| AntoniaBwl a întrebat:

Eu de dragul surorii mele ii spuneam iepurasul meu. Mi se pare o porecla dragalasa. In schimb ea imi da niste porecle urate exact pe ala care nu mi le plac cum ar fi vaca sau hipopotam. Ea nu imi spune asa de drag, ea imi spune sa isi bata joc ca stie ca nu imi place sa mi se zica asa.Eu i-am spus ca de drag ii spun ca imi plac iepurasii la care ea imi raspunde ca si ea imi spune de drag asa ca si ei ii plac vacile.O alta porecla mai frumoasa nu poate sa imi spuna? Eu am si plans ieri ca mi-a spus asa.In schimb eu daca ii spuneam iepuras ea nu avea treaba pana ieri pana cand mi-a zis vaca.Cum sa o fac sa imi gaseasca alta porecla? Sunt foarte suparata pe ea ca mi-a zis asa si ma retine sa mai vorbesc cu ea.

Răspuns Câştigător
| MaryMaria333 a răspuns:

Deci jur porecla de "iepuras" mi se pare chiar cute. Daca nu ii plac genul asta de porecle ai putea ori sa nu ii mai spui in nici un fel ori sa o botezi si tu asa cum tea botezat ea gen vaca capra etc saaaau poti sa ii spui ca daca tu esti vaca tot asa ii si ea ca doara sunteti surori. Right?

Răspuns Apreciat de Editori
| Anee1667 a răspuns:

Între două surori există adesea neînțelegeri.
Poate că o deranjează faptul că îi pui porecle și într-un fel sau altul vrea să te facă să încetezi.
Deși ai intenții bune, cel mai probabil sora ta privește aceste porecle ca pe un lucru tare copilăresc și enervant.
Pentru a-i arăta că îți este dragă, fă-i mici complimente când ai ocazia și folosește-i numele.

1 răspuns: