| RyanGeorge a întrebat:

Foarte Important! Cine are rabdare sa citeasca tot am nevoie de parerile voastre si ce sfaturi mi-ati putea da.

Salut si buna, este foarte complicat si o sa incerc sa scurtez din poveste cat se poate.

Numele meu este George 33 si pe prietena mea o cheama Anca si are 20 de ani, ea nu are părinți a fost dată la orfelinat de la vârsta de 1 an si de atunci sta in grija unei femei daca pot sa ii spun femeie la acea persoana, femeia respectiva are un baiat de 35 de ani care ala la randul lui are o fetita de 6-7 ani si stau toti in casa, acea femeie a luat-o in grija ei pe tot timpul studiilor, adică cand termina facultatea cei de la dpc ii încheie contractul acelei femei iar Anca este liberă, pe Anca o cunoscut-o acum 2 ani si am tot ținut legatura, am tinut legatura am povestit, si ea tot zicea ca abia așteaptă să termine facultatea sa scape de acolo, eu in Gandul meu eram mirat ....Adică dc sa pleci de undeva unde ai O "familie" un acoperiș, bun, cu timpul am văzut cum stau lucrurile si am inteles-o, acum 7 luni am decis sa ne vedem, ne vedeam mai des apoi ne-am apropiat unul de celălalt si asa a inceput relatia de cuplu, într-o zi o sun si imi spune ca este la cumpărături, m-am dus dupa ea si ne-am văzut pe la jumătatea drumului spre casa ei, nu va mint, avea o geanta cu roti (nu stiu cum ii spune acum sunt prea nervos) plină foarte grea adică si pentru mine era greu sa trag dupa mine, 2 sacosi in mana stanga si alte 4 in mana dreapta cand am vazut-o am zis ca nu este adevărat, am intrebat-o da ce faci Cum de cari atatea singură? Dc nu te ajuta "maică-ta " sau fractu si imi spune "a pai nu ma ajuta nimeni, eu fac mereu asa cumpărăturile " in gand am zis Oook hai sa trecem peste aceasta, bun, pun toate alea in masina o ajut ajungem acasa intru pentru prima oară în casa, femeia aia cumsecade (asa e la inceput),

A 2-a zi merg la ea acasă stau in bucătărie si acolo observ adevărata față acelei femei, Anca spala vasele si deodată aud " incompetento habar nu ai sa speli o farfurie nu vezi ca e pătată chioara ce esti" soc,am tacut, si uite asa aflu ca o JIGNESTE in toate felurile,o face kurva,proasta,a dat in ea s-a.m.d, o pune sa faca curat prin toată casa si aceea femeie nu face ABSOLUT nimic decât gateste si sta in pat si se vaită într-una ca o doare spatele,sunt zile cand aceea femeie se duce in vizita la o prietena si Anca ramane singura in casa si face curat, daca uita sa stearga praful pe undeva sau un geam o cearta de zici ca a omorat pe cineva,vorbind de durere, Anca ce putea sa faca, nimic, vorbea cu mine la telefon si aud voce a diavolului " te doare in piz...a de mine ca ma doare spatele vorbesti într-una la telefon nu te mai saturi ai chef de p...a "Ok

Anca o duce mereu pe "nepoata" ei la gradinita, o ia mereu de la grădiniță, o intreb "Auzi, da dc nu se duce fractu sa o ia ca doar e fisa sau maică-ta ", -A nu se duc ei, ma trimit numai pe mine...ok.

Fracsu la 35 ani bea intruna bere cand ajunge de la munca si se joaca un joc cu tancuri, ai 35 ani ai o fetita si te joci?

