| SimonaBubu a întrebat:

Eu nu sunt de acord sa fac copii si presupusul iubit imi da mereu apropouri ca vrea macar unul si tot nu sunt de acord oricât de mult il iubesc.Ce ma sfătuiți sa fac? El imi zice ca dacă nu fac inseamna ca nu îl iubesc si ca se va despărți de mine.

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Da-i papucii idiotului daca vine cu replica asta jegoasa.

36 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lasi omu sa caute alta care vrea copii, mai ales avand copil viata e mai grea, costurile mai mari, ramas bun capricii, bagi bani in al` mic si datoriile cresc

Bula
| Bula a răspuns:

Nu te mira, daca "presupusul" tau iubit va face copii cu altele!

| darrio2007 a răspuns:

Daca il cataloghezi ca presupusul iubit, nu trebuie sa spui mai mult. Se pare ca nu ai fost atentă cand l-ai ales.

| ania a răspuns:

Daca char va iubiti va inxurajez sa va casatoriti, faraccasatorie relatia voastra nu e binecuvantata de Dumnezeu.Ar fi o mare greseala sa faceti un copil fara sa fiti casatoriti. Dupa casatorie, un cooil e o mare bucurie si implinire pentru parintii lui.

| Violleta2022 a răspuns:

Tu nici acum nu ai inteles ca "presuspusul" iubit vrea o partida de sex si nu stie cum sa-ti spuna mai direct de atat?

| sierra1 a răspuns:

"Eu nu sunt de acord sa fac copii si presupusul iubit. vrea macar unul...Ce ma sfătuiți sa fac?"

pentru inceput, o nuntă mare

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să te desparți.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Desparte-te linistita.
Copiii nu se fac in urma unor presiuni, se fac doar de comun acord... Sau din greseala.
Daca nu iti doresti sa iti schimbi radical viata, nu o face.
Degeaba va iubiti, daca planurile voastre nu coincid. Lasa-l sa faca plozi la repezeala cu alta, nu-ti irosi tu viata pentru visele lui.
Vei gasi barbati cu care poate vei avea si tu chef sa faci copii, ori vor accepta sa traiti doar voi doi, fericiti.

| Mosotti a răspuns:

Si daca se desparte ce? Ia altul care nu vrea copii, e f simplu, si nici nu te iubeste, ca daca te iubea nu punea pe primul plan copilul care nici nu exista inca.
El de fapt vrea copil nu pe tine.

Paraseste-l mai repede si lasa-l dracu.

| relian a răspuns:

Daca nu esti de acord sa faci copii,atunci nu vad la ce mai incurci lumea.
Oadata ce ai aflat ca respectivu barbat vrea familie,copii,ai spus ca tu nu esti curioasa de asa ceva,spune omului sa mearga sa isi gaseasca pe cineva care vrea asta.

Nu vad de ce te plingi,ala vrea c eva,tu vrei altceva,deci este clara unde se va termina,o sa te lase.
Spune ca daca nu faci copil aia e ca nu il iubesti? Cine stie,poate o fi,dar nu are a face iubitu cu copii,adica are a face ca trebuie sa faci ceva sa iasa copii laughing
Deci se va desparti de tine ca el vrea copii, indiferent ca il iubesti ori nu.
Ala e asa un motiv, sau a bagat sa vada ce spui tu, daca te razgandesti.
Cunosc asa persoane care ea na putut, deci nu ca na vrut na putut sa faca copii si ala s-a dus militar, are pe alta s are si copii laughing

Tu de ce nu vrei sa ai copil? Baga si tu unu doi ca no fi foc laughing

| Freya1 a răspuns:

Dacă o sa faci copii sau nu o sa vezi tu la momentul potrivit.Nu e ok sa te lasi forțată de nimeni sa faci ceva ce nu iti doresti.

| SilentRain a răspuns:

Un copil e o responsabilitate enorma, el e bărbat și s-ar putea sa nu își asume grija lui
Daca va despărți tu o sa te descurci de una singura cu un copil?
Tu îți dorești acest copil? Daca răspunsul e nu, nu-l face
Sunt destui care și-au lăsat nevestele cu copii și fără banii

| cristimihailov a răspuns:

