| Anomim2025 a întrebat:

Este normal ca parintii la 19 ani sa imi spuna la ce fel de voluntariate ma duc?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Este normal in masura in care ei intrevad un anumit folos pentru formarea/educatia ta.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e

| Adry05 a răspuns:

E normal sa te sfatuiasca nu sa-ti impuna.

| whatevernvm a răspuns:

Întrebarea în sine spune totul

| Freya1 a răspuns:

Pai intreabai si pe ei asta.
Daca te obliga sa faci asta nu e ok daca te sfatuiesti cu ei e cu totul altceva.Parinti nu trebuie sa mai aleaga pentru tine de la o vreme cat ar fi de greu sa inteleaga asta trebuie sa le explici

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu prea este normal avand 19 ani.

| JackR a răspuns:

Asta suna a "voluntariat obligatoriu".

| KillaNoFilla a răspuns:

E normal sa te sfatuiasca nu sa te oblige.

| ririsa a răspuns:

Nu e neaparat ceva rau asta

| Aihao19 a răspuns:

Te sfatuiesc doar.

| Erice a răspuns:

Este normal sa te sfatuiasca, nu sa decida ei pentru tine...

| Anonima590 a răspuns:

Sigur că da.Mereu părinții aleg ce e mai bine pentru copii lor