| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca oricati ani de relatie ai avea cu un barbat, tot le va gasi pe alte femei atractive, si le va urmari gen sa se uite la ele, sa le admire?

25 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se satura de aceeasi tipa mai ales incepe sa devina urata de aia vrea omu ceva tanar in putere

| Adry05 a răspuns:

Doamne e normal să găsești alte persoane atractive chiar și să ai relație, e uman să fii atras, important e să știi să pui sentimentele pe primul loc și ofc să nu dai curs atracției sau să ajungă la nivelu că să nu-ți mai găsești parteneru atractiv.

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Asa normal e? Oare lui i-ar place sa fiu atrasa si de alti baieti?
Am o prietena care are o relatie si mi-a povestit ca de cand a inceput sa aiba ochi pentru altii adica sa se uite la altii sa ii vada atragatori dar fara vreo legatura cu ei sau sa vorbeasca cu ei nu mai simte la fel pentru partener deci nu cred ca e normal deloc si nu stiu ce sa fac in situatia asta probabil sa inchei relatia eu nu am fost niciodata atrasa de alti baieti de cand sunt cu el de 3 ani de zile

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

și tu dacă vezi un fotomodel sau mă rog, ce standard de bărbați te atrag pe tine, gata zici că e urât doar pentru că ai iubit? laughing)

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Nu intelegi ideea deloc si ce am scris mai sus la utilizatori.
El cauta sa vada intelegi le urmareste intra la conturi sau siteuri totusi are 33 ani la varsta lui...

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi da n-am stat să citesc ce ai vorbit cu restul, eu am citit întrebarea, trebuia să fie mai clar din întrebare. na păi poate simte nevoie de ceva nou, 3 ani sau cât aveți e totuși o perioadă mai ales dacă stați non-stop împreună. am citit că a și vorbit cu unele, aia nu prea e ok, depinde și ce a vorbit cu ele. nu e normal nici să-i rupi contactu de tot cu sexu opus cât timp nu-ți dă motive de îngrijorare

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, așa va face. Iar de câte ori va avea ocazia, va face sex cu ele.

| mihai69 a răspuns:

Și de ce nu s-ar uita, doar nu e nici orb, nici...
Problemă ar fi dacă ar face mai mult decât să se uite.

| anonim_4396 explică (pentru mihai69):

L-am prins o data ca vorbea cu doua fete pe messenger a zis ca nu e nimic

| Drimmero a răspuns:

Si femeile se uita, nu doar barbatul. E ceva normal, mai ales daca apare in raza de actiune, daca doar se uita aia e, doar se uita.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Drimmero daca apare da dar nu sa caute el sa vada sa le urmareasca sa se uite la poze ca un obsedat suntem de 3 ani impreuna totusi

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Inteleg, atunci chiar are o problema. I-ai zis ca te deranjeaza? Ati comunicat?

| Freya1 a răspuns:

Ce mentalitate au uni.
Nu draga, Nu e obligatoriu ca un bărbat după N timp de relație sa se inhoalbe ca obsedatul după femei sau chiar sa te înșele.Am avut o relație de 8 ani ce nu a mers încă de pe la jumătate dar nu a cautat cu privirea femei, Nu a cautat pe net sau tv femei, Nu a vrut sa le capteze atentia sau le intre in gratii isi vedea de treaba lui.La fel si in actuala,chiar se simte putin iritat de prezenta anumitor femei sau priveliști pentru ca stie ce vrea, ce iubeste si de ce tipar de femeie are nevoie.Dar daca al tau este fixat pe "porniste", femei indecente, femei vulgare inseamna ca ori e inca un copil, ori e nemulțumit de ce are.

| Frank51 a răspuns:

Și crezi ca femeia nu face asta? Zi zău cu limba scoasă.

| Zuzu1991 a răspuns:

Confunzi casatoria cu dragostea pe termen lung care e un lucru EXTREM de rar, numeri pe degetele de la o mana cate cupluri ajung sa fie indragostiti cu adevarat dupa... ei bine, 7 ani
7 ani e o limita recunoscuta, pentru ca biologic, absolut toate celulele din corpul uman au murit si au fost inlocuite

| anonim_4396 explică (pentru Zuzu1991):

Cata dreptate ai. din pacate.

| Legion7X a răspuns:

De obicei bărbați, sunt tentați întodeauna să încerce. Sunt mai stârniți sexual, față de femei, care cred că sunt puțin mai indiferente.

| NotNamed a răspuns:

O spui de parca voi femeile nu va uitati si va udati pe pozele lui Justin Bieber

| Adry05 a răspuns (pentru NotNamed):

Ești ironic nu? cine naiba s-ar uda la justin bieber rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bineinteles ca da., este ceva natural. In special dupa o perioada mai lunga de relatie cand intervine monotonia.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Credeam ca natural este sa nu mai ai ochi pentru alte femei asta e ceva natural si normal nu sa le placi pe altele cand ai prietena

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai da, este normal. Dar bine, aici sunt multe pareri, indiferent de ce spunem aici NU trebuie sa iei fix asta de bun si sa iti schimbi parerea in functie de acest lucru. Este viata ta, asa ca tu ar trebui sa iti formezi o parere despre acest lucru.

Daca ar fi sa zic si eu, as zice:
Cum adica sa le gaseasca mai atractive? Sa zicem ca sunt doua persoane care se iubesc si se vor iubi mereu, o sa ramana mereu impreuna, deci totul este bine. Pe masura ce anii trec, si cei doi se maturizeaza, logic si firesc spus, nu exista alte persoane mai tinere, posibil si mai frumoase? Atat ca fete, cat si ca baieti? Pai exista, iar daca cineva se uita la acea persoana, poate sa zica ca este frumoasa sau nu.

DAR asta nu inseamna ca le si urmareste in ideea de sexualitate, nu. Acel barbat si acea femeie, tot se vor iubi mereu, nu are legatura cu exteriorul. Un exemplu de dialog ar fi "da, acea fata poate are anumite forme, insa ce treaba are, nu are nicio legatura cu mine si nici nu as vrea sa aiba". Intelegi? big grin

Suntem oameni, fiecare are pareri diferite, fiecare are asteptari diferite, la fel cum si voi doi aveti ceva diferit. Deci indiferent daca cineva zice ca da, sau ca nu, cum am spus eu aici, adevarul poate sa fie altul, stabilit doar de voi doiwinking

Numai bine si multa intelegere sa aveti, daca este cazul vostru, iar daca nu, atunci numai bine doar tie! ^_^

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Nu intelegi nu e vorba ca il intreb daca arata bine o femeie sau nu ideea e ca el cauta sa le vada intelegi cauta sa se uite la ele e o curiozitate acolo ii place probabil plus ca dupa asta am vazut ca a vorbit cu doua fete pe messenger si a zis ca nu e ceva serios ca nu are sentimente pentru ele sau ceva atunci de ce ar vorbi cu necunoscute inseamna ca ii plac alte fete

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Viaţa-i o mare curvă!

| Mopmop a răspuns:

Este adevarat. Insa este o arta a femeii daca vrea sa isi pastreze barbatul alaturi. Ca sa rezum... daca barbatul gaseste acasa ce are nevoie nu va cauta in alta parte. Comunicarea in cuplu are foarte mare insemnatate!