| anonim_4396 a întrebat:

Exista compatibilitate între un baiat urat dar destept si o fata frumoasa dar prostuta?

Răspuns Câştigător
| Zuzu1991 a răspuns:

The Big Bang Theory dude, cauta pe net tongue
este EXACT ce descrii tu big grin

| anonim_4396 explică (pentru Zuzu1991):

Ha ha ha... tare
M-am spart de ras la primul episod.
Abia astept sa vad serialul intreg.
Up!

| Zuzu1991 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placerewinking

50 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In fiecare zi vad tipi urati cu romance care arata bine

| Simpatic a răspuns:

Nicodata, o fata frumoasa nu se uita la fraieri!

| RAY a răspuns:

Inteligenta nu provoacă atracția fizica

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Sigur, frumusețea corpului își are rolul și chiar drepturile sale dar în timp ce aceasta se degradează în timp, inteligența crește și se dezvoltă.
Dar in cazul de fata, fata e nevoita sau constransa de un defect al ei, iq-ul acesteia, care o va impinge sa dezvolte o altfel de atractie, cea sapiosexuala.
In teorie ar trebui sa functioneze.
Uite fratele meu mi-a spus ca nu s-ar indragosti niciodata de o fata frumoasa si prostuta, in schimb a zis ca s-ar putea indragosti de o fata inteligenta si putin atragatoare.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, daca este dragoste sincera intre ei!

| Mosotti a răspuns:

Nu exista! Fata aia frumoasa dar prostuta va vrea unu frumos fie destept fie prost.
Si aia urata si prostuta la fel va vrea, asa ca aia este. Daca sta cu ala uratu si destept, fie aia urata si proasta, urata si desteapta, frumoasa si proasta sau frumoasa si desteapta, sta ca n-are incotro, dar nu-l va iubi niciodata, il foloseste doar.
Asa cum si baiatul urat si destept sau urat si prost, tot una frumusica vrea fie proasta fie desteapta.

FIzicul e proba eliminatorie, abia apoi faci trierea in functie de comportament, desteptaciune, haine.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Pana ieri eram de aceeasi parere, dar acum, vazand ca se poate combina si cele doua imperfectiuni total opuse, o fata frumoasa dar prostuta iubita intr-un mod imatur de un baiat destept, si un baiat inteligent dar urat iubit de o fata intr-un mod matur, pot sa afirm contrariul.
Intra aici si vezi ce raspunsuri s-au dat pentru cele doua:https://www.tpu.ro/......si-frumos/
Sapiosexualitatea, un nou tip de atractie:https://aurabogdan.ro/2018/09/12/tu-esti-sau-nu-sapiosexual/

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca tu crezi chestiile gen:
"Prefer un baiat urat si destept. NU suport persoanele proaste", esti naiv rau.

Toti zic ca nu conteaza frumusetea, dar ia fi atent cu cine umbla si la ce se uita! Si ai sa vezi adevarul.
Deci parerea ta prima aia ca si a mea, aia este corecta. Nu te mai amagi.

De aia multi golanei prosti si rai au gagici misto?! Ca nu conteaza fizicul? Si tocilarii vai de mama lor, rad multi de ei si umbla cu tocilare din alea care si alea nu-s luate de altii, si alea tot la baietei bad boy si frumosi se uita!

Ca pentru o relatie serioasa conteaza si altele si nu doar frumusetea, este corect, insa fara fizic, cucu, nu le mai intereseaza ce ai calitati, deci frumusetea e proba eliminatorie.
Nu mai conteaza la varsta treia, atunci da, nu mai conteaza frumusetea, deci cam dupa 45-50 ani in colo. Dar pana atunci e eliminatoriu.
Bine, pentru o relatie pe bune, nu asa ca sta ca n-are incotro ca nu le-a(i-a) luat nimeni, sau din interes, ca asa normal ca o sa vezi fete okey cu baieti neatractivi, dar aia nu se pune.

Nu e nici un nou tip de atractie, genetica umana nu s-a schimbat si nu se va schimba prea curand.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Nu cred, am zis doar sa iti dai o parere si acolo.
Nu imi mai atribui astfel de interpretari.
Ce m-a facut pe mine sa cred ca poate exista o altfel de atractie este sapiosexualitatea si ca un om prost nu are judecata sa faca diferenta intre frumos si urat.
Nu stiu daca un copil, ca exemplu, este in stare sa iubeasca la modul cel mai inalt un om urat si inteligent.
Eu zic ca da.
Daca tu mergi pe un sistem, urat, prea urat, si mai, nu stiu, dar stiu ca un om prost, prea prost, si mai devine o marioneta sentimentala.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Am dat si acolo o parere, am zis ca pe aia urata si desteapta as tine-o ca amica doar, pentru o relatie am nevoie intai sa arate sa-mi placa, si dupa aia vedem ce calitati are sau n-are, altfel nu merge. Deci pentru distractie si sex, da, as alege aia frumoasa si proasta, pentru o relatie serioasa insa nu, ori e si frumusica si cu ceva in cap, ori mai bine deloc, aia e.

