| SimonaBubu a întrebat:

Este bine dacă m-am măritat la 18 ani?

29 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Tu trebuie să știi răspunsul la întrebarea ta, tu îți cunoști partenerul de viață mai bine decât noi. Ai mers pe ce ți-a dictat inima. Sunt cupluri care au rezistat până la adânci bătrâneți, altele după o anumită vârstă, nu au atunci ambii nici 30 de ani, au divorțat. Totul depinde de tine și jumătate ta, dacă sunteți compatibili in tot.

| GouDidodino a răspuns:

E foarte bine

| Adry05 a răspuns:

Mi se pare mult prea repede, sincer. Aveai toată viața înainte să fii măritată, tinerețea nu ți-o mai iei înapoi

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La modul general ai mai fi putut astepta macar 3-4 ani dar depinde de fiecare caz in parte, respectiv cum te intelegi cu sotul si daca o sa tina aceasta intelegere mult timp.

| Raducons a răspuns:

Sincer nu e bine, trebuia sa inveti sa lucrezi, mai experimentai cu baietii si te casatoreai.Acum daca consideri ca esti fericita e ok

| ForeverAlone97 a răspuns:

Nu.

| BlackRose03 a răspuns:

Din moment ce nu mai tii la prietenul tau de ce ai făcut asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai știu o fată care încă de la 17 ani umbla cu o persoană de etnie. Era de vârstă mai mare decât ea acel băiat. Era frumușică fata. Apoi vreo 6 ani mai târziu să mă întâlnesc cu ea și în rest doar vocea ce m-a făcut să o recunosc. Arăta jalnic! Fără dinți în gură, trăgea după ea trei copii, gravidă cu al patrulea. Și avea riduri, pungi la ochi și arăta foarte îmbătrânită. Și mai era lăsată și singură cu patru copii pentru că o mai lăsase și bărbatul. Relațiile astea nu prea sunt de durată. Prea tineri și luați totul în joacă.

| Demidol a răspuns:

Oare de ce nu ai intrebat inainte? Ai vrut, ai facut-o. Acum nu mai poti da inapoi.

| johnnny123 a răspuns:

Pe 11 august spuneai "Nu îmi mai iubesc prietenul deloc. Problema e ca pur și simplu nu ma pot despărți de el oricât as vrea."

În trei zile te-ai despărțit de el, ți-ai găsit iubirea vieții și te-ai și măritat?

| Celcestietot a răspuns:

Nu este nicio problema. Daca tu asa ai considerat ca este bine, foarte bine ca ti-ai urmat alegerea. Nu te lua dupa unul si dupa altul, urmeaza-ti propriul destin in viata. Eu iti consider alegerea una buna, bravowinking!

| Plato a răspuns:

Daca ai facut-o din iubire si esti fericita, e mai mult decat minunat.

| Sofer a răspuns:

E ok. Poate vine si un copil. Sa ai o familie fericita.

| lilith16 a răspuns:

Te-ai cam grăbit, ti-ai cam ratat viitorul de domnişoara dar aia e, nu mai poti da înapoi sau o sa iti fie greu daca o faci

| IAR a răspuns:

Eu consider ca nu ai facut bine deloc, esti prea tanara.
Eu consider cel mai bine un cuplu sa stea in concubinaj iar cand apare pe lume un copil abia atunci sa se oficializeze.

| RAY a răspuns:

E viata ta, de ce Dumnezeu trebuie niște anonimi sa iti de-a cu parerea despre ce e bine sau rau? dacă divorțezi la 19 ani o sa pui alta întrebare?

| Plato a răspuns (pentru Adry05):

De ce s-o ia inapoi, unde a lasat-o? A murit daca s-a maritat, sau cum?

| whatevernvm a răspuns:

După mine, te ai grăbit ceva.

| Ale5184 a răspuns:

Avand in vedere intrebarile anterioare pe care le-ai pus, e clar ca nu esti fericita si vrei sa-ti traiesti tineretea. Daca erai îndrăgostită si fericita, era perfect, dar in cazul asta, renunta. Chiar si tu constientizezi ca ai gresit. Ai o viata intreaga in fata. Succes!

| Dalmore a răspuns:

Foarte trist. Imi pare rau pentru tine.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu prea e bine

| Sn4k3 a răspuns:

Avand in vedere intrebarea, probabil ca nu laughing

| alina2k18 a răspuns:

Daca esti fericita cu el, te rasfata si te intelegi cu el e foarte bine. Decat sa dai peste toti taranii rupti in chur si plictisiti de viata mai bine maritata de tanara cu un barbat bun.

| OldSoul a răspuns:

Asta doar tu o sa stii.
Dar nu acum, ci peste ani.

| SG1995 a răspuns:

Dacă crezi că ești pregătită pentru o căsnicie, da. Eu unul nu pot decât să te felicit, mai toate se mărită la 30 și fac copii la 35, că sunt "tinere" și le e frică de răspundere.

| mirceakitsune a răspuns:

NuNuNu, coie cresteti in ***, la 18 ani sot si copilul care urmeaza
pai is oameni care la 18 ani aveau jucarii nu sot,

| AnaBelaAnaBela a răspuns:

E bine dacă tu consideri că e bine.
Ești singura care poate da o părere avizată. Iar de la cei din jur sau de pe net poți să iei doar opinii și transpuse in situația ta sa ajungi la o concluzie pertinenta.

| Andreeush a răspuns:

Tu ai decis să te măriți, la întrebarea asta ar trebui să Îți răspunzi singură?
Ești fericită acum?

| mgtow a răspuns:

Ai pus-o rau de tot, o sa platesti bani la divort ala e dezavantajul mai ales nu esti fericita ca ai plecat de la parinti