| barbieroz a întrebat:

Fetelor ce ma sfatuiti sa fac. Am un iubit locuim impreuna,ne intelegem super,dar cu bunica lui absolut de loc, din cauza asta sunt depresiva ma gandesc sa ma mut inapoi la mama incep sa ma port urat cu el ma enerveaza orice face, mai ales cand ii ia aparare bunicii lui. Mentionex ca am 20 de ani. Dati-mi un sfat sa mai locuim sa nu impreuna?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreab-o ce o nemultumeste la tine si spune-i si tu nemultumirile tale, poate ajungeti la un compromis.

| KaterinaРомановский a răspuns:

Să locuiți împreună, însă undeva separat unde să fiți doar voi 2.

| 4l3xu7zu a răspuns:

Ramai cu el daca stii ca te poti intelege cu el si strange-ti bani si luati-va un apartament al vostru sau o gazda daca nu credeti ca puteti face asta locuiti separat pana gasiti o solutie.

| acnaib20 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa va gasiti impreuna o gazda si sa locuiti doar voi doi. Din cauza bunicii creste tensiunea intre voi doi si o sa incepeti sa va certati din motive absurde sad. Discuta deschis cu el problema asta si explica-i ca nu poti trai asa, daca te iubeste cu adevarat te va intelege si va cauta o solutie sa va fie bine :* Daca nu cel mai bine ar fi sa te multi la tine acasa pentru ca e clar ca este influentat foarte mult de bunica sa si cea care va avea de pierdut vei fi tu happy

| Ghinea_Florentina_1968 a răspuns:

O discutie cu bunica este primul pas pentru a afla ce va nemultumeste pe amandoua. Vorbeste cu prietenul tau dupa aceasta discutie, daca mai este cazul.