| lantana a întrebat:

Fata de care imi place sufera foarte mult, i-au murit bunicii. Ce sa fac sa ii fie mai bine?

2 răspunsuri:
| Dandinelle a răspuns:

Incerca sa-i distragi atentia putin cand vezi ca se infunda prea tare in durere. Acum poti fi pe langa ea si o sa sustii moral. Cineva m-a facut la un momentdat sa vedem un maraton de filme horror cand mi-a murit matusa, pot sa zic ca am reusit in noptile respective sa dorm bine, desi nu-mi plac filmele horror si-mi iubeam matusa nespus de mult.

| Ana7807820 a răspuns:

Consolideaz-o, fii cu ea cand se simte cel mai rau, spune-i ca va fi bine totul. Dupa ce trece de stadiul asta, ai putea sa te dai la ea cu mai mult curaj.