"un om prost nu are judecata sa faca diferenta intre frumos si urat." Total fals!
Creierul omului instinctiv e programat sa vada ce e frumos sau nu, nu are legatura cu prostia.
In absenta fizicului adica daca e total neatractiv, nu exista atractie si iubire, te poate atrage intelectul dar nu te atrage ca partener, te atrage ca prieten/prietena si atat.

Ce inseamna frumos, inseamna ca figura aluia sau aleia emite trasaturi evolutioniste, si astea-s citite de creierul reptilian! De ex un barbat frumos la figura este ca o tabla pe care scrie:
Sunt puternic, bazat, stabil, ma descurc in cam orice situatie, pot apara familia de altii, pot pastra teritoriul, resursele si sa aduc resurse.
Inconstientul partenerului detecteaza sau nu astea, si bum, atunci valideaza ca frumos sau neatractiv (care inseamna lipsa acestor calitati).
Deci gandeste-te ca vede o tabla pe care scrie ca n-are acele calitati, sau ca le are, se vede f clar la nivel bazal.
Stiu eu cum interpretezi, ca dovada ca, crezi ca un prost nu isi da seama ce e frumos si ce nu.

Din contra, creierul inteligent nu pricepe ce se intampla! "Nu poti porunci inimii", deci observa ca ceva preia controlul, si nu poate controla constient, ti-am explicat ca sa intelegi de ce nu tine de prostie sau desteptaciune perceptia frumosului.
Ca dupa creieru inteligent nu va alege golanu motociclist hoinar, masiv, puternic, si ceva mai prost, ar alege tocilarul neatractiv, destept, cu bani, casa, masina, fara datorii.
Dar nu poate! Simte atractie pentru celalalt, si aia e.

Daca tocilarii aia aveau calitatile alea ancestrale masculine, atunci pe ei ii percepea ca frumosi.
Daca babele erau mai fertile si mai sanatoase, barbatii pe ele le percepeau f atractive si pe tinere nu, ciudat dar adevarat.
Femeia frumoasa ce inseamna tradus?
Fertila si sanatoasa, asta inseamna.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Da, sunt de acord.
Cu ce spui tu, cu asta:https://images.app.goo.gl/A6Jdugp5JsUeaA4r9 si cu faptul ca in realitate faptele vorbesc.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai aia batrani cu alea tinere sunt din cauza banilor, ca aia au bani f multi, nici nu trebuia sa pui pozele alea ca exemplul, ca e un exemplu prost, ca toti stiu ca relatiile alea nu-s pe bune.
Tu da-mi exemplu de oameni de rand cu aceleasi venituri, nu de nababi cu tinere, ce dracu!

| Zuzu1991 a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi pare foarte rau, dar maica-mea a murit, asa ca din pacate nu pot sa spun:
"sa moara mama, ESTI TARE"
dar nu inseamna ca nu esti tare, ESTI FOARTE TARE... PE BUNE
am salvat poza aia, o sa o dau la prieteni, e rupere big grin

| anonim_4396 explică (pentru Zuzu1991):

Oh, imi pare rau pentru mama ta.
Ce sa mai, prea tare poza asta să nu o share-uim ☺️

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu e vorba de frumos-urit aici, cit de destept-prost. Poate doar ca sa o foloseasca pe aia pe post de fu*k doll, atit. La naiba, mai vrei sa mai si stai de vorba cu ala/aia de linga tine, totusi...

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Dacă vorbeste, pun bandă adezivă.

| gabicoo a răspuns:

E combinația perfectă!
Copii viitoarei familii vor fi urâți că el și prosti ca ea!
laughing

| anonim_4396 explică (pentru gabicoo):

OMG, copiii lor vor ramane fara urmasi.
Nu te mai ia nici moartea urat si prost.

| gabicoo a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e relativ!
Pe vremuri era o vorbă: "Sutele mărită slutele"
winking

| mentholinks a răspuns:

Baiat urat e pleonasm. Toti baietii sunt urati mai mult sau mai putin.

| anonim_4396 explică (pentru mentholinks):

Cam da, fetele au parul lung, se mai machiaza si scapa mai usor de reflectoare.
In realitate si ele sufera cand ajung acasa.

| Werrich a răspuns:

Da, cuplul Liviu Dragnea - Irina Tanase.

| Salontanul a răspuns (pentru Werrich):

Sa dam si unul de dreapta ca sa fie scorul egal: Tariceanu cu multiplele neveste de dupa prima sotie. laughing Sau Nastase, alt imbecil.

| Werrich a răspuns (pentru Salontanul):

Ilie Nastase a fost parlamentar PSDPSD-UNPR-PC în legislatura 2012-2016

| Salontanul a răspuns (pentru Werrich):