Fa-i doi.

| Emma30555 a răspuns:

Nu poți sa faci un copil doar fiindcă cineva, fie și iubitul tău ți o cere. Nu e ca și cum te roagă sa ii faci o prăjitură sau sa ii faci o favoare.

| halogen001 a răspuns:

Nu va potriviți. Dacă pentru el asta înseamnă iubirea, atunci e mai bine sa fie lăsat liber să-și găsească iubirea de care are nevoie.

| Lukasssz a răspuns:

Lasa-l.

Răspuns utilizator avertizat
| AliGab a răspuns:

Il lasi in pace sa isi faca o familie cu o femeie care vrea copii cu el.

| 1997onur a răspuns:

Asta nu înseamnă ca nu-l Iubeștei cu adevărat dacă nu-i faci un copil stai liniștită.

Nu te lua după mulți de aicia care raspunde fără un pic de bun simt este decizia ta ce faci cu iubitul tău și viața ta nu a lor.

Trebuie sa fi conștientă ca un copil însemana responsabilitate enorm enorm de mare trebuie sa fi conștienta la pasul pe care îl faci el vine pe pământ dar vine cu responsabilități pe care trebuie sa fi conștienta de ele.

Fa ce te face fericita cu adevărat decizia îți aparține doar ți-e este viața ta decizia ta nu al iubitul tău nu al nimănui.

El te forțează sa faci copil cu el asta însemna ca nu te iubește cu adevărat.

Când iubești cu adevărat este cu totul altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Eu cred 2 lucruri si sunt destul de sigur, daca te ajuta parerea mea.
1.Ori faci copil cand va fi cazul daca relatia dureaza mai mult, cativa ani
2. Daca stii clar ca tu nu faci copil in viata asta, o sa va despartiti sigur, ca pana la un final daca el acum la inceput de relatie ti-a zis ca vrea un copil, o sa faca un copil pana la 100 de ani...
Sfatul meu e sa-l minti ca un copil nu se face imediat, sa astepte pana esti sigura ca vei ramane langa el toata viata si in timpul asta te hotarasti daca ramai cu el...ca l-a un momendat va cere iar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu face dacă este iubitul tău închipuit/bănuit happy
laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adopta

| sweetys a răspuns:

Fa ceea ce e mai bine pentru tine. Eu i-am zis ca momentan nu vreau copii, și dacă e sa fac, o sa fie doar unul, deși el își dorește doi. În principal băieți după ce fac copilul, nu se implica și în creșterea și educarea lui. Un copil nu ar trebui sa fie o dovada de iubire sau un șantaj emoțional, el trebuie făcut din iubire și fiindcă îl vrei ci nu din obligație.

Răspuns utilizator avertizat
| Ka0ru a răspuns:

Daca il iubesti il lasi sa-si traiasca viata, te desparti de el si iti cauti pe cineva care nu vrea copii, ca sa poata si prietenul tau sa-si gaseasca pe cineva care vrea copii.

Răspuns utilizator avertizat
| Dyalema a răspuns:

Dacă el te obligă înseamnă că nu te iubește. Asta nu e o condiție pentru a fi cu cineva. Și dacă vreodată afli că nu poți avea copii, te lasă? Copiii nu se fac numai așa ca să fie făcuți. Îți spun din experiență. Am 3 și știu ce înseamnă. Sincer, m-aș despărți imediat de un astfel de "partener".

| universe3 a răspuns:

Eu zic sa il lasi pentru ca merita o fata care sa il respecte.
De ce nu vrei copii?

| miculastronaut777 a răspuns:

Copil faci daca ai o situatie materiala cat de cat buna si propia casa, un copil nu e o jucarie este o mare responsabilitate.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru miculastronaut777):

Daca toti ar fi mers pe logica asta - nu zic ca nu e un mod valid de gindire - nu eram nici un miliard pe pamint la ora asta. big grin