| Panduletz a întrebat:

Exista Băieți gay in Bucuresti?

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Nu i-am numărat eu, i-au numărat alții care se ocupă cu acest gen de lucruri. Evident că estimările variază în funcție de metodologie, de zona și de mărimea studiului, tocmai de aceea eu am unificat intervalele vehiculate de mai multe studii. Există estimări de 3-4%, există estimări de 4-6%, există și estimări de 5-10%. Cert este că numărul se măsoară în procente, nu în sutimi sau miimi de procente.

Greșeala pe care o fac unii oameni este să creadă că dacă ei nu au niciun cunoscut homosexual, asta înseamnă că homosexualii nu există, sau există unul la un milion. Fals.

8 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Având în vedere că între 3 - 10 % din oameni sunt gay și că populația Bucureștiului este de 2, 5 milioane, rezultă că, statistic vorbind, în București există cel puțin 100 000 de persoane homosexuale (femei+barbati).

Evident că nu toți își recunosc orientarea sexuală din diferite motive (teama de reacția familiei și a societății, teama de discriminare, etc). Dar de existat există, și nu puțini.

| powerslidelambo a răspuns:

Cei mai multi gay din tara s-ar putea sa fie acolo

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Lol... aici ar trebui sa fie cei mai multi raportand la populatia Capitalei (probabil pe undeva pe la 4 milioane acum...)

| sofisis a răspuns:

Nuuuu, li se face test la intrare si daca ies gay nu i lasa sa intre. laughing))
Normal ca exista. Foarte multi chiar.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru johnnny123):

Având în vedere că între 3 - 10 % din oameni sunt gay.
Chiar 10%? Cu ce i-ai numărat?
Parcă așa zicea și Băsescu ca să câștige voturi.

| Panduletz explică (pentru sofisis):

Ce mișto ai in tine

| ___ESBD a răspuns:

Prin comunicare... 0765478232