Femeia asta a crescut-o de mica si a crescut-o cum a vrut ea si cum a stiut, profita dupa urma ei si ii tot zice dupa ce termina facultatea sa mai faca inca o facultate si apoi masterul si asta inseamna ani multi iar eu unul nu pot suporta toate astea atatia ani dar nici sa o las nu vreau, incerc mereu sa o inteleg, incerc mereu sa fiu calm, incerc mereu sa ii explic sa ii deschid ochii dar oricât as incerca nu am cum sa o conving sa vina pentru ca a fost crescută exact cum a vrut aceea femeie, deci :

Nu o lasa afara, ne vedem decât cand are facultate si mai chiuleste
Nu o lasa sa iesim in oras
Nu o lasa sa se vada cu mine
O verifica in telefon ce vorbim pe wassap ba mai mult ii spune sa nu șteargă conversațiile cu mine

Si-a pus parola la tel, i-a spus sa scoată parola
In 7 luni de zile, am fost odata la Hard Rock Cafe a pus-o sa faca poze sa vada ca e acolo, am fost la StandUp comedy a pus-o sa faca poze, am fost la un restaurant vorbea intruna pe wassap, cand este la facultate cand merg s-a o iau ii vorbeste intruna pe wasspa, eu o vad pe Anca, ea imi spune ca s-a saturat si indura multe, sunt dati in care ma suna plangand din baie ca numai suporta, a fost si in spital din cauza stresului, acum mai nou cand vorbeste cu mine ma suna doar din baie

Anca a avut cateva examene acum de curand si a ajuns la o intelegere cu "masa", a zis ca daca ia note mari o lasa la Munte cu mine sa plecam Vineri seara si sa ne intoarcem Duminica seara, a luat note mari dar la munte nu am mai putut merge, nu a lasat-o

A fost vorba ca mergem la Therme, i-am arata lui Anca pe Youtube cum este a fost surprinsa i-a placut la nebunie a zis ca abia asteapta sa mergem, cand trebuia sa mergem nu a lasat-o

Vorbisem de 1 saptamana ca pe 14 februarie e foarte important sa iesim in oras, a zis ca o lasa, a venit 14 februarie nu a mai lasat-o

Anca nu are nici-o vina pentru ca asa a fost crescuta si tin sa cred ca asta ii baga masa in cap, orice lucru ii iau, orice cadou ii fac Anca la inceput se bucura apoi intra in casa dupa 1-2 ore imi da msj "nu imi place ce mi-ai luat" si imi tot spune ca nu stiu sa fac cadouri si surprize,

Cateva exemple :
-Anca avea un lant de la masa care il purta(nu il mai are, cand a dat in ea si a impiso s-a rupt lantisorul), eu de craciun i-am facut cadou un set de Cercei exact cum ii plac ei si Lant cu pendantiv din argint, i-am vazut privirea lui masa cum s-a uitat si nu i-a convenit se vedea pe fata ei totul ok, apoi dupa cateva zile Anca mi-a facut un scandal imens ca nu ii place, nu sunt din argint etc. (Au fost cumparate din SEVDA si erau si scrise pe ele in pana mea)
Nu le-a purtat deloc, i-am zis sa le arunce,

-Anca acum 3 luni de zile a vazut o pereche de adidasi foarte frumosi i-a placut mult de tot si i-am cumparat si i-am facut cadou in aceea perioada, nu i-a purtat deloc, masa cand i-a cumparat hainele si incaltarile acum 2 saptamani a purtat toate acelea dar deloc acei adidasi "frumosi" care ii facusem cadou, cred ca masa i-a bagat in cap incat a zis ca nici aia nu sunt adidasi happy

-A fost acum cateva zile concurs la KsFM de ziua indragostitilor cine lasa mesaj castiga 2 bratari cu numele persoanei iubite inscriptionate pe medalioanele de ARGINT, atentie ARGINT, i-am zis ca am castigat s-a bucurat iar ieri pe 14 februarie i-am luat un buchet de flori si i-am dat bratara, a pus-o la mana dupa 4 ore iar sa ne certam pentru ca nici eu nu pot sa tac din gura, imi tot zicea ca nu i-a placut ca este urata bratara si nici din argint nu este, PE BUNE? I-am zis sa il arunce

Anca pur si simplu a fost crescuta intr-un fel total neobisnuit, adica pentru ea este normal totul ce se intampla in jurul ei eu asta am observat, sunt atatea cazuri, am auzit atatea cazuri dar ca ea deloc...
"Masa" ii tot spune ca o iubeste si tine la ea si ii vrea doar binele si de asta se poarta asa cu ea si vrea sa faca facultatile astea sa ii mearga bine mai tarziu,

