| Lili_9060 a întrebat:

Este periculos sa mergi intr-un avion?

Răspuns Câştigător
| florin752010 a răspuns:

Mai periculos este cu masina.

19 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Moartea ne pândește la orice pas. Periculos este în orice mijloc de transport, fie aerian, naval, etc.
Pa, pa.

| Barajag a răspuns:

In toate mijloacele de transport, se asuma un risc, atat tu, cat si cel care conduce, dar intotdeauna se spune,"incercarea moarte n-are". Pentru mine mersul cu avionul este o placere si ma simt foarte linistita, in plus iti da multe senzatii. Daca vei avea ocazia sa mergi cu avionul, iti doresc calatorie minunata!happy

| Luori a răspuns:

Este periculos si sa traversezi strada.

| SarcasticEnchanter a răspuns:

Da, e periculos "sa mergi intr-un avion"! Daca pune frana brusca te poti izbi de usa de la cabina pilotului. Cel mai bine e sa stai pe scaunul tau si iti pui centura de siguranta. Daca ai nevoie sa mergi undeva, ceri voie stewardesei. laughing

| baru a răspuns:

Salut. La ora actuala avionul este cel mai sigur mijloc de transport. Acuma depinde cu ce avion vrei sa mergi. Este exact ca si la masini. Una este sa mergi cu autobuzul iar alta este sa mergi cu un Nisan. Asa ca nu ai de ce sa te temi. Curaj si -----daca vei pleca, Zbor placut. Pa

| AnaBlackVampire a răspuns:

Poti sa mergi pe strada si sa iti cada o caramida in capi si sa morilaughing
Am fost de multe ori cu avionul si nu s-a intamplat nimicwinking

| Cristianne a răspuns:

Nu, mie imi place.merg cu avionul de cand aveam 3 ani.(evident, cu parintii, bunicii)este amuzant.am marele noroc de a nu avea rau de inaltime si mereu ma uit pe geam dupa casa meahee heelaughing. poti sa iti iei ceva de citit, de desenat.depinde in ce avion mergi, pe la sapte ani am primit o bombonica pentru inaltimi(ca sa nu te doara capul, sa nu stai cu gura cascata cand aterizezi si decolezi)una la decolare, alta la aterizare.au mancare buna in general, dar mie imi plac ceaiurile si...sucurilelaughinge mai usor sa faci accident cu masina! pai gandeste-te si tu:cu cate avioane poti sa te ciocnesti in...aer si cu cate masini te ciocnesti la sol! desi merg de foarte mult timp, deoarece acum am 11 ani, nu stiu, cateodata mi se face o frica subita de avioane dar mereu ma gandesc la ce am scris mai sus "cu cate avioane poti sa te ciocnesti in aer si cu cate masini te ciocnesti la sol!"si de abia astept sa merg din nou.laughingfundita pls?:*sper ca te-am ajutat

| PredatoR a răspuns:

Probabilitatea este mult mai mare sa mori intr-un accident de masina decat intr-un avion. Ce se intampla mai des accidentele de masina sau de avioane? Bine, ca in masina nu este neaparat sa mori... Nu mi se pare periculos

| PaulaPSM a răspuns:

Nu, adica oriunde poti pati ceva...si daca mergi pana la magazinul din colt. Dupa parerea mea avionul este unu din cele mai sigure mijloace de transport

| Brotacel a răspuns:

Buna!

Nu este periculos, de ce poate fi?
E...placut big grin

Pa, pa.

| bianca a răspuns:

Din cate stiu avionul este cel mai sigur mijloc de trasport.

| LOVEsick a răspuns:

Nu. Avionul este cel mai sigur mijloc de transport big grin, cica.

| TheDevilIsHere a răspuns:

Nu este eu am mers si este foarte placut zici ca stai pe loc:X:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inteleg la ce te referi.Sigur ca se poate intampla orice, sa fie o defectiune ceva, la fel ca si cand mergi cu masina, trenul sau alte aleathinking e acelasi lucruhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este periculos sa mergi cu avionul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, poti sa te impiedici de un scaun si sa cazi in cap. Mai bine stai jos cu centura de siguranta pusa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna eu cred ca da nu stim daca acesta aro o problema cu matorul sau cu alceva etc...

| Vogelspinne a răspuns:

Daca mergi cu unu scump nu e asa periculos, in schimb daca mergi cu unu low cost laughing atunci sa te temi.

| denisuca a răspuns:

Nu am dar vroiam sa intreb ceva la cati ani ai voie sa te epilezi