| Vinia124 a întrebat:

Eu am 15 ani și de băiatul de care îmi place mie a împlinit anul acesta 18 ani. Vorbim de 6 luni, dar zilele acestea am vorbit cu el despre aceasta temă și pe el îl deranjează diferența și l-am întrebat de ce și a zis că se simte și ca nu se aude frumos.Chiar nu știu ce să fac și nu știu cum să-i mai explic.Îmi dați va rog sfaturi dacă puteți? Mulțumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea sa mai cresti si sa lasi baietii majori in pace, ca tu esti prea micuta pentru ei.

| Miruna333 a răspuns:

Vorbiti de 6 luni si nu s-a intamplat nimic. Ce sa ii explici daca asta este parerea lui, asta simte el. De ce ai vrea sa fortezi? Nu mai interveni cu nimic, lasa totul natural si vine de la sine. Nu-si doreste nimic, accepta si treci mai departe.

| Vinia124 explică (pentru Miruna333):

Chestie e ca eu sunt din Republica Moldova dar locuiesc în Germania, dar la moment ma aflu in Republica Moldova deoarece am vacanța dar după ce voi termina anul școlar mă voi muta iarăși cu traiul în Moldova, și ieri a fost ziua mea de naștere și a venit să mă felicite la ora 00:00 cu tort și Șampanie, și deja seara a venit cu flori.Noi până acum ne-am văzut de trei ori în realitate.Eu cred că lui îi place de mine, dar diferența de vârstă îl deranjează?‍♀️?‍♀️