De remarcat, a fost ziua de nastere nepoatei si am facut la restaurant, era toata familia ei si cativa prieteni, la masa stateam
EU > Anca > Masa > Nepoata > Fracsu, in partea celalata a mesei erau prietenii.
Apoi m-a bagat diavolul in seama "George du-te si tu pe partea cealalta sa ne faci si noua o poza in familie" Eu m-am ridicat sa ma duc sa le fac poza la familie si am crezut ca sunt >>>AncaMasaFracsuNepoate, cand ghiciti ce... Masa s-a ridicat si s-a indepartat de Anca ca in cadru sa apara decat ea fisu si nepoatasa iar Anca nu a observat ca era cu ochii pe Facebook in tel, adica Anca nu facea parte din familie sau cum?

Nu sunt parinte dar asa se comporta un parinte cu o fata?
Adica o cresti de mica de la 1 an, are 20 de ani, o urmaresti intruna, nu o lasi sa se bucure si ea de viata, dragoste, plimbari, iesiri...

Nu stiu cum ii baga in cap, sunt momente cand masa ii zice ca eu nu o scot nicaieri, sunt momente cand Anca imi spune ca nu o duc nicaieri PE BUNE? Va jur cand aud asta ori ma bugneste rasul ori simt ca innebunesc, adica eu vreau sa fac atatea lucruri cu ea si nu se poate si apoi sa mi se reporseze ca nu sunt in stare sa o duc in X sau X...
Numai zic ca in decembrie i-am zis ca vreau sa mergem in Grecia la mare Anca era asa de bucuroasa si nu ii venea sa creada, si intr-o zi imi zice ca masa i-a zis la un momendat "o sa te duca asta in Grecia cand o zbura porcul"...
Sunt dati cand Anca nu o mai suporta si cand suntem decat noi 2 o injura si sunt dati cand le vad impreuna si parca o iubeste pe masa cu adevarat, adica cum poti sa iubesti o persoana care profita dupa urma ta in halul asta, care se comporta cu tine in halul asta si care te jigneste in halul asta?

Ne-am certam intr-o zi si i-am zis "Mai anca tu ai 20 ani daca faci ce zice mama ta dupa ce termini facultatea sa mai faci inca o facultate si apoi masterul pai o sa stai in casa aia pana la 30 ani, si eu cred ca mama ta si daca moare tot acolo o sa ramai" si Anca mi-a zis "Ce ai? Cum moare am si plecat de acolo"

I-am zis de atatea ori sa plece de acolo si sa vina la mine, ii este frica, imi spune ca nu are o siguranta, ca eu nu reprezint o siguranta, am in pana mea 4000 pe luna cum sa nu ne descurcam, eu stau intr-un apartament cu 3 camere si cu ala batranul si a zis ca ea nu vine sa stea aici, i-am zis sa ne mutam cu chirie nici asa nu vine imi tot zice "nu vin ce sa arunci banii de pomana pe chirie cand ii poti strange pentru casa"

"Masa" nu ma suporta deloc, ii spune mereu sa ma lase ea nu vrea etc, asta nu tine mult sunt constient si ma astept la orice, ca pana la urma odata si odata te saturi dar i-am zis de atatea ori, nu o sa mai fiu eu o sa fie altcineva si o sa faca la fel pentru ca ea nu o sa vrea pe cineva langa tine si tu sa pleci de acolo ca asta ii este frica ca odata o sa pleci de acolo si ea ramane fara bani, fara vechime pe pensie

Anca primeste niste bani de la dpc nu sunt foarte multi dar sunt banii ei, va zic ca masa ii ia si banii aia, pur si simplu anca nu are un leu

Sunt foarte nervos pe situatie, sunt foarte derutat, nu stiu cum sa fac, nu stiu ce sa fac, asa ca am cateva intrebari ca poate sunt eu paranoia / tampit si nu gandesc.

Treziti-ma, poate eu sunt ala care traieste intr-un cosmar, poate eu nu vad lucrurile cum trebuie, poate eu nu vad ce trebuie.

