| alex495 a întrebat:

Femeilor la prima intalnire ce tip de umor le place? Ironie, autoironie, glume pe un anumit subiect?

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Oamenilor (inclusiv femeilor) le place umorul pe care il inteleg.
Insa intelegerea umorului depinde mult de nivelul de inteligenta a partilor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bula):

Traducere pentru cel ce a intrebat:
N-ai de unde stii la prima intalnire daca e proasta sau desteapta, asa ca 0 glume laughing

| Adry05 a răspuns:

Le place spontaneitatea, nu programu pregătit de acasă ca stand up

| Simpatic a răspuns:

Depinde de cultura generala si de felul acelei fete/femei, ca daca e o pitipoanca tuta si care a fost plimbata prin afara cu Haudi si dusa la produs, nu va sti nici de un umor de calitate nici de o glumita, nici de ironie nici de sarcasm nici nimic.
Deci cum spuneam in opinia mea conteaza persoana in primul rand, iar glumele sa fie glumite la prima intalnire si evita pe cat posibil glumele proaste sau cele care lovesc persoana, adica chiar si ironia, poate doar autoironia sa placa cuiva dar tot asa care are un pic de cap nu orice proasta.

| alex495 explică (pentru Simpatic):

Dupa parerea ta la prima intalnire cu o pers pe care o intalnesti fizic pentru prima data ce e mai ok? Sa fie una in care sa se rada ( pe diverse teme) sau sa fie una serioasa de cunoastere a partenerilor?

| sierra1 a răspuns:

Important e să râdă relaxați, nestânjeniți, senini. Ambii

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Difera de la femeie la femeie. Dar daca vrei sa fii sigur, incearca cu unorul din primawinking

| Frank51 a răspuns:

Depinde de nivelul ei de inteligență, chit că faci glume bune poate nu le înțelege, cel mai bine este să fi natural și să te adaptezi repede în funcție de fată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ironia nu este umor.

| Elelei a răspuns:

In nici un caz nu glume proaste. Si nici glume fara perdea daca nu e o usuratica.

| LILILLIIlIlIPIlLsiahayGu4d837hsuxh1lUbILHIBLlBiHIi a răspuns:

Orice glume si ironii in afara de cele pe seama lor si alea scarboase/vulgare.