| Cr7adi a întrebat:

Familia vrea sa ma dea afara din casa ca nu e de acord cu relatia mea cu o fata, ea are 16 eu 18, pe motivul ca parintii ei sunt la munca in Portugalia si nu sunt din aceeasi categorie sociala. Sunt de un an cu ea si mai ales mama nu accepta asa ceva, ei numai banii vad. Ce pot sa fac ajutati-ma.

10 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Poti sa iei taurul de coarne, cam asa ceva. Dar in primul rand, asigura-te ca este de viitor si ca vei ramane cu ea orice s-ar intampla.

| T0T a răspuns:

Pleacă tu singurel.

| RobertMoon a răspuns:

Îi zici mamă, eu o iubesc pe fata asta si nu ma interesează părerea ta deoarece tu ar trebui sa iti vezi de treaba ta si sa mă lasi pe mine sa fac ce cred ca este mai bine, daca fata asta ma face fericit ar trebui sa înțelegi care e situația si sa nu iti bagi nasul unde nu trebuie. Daca îi spui chestii de genul asta o vei pune pe gânduri si va înțelege.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti face nimic. Prima ca ea e minora ceea ce isi ia si ei pedeapsa pentru corupere de minori.A doua, esti major, pana la 18 ani esti dependent de parinti, de la 18 incolo iti poti lua prietena si te poti muta. Nu ai incotro, daca vrei sa ramai cu amica ta iar casa e a parintilor, joci dupa acele reguli. Poate ti se pare raspunsul prea dur dar de la 18 ani iti poti face singur cuibusorul, unde vrei, cu cine vrei.

| crytical a răspuns:

Pai pana ce ai sa iti procuri tu de mancare si altele ar trebui s-o asculti pe mama ta. laughing asta daca nu vrei sa dormi pe drumuri.

| BeckhamRZM a răspuns:

Să pleci frate, ai 18 ani. Până la urmă știai că o să vină momentul în care trebuie să te așezi pe picioarele tale. Da' nu înțelege greșit, să pleci tu dacă poți altundeva singur, nu cu ea.

| BeckhamRZM a răspuns (pentru BeckhamRZM):

* sau poți pleca cu ea, dar vorba lui Zenithf, asigură-te că e de viitor!

| MrNob0dy a răspuns:

Lasa-i ca or sa se obisnuiasca un parinte nu doreste decat fericirea copiilor daca te vor vedea fericit nu cred ca altceva va mai conta, timpul le rezolva pe toate

| iubitha15 a răspuns:

Nu o asculta. o va accepta pana la urma in aceeasi situatie sunt si eu..incearca sa vorbesti si tu cu ei ca nu banii aduc iubire si intelegere happy

| interesata1998 a răspuns:

Nu bani conteaza, deci eu zic sa ramai cu ea si sa te asiguri ca ea este potrivita pentru tine si este ceea ce iti doresti! Pana la urma ai 18 ani ridica-te si stai pe picioarele tale deoarece nu mai esti un copil, esti major si trebuie sa-ti croiesti singur drumul pe care vei merge! happy