1 - Femeia asta chiar tine cu adevarat la Anca ii vrea binele sau profita de pe urma ei? Eu asta cred, cred ca profita dupa urma ei sa ii mearga pensia, sa fie platita ca are salariu cat timp este in grija ei si cand o muri sa aiba Anca grija de fisu si de nepoatasa ca si ala este un papa lapte mai ceva ca obelix

2 - Cum poate femeia aia sa se comporte cu ea in halul asta?

3 - De ce o tine in lesa in halul asta si nu o lasa mai libera?

4 - Ce sa fac cu relatia?

5 - Cum o pot ajuta?

6 - Ce trebuie sa fac?

7 - Este normal sa ii verifice telefonul?
Intra noapte cand doarme Anca si citeste conversatiile

8 - Anca ii este frica de ea? Are vreo obligatie de a sta acolo?

9 - Ce trebuie sa fac sa aiba incredere in mine?

10 - Cum o pot convinge sa vina la mine?

VA MULTUMESC.

14 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1 - Femeia asta chiar tine cu adevarat la Anca ii vrea binele sau profita de pe urma ei? Eu asta cred, cred ca profita dupa urma ei sa ii mearga pensia, sa fie platita ca are salariu cat timp este in grija ei si cand o muri sa aiba Anca grija de fisu si de nepoatasa ca si ala este un papa lapte mai ceva ca obelix.
ȘI ȚINE la ea, și profită.
2 - Cum poate femeia aia sa se comporte cu ea in halul asta?
SE COMPORTĂ pentru că poate.
3 - De ce o tine in lesa in halul asta si nu o lasa mai libera?
DACĂ AR lăsa-o mai liberă, fata ar avea tot mai mult experiența vieții de afară. Apoi ar dori ea însăși să fie liberă, și ar pleca. Femeia știe asta, și vrea să amăne cât mai mult acest deznodământ care i-ar anula ei sursa de venit.
4 - Ce sa fac cu relatia?
Depinde cât de mult o iubești.
Astfel variante.
Aștepți, facultatea 1, facultatea 2, masterat.
Apoi fata este liberă să aleagă.
Rămâne cu ei, aduce salarul la ei acasă.
Decide să facă altceva cu viața ei, se mută în chirie în altă parte, nu la tine. Decide să aleagă liberă ca o persoană matură, independentă, dacă va face un cuplu cu tine sau va dori să cunoască viața în libertate înainte să decidă că se va căsători cu cineva, chiar cu tine.
Timpul petrecut împreună vă apropie tot mai mult și ea apreciază sacrificiul tău de a o aștepta, ca să se căsătorească cu tine. În acest caz eu am o prognoză. Cei 30 de ani petrecuți acolo i-au strucurat caracterul de o manieră bolnavă. Ea în libertate alături de tine, va duce cu ea povara acestor ani și se va comporta de o manieră paradoxală în familie cu tine.
Aceast va face căsătoria dificilă, iar divorțul iminent.
Astfel, eu aș opta pentru o clarificare acum.
Dta trebuie să o înțelegi pe ea.
Ea acum are o existență de câine al casei, asigurată pe încă 10 ani.
Dacă pleacă cu tine și tu o părăsești, ea rămâne pe drumuri.
Iubirea romantică este una, practica vieții este alta, ea a învățat asta de la femeia cu care stă, foarte bine.
O soluție de compromis, pe care dta nu vei face, dar eu o ofer.
Să ajungi la o înțelegere cu acea familie, cu toată.
Să te muți complet la ei, cu tot cu cei 4000 de lei.
Nu te căsătorești legal cu ea, astfel ca banii de la stat să vină în continuare.
Dacă gospodăriți împreună, o mare parte din cei 4000, în 10 ani pot să se adune pentro o garsonieră sau avans la 2 camere.
Prim conviețuirea împreună zi de zi, relația voastră se cimentează așa că în momentul libertății ei, te va alege pe tine ca soț legal.
Ce mai poți face ca să limpezești situația.
Să o pui în fața alternativei radicale.
Ori te căsătorești cu mine acum, și pleci cu mine, ori eu mă văd nevoit să îmi caut altă parteneră de viață.
Și o lași, nu o mai vizitezi, până se decide.
Dacă da, vei fi cu ea.
Dacă nu, nu o mai cauți absolut deloc.
Aceasta va fi și pentru ea și pentru tine o lecție de viață.
Viața este dură, dar e viață.
5 - Cum o pot ajuta?
Așa cum am scris mai sus.

