| UPSsss a întrebat:

Este adevarat ca un barbat isi iubeste mai mult amanta? dc? dc nu ramane numai cu ea daca tot o iubeste mai mult decat pe sotie? ce rost mai are sotia daca pe ea o iubeste?

Răspuns Câştigător
| alexiaa a răspuns:

Intre amanti exista o atractie sexuala puternica, ceea ce intre soti s-a stins de mult timp. Oamenii in general confunda sexul cu iubirea.De ce mai sta cu sotia...raspunsul ti l-ai dat singura cand ai scris"un barbat isi iubeste mai mult amanta"! Isi iubeste mai mult...deci si pe nevasta o iubeste chiar daca mai putinhappyAcum serios vorbind,unii raman din comoditate, altii din lasitate, altii ca habar nu au ce doresc cu adevarat

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| summer12 a răspuns:

Cu sotia probabil are copii sau s-a oficializat in fata familiei cu ea si nu vrea sa strice treaba, sau poate pe amanta o considera doar un obiect sexual, in timp ce familia e familie.

| DعeutZa a răspuns:

Pai un barbat isi face amanta daca nu mai are iubire de la sotie.parerea mea, si atunci intervin neintelegerile in relatie

| wiufh a răspuns:

In general barbatii au amante pentru ca nu se mai inteleg cu sotia sau pur si simplu din plictiseala. Totusi, nu raman cu respectiva, deoarece probabil este vreuna de 20 de ani care nu gateste, nu face curat, doar merge la petreceri tot timpul, pe cand acasa barbatul are parte de tot comfortul de care are nevoie. Un alt motiv pentru care nu divorteaza ar putea fi impartirea averii.
Sper sa gasesti in raspunsul meu ceea ce vroiai sa stii.

| Alinaga a răspuns (pentru wiufh):

La faza cu impartirea averii sunt de acord cu tine, dar pe bune tu crezi ca o fata de 20 de ani nu este in stare sa gateasca? am 19 ani si gatec zilnic fac curatenie am timp si de invatat pentru bac si am timp si sa imi rasfat amantul.ii fac prajituri si toate mancarurile care ii plac.sunt fel si fel de fete nu toate fetele de 20 de ani sunt pitipoance

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cazul celor care au copiii raman de dragul copiilor. Sa nu sufere copiii sau cel putin stau pana cresc copiii.
Daca nu mai este iubire intre ei, normal ca se duce la alta/altul.

| OvidiuNumeDeTractorBack a răspuns:

Isi iubeste amanta mai mult, dar daca isi lasa sotie, cine mai e proasta de acasa, care are grija sa umble curat, sa manance bine, sa ii faca totul pe plac?
Asta e problema, nu mai gaseste o astfel de proasta, sunt dur, dar in cazurile astea, se cere si o duritate, e trist, dar adevarat

| andreea2011 a răspuns:

Pai...poate sotia are ffff multi bani si ramane cu sotia pentru a avea el bani pentru el si amanta lui, sau vrea sa fac mai mult sex, sau vrea sa se laude ca are 2 femei in jurul lui si ca face sex cu amandoua.