| Ager1977 a întrebat:

Fetelor am o situatie un pic stranie... vorbesc de ceva timp cu o fată. Mi-a precizat ca are prieten si atunci i-am spus ca nu mai are rost sa ne mai vorbim și de fapt m-am atasat de ea! I-am spus ca poate sa ma blocheze si sa nu ii creez probleme dar nu vrea! Si imi raspunde la mesaje. Făceți-mă sa inteleg! De ce? De ce mai continua cu mine daca are prieten? Apropo, nu ne-am intalnit niciodata si stam in tări diferite!

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poate îi place să vorbească cu tine și vrea să fiți prieteni. și eu am prieten și asta nu înseamnă că nu mai vorbesc niciodată cu sexu opusu. îi zic că am prieten, vrea să vorbim bine, nu vrea, iar bine.

| RAY a răspuns:

Daca are iubit numai are voie sa vorbeasca cu alti barbati?

| Mosotti a răspuns:

Daca stati in tari diferite nu are sens. Ori vb cu tine doar ca amica si atat, dar asta trebuie stabilit, ori a zis ca idee ca are prieten dar te place pe tine, ea alege, nu conteaza ca are, daca vrea cu tine. Dar afla care e treaba ca sa nu stai in dubii sa pierzi timp (desi si asa pierz, ca o relatie in doua tari diferite nu prea are cum a se mentine decat f greu), ii e de 100 ori mai usor sa gaseasca unul acolo chiar daca altul decat prietenul de acum. Dar. daca sta cu tine de vb ca te place, da-i inainte, poate iese ceva.

| Andreeush a răspuns:

Dacă are prieten nu înseamnă că simte ceva pentru tine, te vede ca pe un amic.

| SilentRain a răspuns:

Probabil e o muceoas nehotorata, si vrea sa fii roata ei de rezerv
Tu fii bărbat si dai bloc, ignoră genul ala de specimene ca sa nu ajungi sa suferi mai tarziu
Cauta un care sa te placa pe tine

| Ager1977 explică (pentru SilentRain):

Dar imi place de ea!

| SilentRain a răspuns (pentru Ager1977):

Eu m-as îndepărta, dar tu poti sa stai si sa suferi in preajma eii

| Ineys a răspuns:

Te vede doar ca amic/prieten? Cineva cu care isi petrece timpul atunci cand probabil sta in casa.

| RobertMoon a răspuns:

Dacă face TPU în așa fel încât să nu-ți mai vad întrebările de virgin prost mă îmbăt.

| Yurisa a răspuns:

Daca are prieten trebuie sa vorbeasca doar cu el si atat? Chill

| Jus7t a răspuns:

Depinde și de vorbiți voi acolo.

Iar dacă are prieten te poate avea ca amic și atât.
Sau dacă începe să fie atrasă de tine cândva, să devii mai mult.

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Probabil nu e atat de satisfacuta de baiatul ala iar de aceea recurge la tine, tu fiind un animal de companie pentru ea. Adica, cand nu are chef sa vorbeasca cu el vorbestre cu tine si invres...sau poate pur si simplu te considera un prieten bun

| sunt0anonima a răspuns:

Sunt 2 posibilitati
Ori vrea sa te tina de siguranta(idk daca se desparte de ala sa stie ca mai esti si tu)
Ori chiar ii face plăcere să vorbeasca cu tine, si daca are iubit, asta nu o împiedică să mai iti trimita din cand in cand cate un mesaj sa vada cum mai esti
Doar tu poti sa iti dai seama ce vrea de fapt
Sau întreab o direct
Succes