6 - Ce trebuie sa fac?

7 - Este normal sa ii verifice telefonul?

Intra noapte cand doarme Anca si citeste conversatiile

8 - Anca ii este frica de ea? Are vreo obligatie de a sta acolo?

9 - Ce trebuie sa fac sa aiba incredere in mine?

10 - Cum o pot convinge sa vina la mine?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ia un inel, sau fara inel, fuc4 it! Cere-o de nevasta si zi-i sa vina sa stea cu tine. E majora, nu e obligata sa stea cu vaca aia de ma-sa, ca altfel nu pot sa ii spun. Daca zice ca nu, asta e, suck it up si mergi mai departe, nu ai ce face. Nu are sens o mai lalai ca nu ajungi la nimic, din ce vad eu. Daca chiar tine la tine o sa plece de la aia care o exploateaza si atita tot. Iti tin pumnii!

| Freya1 a răspuns:

E complicata situatia.
Exista doua posibilitati.Ori ei chiar nu ii place atat de tare de tine, de cadourile pe care i le faci, de ce ii oferi tu dar ii e rusine sa iti zica ori se teme sa te piarda sa nu ramana singura si atunci vorbeste cu mama ei despre asta si ea o incurajaza sa iti spuna.Ori ea chiar o respecta atat de tare pe femeia aceia incat ii e rusine sa ii iasa din cuvant.
Ce e drept e ca ea se teme sa plece de acolo pentru ca greu usor are o casa, sta cu oameni aia ce au crescut-o, pe care ii cunoaste si cu care mananca la masa.De proasta nu este proasta pentru ca altfel nu ar fi asa buna la invatara, dar de muncit momentan nu munceste deci nu are o siguranta.Acolo unde sta chiar daca se profita de pe ea stie ca nu o va da afara, nu va ramane pe drumuri ca mama ei are de castigat ceva de pe spatele ei.Dar la tine ce siguranta are ca nu iti trece dragostea si o dai in strada? Nu zic ca vei face asta dar asta gandeste.
Eu cred ca e o copila cu bun simt, ce face ce i se cere sa nu supere pe nimeni iar tu daca vrei sa o ajuti cumva nu o mai presa ca o derutezi.Cautai ceva de munca part time sa vada ca poate si ea sa castige ceva, ai rabdare cu problemele ei ba chiar din contra incearca sa o faci sa nu mai chiuleasca, sa o duci acasa la timp etc pentru ca asa va prinde incredere in tine ca ii vrei binele si ii vei demonstra ca nu vrei sa o desprinzi de familia ei.

| sofisis a răspuns:

1 - Femeia asta chiar tine cu adevarat la Anca ii vrea binele sau profita de pe urma ei? Eu asta cred, cred ca profita dupa urma ei sa ii mearga pensia, sa fie platita ca are salariu cat timp este in grija ei si cand o muri sa aiba Anca grija de fisu si de nepoatasa ca si ala este un papa lapte mai ceva ca obelix
Normal ca nu tine la ea si o exploateaza. Ce ti-e neclar de pui intrebarea asta?
2 - Cum poate femeia aia sa se comporte cu ea in halul asta?
Pentru ca poate. Pentru ca stie ca Anca probabil depinde de ea si se comporta cu ea ca si cu o sluga. Si d'aia nici nu o lasa sa iasa cu tine, ca sa nu ii bagi idei in cap sa plece de acasa si sa ramana ea fara servitoare neplatita. Nu-ti dai seama ca daca Anca pleaca, tot ce face ea acum va trebui sa faca ma-sa?