E! Dupa bogatie si modul cum a obtinut bogatia este de dreapta. El n-a facut averea din furt, ci din munca in Vest.

| anonim_4396 explică (pentru Werrich):

O duce bine tataie. XD

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Dar Moliceanu nu e vreun destept.
Ma gandesc ca nici ca femeie cand vezi ca a insirat atatea precum covrigii nu e prea inteligenta laughing
Aici e fenomenul "cui pe cui se scoate", parerea mea.

| AndreeaWTS a răspuns (pentru Werrich):

Sorry, dar nu-i nici un deștept în cuplul ăsta... laughing

| Apokales a răspuns:

Da. Atunci cand baiatul este atras de frumusetea ei, iar fata este atrasa de faptul ca este competent, destept. Iar exemple avem destule. Baietii cu bani, competenti, au proaste, frumoase. Rar se intampla invers si nu este o regula ca baiatul cu bani sa fie si competent sau fata frumoasa sa fie proasta, dar intelegi tu ideea.

| anonim_4396 explică (pentru Apokales):

Corect.
Pai gandeste-te ca daca esti pe minus la inteligenta deja iti scad sansele la curtare atunci cand vrei sa cuceresti o diva inteligenta si frumoasa, ori ce ramane nu este decat egalul tau.
In aritmetica iubirii, unu plus unu fac totul, pe cand doi minus unu este egal cu zero!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca este bani

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da, corect.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu.
Majoritatea se i-au după cât de inteligenți sunt amândoi. Prostii cu prostii și urâții cu urâții. Deștepții cu deștepții și frumoșii cu frumoșii.
Daca ăla era așa deștept, reușea să își i-a una la fel ca el. Iar daca ea nu era așa proastă, nu se lasa prostita de unul urât. Avea standarde la unul la fel frumos ca ea.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu unul m-as indragosti de o fata frumoasa si prostuta.
Deci la mine ar functiona, de exemplu cu, Emma Watson, in caz de ar fi prostuta, dar ea este perfecta!
Un alt exemplu ar fi unele cupluri mai bizare, care se intalnesc indeosebi la romi, cum ar fi o relatie intre un baiat de 24 de ani si o pustoaica de 12 ani.
Ex.https://www.tpu.ro/......varsta-de/

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si eu mă îndrăgostesc rapid dar nu e numai legat de cum arată. Trebuie sa fie și ceva care sa-mi activeze sentimentele.
Mi se pare ciudat sa te îndrăgostești de cineva care nu ai avut contact in realitate. Aia nu e îndrăgosteala e atașament, pur și simplu o urmărești de multe ori și te atașezi de imaginea care ți-ai format-o în minte.
M-am îndrăgostit și de fetițe de 5 ani dar și de femei de 40 de ani, principalul factor a fost empatia și inteligența lor.

| troleibuz a răspuns:

Nu. Un baiat destept nu se multumeste cu atat, cauta o fata desteapta.

| anonim_4396 explică (pentru troleibuz):

Depinde, nu as zice ca toti sunt la fel, e vorba de preferinte aici, asa cred.
Se pot da exemple de oameni destepti care au ales mai degraba fizicul decat psihicul.

| TLF92 a răspuns:

Da exista, in povestile cu zane si balauri

| anonim_4396 explică (pentru TLF92):

Vulpita si Viorel nu e basm, e realitate.

| TLF92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu inteleg ce legatura au personajele astea cu intrebarea pusa de tine

| anonim_4396 explică (pentru TLF92):

Pai Vulpita in comparatie cu Viorel mi se pare mult mai frumoasa, dar e mai neinvatata decat el.
Dar cred ca e un exemplu prost atata timp cat relatia lor e vai si amar./

| TLF92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Numai bea ca iti face rau laughing) las-o asa

| TLF92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu ai auzit de make up laughing), asa cum e fata aia la survivor mellina sau ceva de genul, eu habar nu aveam ca e vorba de cantareata care a colaborat cu vescan, ai vazut-o ce frumoasa e fara machiaj laughing

| anonim_4396 explică (pentru TLF92):

Haha, ce amuzant esti tu.
Cred ca suferi tare in fiecare zi uitandu-te in oglinda.

| anonim_4396 explică (pentru TLF92):

Pai lasa frate, ma refer la fata ei, care e mai dragalasa fata de cum o are el, si daca ar mai slabi putin s-ar face si mai.
Eu am vazut-o si machiata si fara.

| TLF92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu ce ai vazut tu laughing) mie personal mi se pare la fel de urata ca viorel

| anonim_4396 explică (pentru TLF92):

Mda. nu stiu, asta e parerea ta.
Uite mai sunt unii care au aceeasi parere cu a mea:
https://www.tpu.ro/......be-pareri/
Daca ar lucra putin la corpul ei, la dantura ei poate ai vedea si tu diferenta.
De make-up nu mai zic, e criminala:
https://www.impact.ro/......80x720.jpg

| liliana77any a răspuns:

Daca se iubesc, da de ce nu?