| clauss a întrebat:

Exista razboiul asta intre sexe, rivalitatea asta frumoasa, domnisoarelor si doamnelor, cu ce sunteti mai presus de noi barbatii si domnilor cu ce credeti ca sunteti mai presus de femei, sunt tare curios, eu unul ma consider egal

Răspuns Câştigător
| Ioniboni a răspuns:

Barbatii sunt mai buni si punct.Mai intelegatori, mai rabdatori, mai corecti, mai linistiti. In schimb femeiele au gura mare si cand reusesc ceva pff de le mai tace gura.Si drept dovada ca totusi barbatii sunt mai" tari" ei si doar ei au reusit sa fie presedinti de tarihappy. Femeile viseaza la egalitate insa ele nu pot munci in constructii( blocuri, hotele, spitale etc.) si doar pentru ca pot naste nu cred ca arata mare lucru.In plus barbatii pot fi mame, bucatari, avocati, medici etc.Sunt femeie si totusi cred ca barbatii au castig de cauza in acest razboihappy

15 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nicotine a spus tot.
Femeile-s femei şi asta-i o problemă de fond.

| fabiola a răspuns:

De ce razboi intre sexe? Este adevarat ca unele calitati, trasaturi sunt specifice femeilor sau barbatilor, dar din moment ce exista casatoria inseamna ca apreciem valorile celuilalt.Barbatul este mai inteligent, dar femeia are mai multa intuitie... iar in razboi ai nevoie de amandoua!

| Barajag a răspuns:

Eu nu as zice rivalitate, atata timp cat se acorda incredere si respect din partea celor doi nu vad nimic rau in a fi egali. Ce-i drept barbatii nu au ce avem noi(intuitie), iar femeile nu au ce au barbatii(minte si capul de jos)hee heeCum crezi ca poate rezista o femeie langa un barbat care nu face absolut nimic? Deci! Nu ma cred mai presus decat un barbat, consider ca trebuie sa fim egali cat de cat. O zi buna!

| YourDailyApple a răspuns:

Barbatii sunt stalpii societatii, protectorii, vanatorii etc. ei s-au dus la lupta si in razboaie, ei au revolutionat stiinta inventand si descoperind lucruri folositoare pentru omenire, de la nivel microscopic si in domeniul medicinei pana la descoperirile astronomice. Ei au creat muzica, literatura si arta pentru a incanta ochii privitorilor. Au explorat, cucerit si au stapanit toate tinuturile de pe pamant, i-au aparat pe cei slabi si bolnavi, ei sunt eroi salvand vietiile celor aflati la necaz, ei sunt prieteni de nadejde care te ajuta si iti acopera spatele atunci cand e nevoie. Ei au fost primii liber -cugetatori punandu-si intrebari serioase despre scopul vietii si filosofand asupra aspectelor importante ale vietii. Si as mai putea continua :D
Pentru cine e curios am gasit o lista de 50 de motive pentru care e bine sa fi alpha-male;)
http://filmenoi2009.forumz.ro/......t-t127.htm
Sariti cu stupidzii :P

| aliyna a răspuns:

Intrucat si barbatul, dar si femeia au nevoie unul de celalalt pentru a fi intergi cred ca suntem egali.

| snowflake a răspuns:

Cred ca diferenta de mentalitate spune ca un barbat e mai tare decat o femeie, sau inverswinking
si da, poate ca un barbat se simtea mai tare, puternic fata de o femeie, insa timpurile s-au schimbatwinking

| Hombre a răspuns:

Sa fii sanitar daca te simti egal, bine asta nu va dura mult, acu' ca esti tinerel si nu-ti dai seama dar mai tarziu iti vei schimba optica si-ti va trece.
Raspuns anonimului, pârţ.

| SiMpLa a răspuns:

Pai din punctul meu de vedere barbatul este capul iar femeia gatul. se completeaza unul pe altul cea ce ai face sa fie egali:p

| hiphopbeatz a răspuns:

All civilization is just an effort to impress the opposite sex.

| magicianul19 a răspuns:

Ma bucur ca te simti egal. si eu de asemenea ma simt egal nu cred ca barbatul este superiorul femei cu cred uni si nici femeile sa fie superiore barbatului. suntem toti egali in drepturi cand Dumnezeu l-a creat pe om la creat dupa chipul si asemnarea sa. barbatului i-a dat forta pentru a intretine familia iar femeii i-a dat cel mai frumos dar de a purta in pantece viitori copii. femeia si barbatul sunt creati unul pentru celalalt. se completeaza unul pe altul numai prin iubire. pacat de acele femei care nu se pot bucura de aceasta egalitate. ma refer aici la poporul musulman si la acele femei islamice care nu au voie sa-si arate chipul in public iar sotul le poate face orice cu ele. atat femeia cat si barbatul trebuie sa-si arate iubirea unul fata de altul si sa nu se credea superior fata de persoana de celalalt sex.

| •.•°..::paffy::..•.•° a răspuns:

Nu mai zic nimic laughing

| ZeRRo a răspuns:

Barbatii s-au nascut misogini asa ca nu avem de ce sa raspundem la aceasta intrebare noi fetele, ar fi perfect sa ramana singuri pentru o perioada lunga de timp pe pamant. ar muri si ar ramane fara mana oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io cand ma culc langa sotia mea, in pat santem cam egali. dar eu sunt putin, puuuutin mai egal dacat ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femeia da viata happy

| emeris a răspuns:

Barbatii zic ca au puterechatterbox. dar femeile au creierblushing. si asa se completeaza laughing adica asa ar trebui waiting dar nu prea s-a vazut de-a lungul timpului egalitate, asa cum ar trebui rolling eyes