| bobonel a întrebat:

Este mai bine sa ai multi asa zisi "prieteni" sau e mai bine sa ai putini dar de o calitate mai buna? Cum credeti ca e mai bine?

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

1 de calitate e suficient

| Anonima3127 a răspuns:

De "asa zisi prieteni" nu ai nevoie deloc in viata ta. Nu conteaza cantitatea, ci calitatea. Diferenta dintre asa zisii prieteni, si prietenii adevarati, o face ca atata timp cat iti este bine, acestia vor fi alaturi de tine, dar cand dai de greu, afli de fapt cine iti este si cine nu iti este prieten.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E mai bine așa cum reușești.

| Frank51 a răspuns:

Niciodata nu vei stii ce fel de prieteni ai, cei adevarati sunt cei din copilarie cu care ai interactionat >10 ani si cei care ti-au dovedit ca merita, restul sunt de umplutura si nu e nevoie sa ai incredere in ei, chit ca mai iesi cu ei, etc, important este sa nu ajuti decat daca esti ajutat la randul tau.

| OldSoul a răspuns:

"Daca conteaza cantitatea, nu calitatea... Esti betiv"

| Sn4k3 a răspuns:

Prima clar.

| cristimihailov a răspuns:

Ce te deranjeaza sa ai ambele categorii?

Se exclud cumva?

| Superior a răspuns:

Quality over quantity

| JicaContra a răspuns:

Friends with benefits, the bestwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este mai bine sa ai prieteni putini dar de calitate mai buna. De ce? Pentru ca pe parcurs prietenii toxici isi pun amprenta in sens negativ.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puțini evident, și buni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mai bine să ai unul și bun.

| Jus7t a răspuns:

Mai puțini și de o calitate mai bună.

| kornelus a răspuns:

Salutare!
Te sfatuiesc sa ai prieteni putini, dar acei prieteni putini sa iti fie prieteni cu adevarat.
Mai bine putini prieteni si adevarati prieteni, decat multi si la un necaz, problema sa nu-ti sara nici unul in ajutor.
O zi buna.

| peanutbutter32 a răspuns:

De ce nu ambele? poti sa ai prieteni cu care iesi o data pe luna si prieteni cu care iesi in fiecare zi, prieteni care iti sunt frati sau prieteni - cunostinte
fa-ti multi prieteni dar sa fie macar decenti, si din toti prietenii tai alegi cativa si iti petreci timpul mai mult cu ei

| Antonia6789 a răspuns:

Puțini si o calitate mai buna.
Si daca nu i găsești ..mai bine e singur decat cu oricine.
E foarte important anturajul.

| Recenz0r a răspuns:

De fiecare data cand iti alegi prietenii, ai grija sa fie cat mai transparenti si mai sinceri cu tine in ceea ce consta prietenia voastra.Pe timp pe treceti, acest prieten o sa isi manifeste dorintele de zi cu zi (spre exemplu. daca el este negativist o sa isi reverse negativitatea spre tine cu unele vorbe care iti pot pune in pericol relatia cu familia ta, prietenii tai apropiati, rudele.etc).De accea ar trebui sa ai grija si la anturajele acestea! Deci ce a mai buna solutie pentru problema ta este sa ai prieteni de o calitate mai buna!
Succes!

| LiliSiCainefain a răspuns:

A doua varianta