| chocolatecoveredcandy a întrebat:

Eu imi doresc sa fac cununia religioasa la Manastirea Caraiman din Busteni,dar nu stiu daca se poate, mai ales ca sunt si din alt oras.Stie cineva daca se poate?

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Se poate, dar parerea mea e ca trebuie sa faceti programare din timp. Mergeti până acolo intr-o plimbare, vorbiti cu preotul despre dorinta voastră, stabiliti o zi, o ora etc. Va explică el totul...Dar chiar te măriti in curand? Sau e pentru "atunci" cand o fi sa se intample? Oricum... FERICIRE! Sper sa fii sigură ca ai facut alegerea potrivită! Casatoria e loterie...

| elenush17 a răspuns:

Eu stiu ca se poate, cum sa nu. Cunosc pe cineva care a facut cununia la manastire! Deci multa fericire si Casa de piatra!

| alyssssssssss a răspuns:

Se poate..stai linistit/a