zi, efectiv nu mai pot.

9 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Apelează la telefonul copilului sau rude, bunici sa te ajute.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.116111.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!

Răspuns utilizator avertizat
| Pantagruel a răspuns:

Daca vrei, eu pot fi prietenul tau.

| Hollyg a răspuns:

Încearcă sa ajungi la miezul problemei, stai de vorba cu ei, explica-le ca te simti copleșită de comportamentul lor. Violenta nu este o soluție, dar nici sinuciderea.

| Elena_Maria_1993 a răspuns:

Orice ar fi, trebuie sa fii o persoana puternica...viata e super grea și fiecare om are problemele lui. Cine spune ca nu are, minte. Ai credinta și încearcă sa te pui în locul lor, poate au dreptate. Dacă nu au, fii puternica și lupta sa devii un om bun, independent.

| Cutiuta123 a răspuns:

Putem fi prietene dacă vrei, nici eu n am cu cine mă distra

| medussa555 a răspuns:

Bună. Sunt copleșită de cazurile pe care le vad din ce în ce mai des, pentru ca și eu trec prin asta în momentul de față. Nici eu nu am o rezolvare pentru asta. Pentru ca ei nu înțeleg gravitatea situației, sunt de moda veche. Nu se gândesc raul pe care îl provoacă. Singurul lucru pe care îl putem face este sa rezistam pana când vom deveni majori. Singurul tău sprijin ești tu. Cu propriile tale puteri poți face fata.