| Nantu_Alexandra_2000 a întrebat:

Eu il plac mult pe el, dar el nu imi arata ca m ar placea! Nu stiu Cum sa facsa imi dovedeasca asta! Poate el se crede mai matur ii diferenta de 4 ani.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

A placea nu-i similar cu a iubii!
Poti sa placi si pe cineva din statia de autobuz, dar asta nu inseamna ca-l iubesti!
Faptul ca tie iti place de un baiat, nu inseamna ca si lui ii place de tine, ca atare, nu are de ce sa-ti arate asta.
O sa intelegi mai tarziu, cand mai cresti, acum esti la varsta jucatului cu papsuile si nu poti intelege ca oamenii nu fac si spun ceea ce faci tu cu papausile, ci ceea ce gandesc si vor ei, ca-s oameni!

| christall a răspuns:

Daca el nu arata semne...ce sa faci? Dragoste cu de-a sila nu merge.

| FloryTrandafir a răspuns:

Ai putea sa te apropii de el sa vezi ce gândește, sa vezi cum se comporta cu tine. Si eu am patit ca tine. Împrietenește-te cu el daca nu sunteți deja. Poate ca e timid, rușinos si trebuie împins de la spate. Timpul le rezolva pe toate.

| Bunaceaujk a răspuns:

Pai gandeste-te. tu il placi doar pentru cum arata, ca e popular etc? sau pentru personalitate? daca tu chiar te-ai indragostit de personalitatea lui, inseamna ca si el a ajuns sa te cunoasca la fel de bine! deci daca nu arata semne ca te place (de exemplu: se fastaceste in jurul tau, se balbaie, roseste, este atent si interesat de ceea ce zici tu, etc), probabil nu te place!
dar nu e nimic, mai sunt mult baieti care ar da orice sa fie impreuna cu tine!