| SimonaBubu a întrebat:

Eu având situatia financiara mai buna e bine sa îmi ajut rudele iubitului meu? Mi se pare josnic, ma simt ca naiba, o mai și primește în casa(după întrebarea anterioara).Ei nu cred ca ma vor ajuta asa vreodată.Voi ce părere aveți?

Răspuns Câştigător
| Adinushhh a răspuns:

Nu te lasa pacalita de rudele lui, doar se folosesc de tine.
atunci cand bat apropo sa le dai bani pur si simplu prefa-te ca nu intelegi mesajul... daca te desparti de iubitul tau, ce vei mai face? Vei ramane si fara bani...

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu e ok, cel mult cu vreo ocazie specială poți face un cadou dar și ăla, simbolic

| Mosotti a răspuns:

Pai daca simti ca vrei sa-i ajuti, fa-o, depinde de ce simti tu natural din tine.
Daca te simti bine ajutand, e f bine, mai ales daca ai situatie mai buna.

Nu conteaza daca ei te vor ajuta sau nu, ca tu nu ajuti doar ca o sa te ajute ei sau nu, ajuti ca asa simti pur si simplu.
Daca el se poarta bine cu tine si te face sa te simti bine, atunci si tu simti sa ajuti, nu e nici o problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Sora-sa profita de tine. Cand mai vine la voi cel mai intelept e sa te prefaci folosind cuvinte dulci dar sa nu ii dai nimic, nici sa nu o servesti. Daca lasa mizerie sa o rogi sa curete "ca te doare ceva", sau sa lasi asa intentionat pana curata sotul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat de buna mai exact e situatia ta financiara?
Daca faci cateva zeci de mii de euro pe luna, sa zicem ca ai face o fapta buna sa ajuti rudele iubitului mamei pisicii vecinului cainelui tau.

Dar da, mi se pare josnic ca acele rude sa iti ceara bani tie, nu inteleg de unde pana unde. Mai ales ca baiatul ala e doar iubitul tau, nu e sotul tau. Poate in viitor va si despariti, sau te insala, sau cine stie ce se poate intampla...

Mi se pare ca profita cam mult de tine acele rude.

| Mopmop a răspuns:

Eu zic sa ai o discutie serioasa si la obiect cu iubitul tau. Il intrebi daca relatia voastra include la pachet si rudele. Daca raspunsul lui e da atunci iti recomand cu caldura sa iti cauti un alt iubit.

| Iunicu a răspuns:

Sigur că poți să îi ajuți.
Poți să cauți o bancă ce le poate oferi un credit cu condiții avantajoase.
Ba poți să te oferi să ii conduci până la sediul băncii.

| jdavy209 a răspuns:

Parerea mea e ca esti luat de ei de fraier la PROPIU!

| jdavy209 a răspuns:

*Luata de fraiera