3 - De ce o tine in lesa in halul asta si nu o lasa mai libera?
Vezi ce ti-am raspuns la intrebarea nr.2

4 - Ce sa fac cu relatia?
Daca chiar vrei ceva de viitor cu ea, continua si incearca sa o rupi din familia aia. Daca totusi nu esti 100% convins, las-o in pace ca o sa ii faci mai mult rau.

5 - Cum o pot ajuta?
Vorbind cu ea si fiind un sprijin pentru ea.

6 - Ce trebuie sa fac?
Ce vrei sa faci?

7 - Este normal sa ii verifice telefonul?
Depinde. Intr-o familie normala, la 20 de ani nici un parinte nu mai verifica telefoanele copiiilor...dar am decis deja ca nu este cazul de o relatie normala mama-fiica.

8 - Anca ii este frica de ea? Are vreo obligatie de a sta acolo?
Obligatie legala nu. Probabil simte una morala. Gen ma-sa a luat-o de la orfelinat, a crescut o etc si deci e cumva obligata. O santajeaza emotional probabil.

9 - Ce trebuie sa fac sa aiba incredere in mine?
Sa ii demonstrezi ca meriti si ca vrei ceva serios cu ea, nu doar sa o ametesti putin de cap, sa-i creezi furtuna acasa si apoi tot ea sa aiba de suferit dupa ce o lasi.

10 - Cum o pot convinge sa vina la mine?
Iubind-o.

| Iote a răspuns:

O intrebare: daca se marita cu tine, nu va mai face curat, mancare, cumparaturi, etc? O vei tine la icoane?

| RyanGeorge explică (pentru Iote):

Nu ma intelege gresit, daca ne căsătorim nu inseamna sa nu faca nimic dar o cunosc destul de bine si lucrurile le face singură fără să îi spun eu, dar nu sunt nici genul sa stau la pc sau afara si ea sa faca totul, sunt genul de persoana care eu cred ca in cuplu trebuie făcute toate impreuna, de mic am spălat vasele, hainele, am făcut curat, cumpărături, nu o vreau langa mine sa faca toate lucrurile astea, o vreau sa plece de acolo, sa fie libera, i-am si spus, nu vrei sa te muți cu mine ok iti închiriez o garsoniera si stai acolo,
Eu de la 7 ani nu am lăsat pe nimeni sa imi spele sosetele sau boxerii chiar daca spală masina nu am vrut să se atingă nimeni de ele, mi le spăl singur la mana
E complicată tare rau situația

Credeti ca ar fi ok daca ii arat ce a-ți postat voi sa citească si ea?
Oare se supăra sau o v-a ajutat cu ceva?

| Iote a răspuns (pentru RyanGeorge):

Daca Anca este in plasament, nu o poti lua la tine si nici in chirie nu o poti duce. Isi va pierde bursa, drepturile, totul. Din ce iti spune, ea este constienta de asta. Mai bine ajut-o sa treaca usor peste toate astea. Dar daca te certi cu tutorele ei (mama), mai rau ii faci. Se va descarca pe Anca.
Situatia e complicata. Nu stiu cum ar putea reactiona daca va afla ca ne-ai cerut sfatul. Nu toti suntem la fel.

| sadrian46 a răspuns (pentru RyanGeorge):

Nu o va ajuta, căci comportamentul e mai tare ca rațiunea la ea.

| AnastasiaK a răspuns:

Well, nu pot sa cred ca am citit tot, dar deh...curiozitatea.

1- Se poate sa fie ambele. Ai fi surprins de cate mentalitati diferite exista, dar se poate sa si tina la ea chiar comportandu-se asa.

2- Prin simplul fapt ca ea nu gandeste ca tine sau ca parintii tai...la fel poate se intreaba si ea cum pot altii sa nu-si puna copiii la munca, cine stie.

3- Pentru ca in primul rand aceasta Anca ii permite si pentru ca femeii respective nu i se pare nimic gresit in asta.

4- Cauti alta, nu e treaba ta sa schimbi ceea ce nu ti se cere. Stiu, nu e raspunsul asteptat, dar asta e adevarul.

5- Nu poti, poti maxim s-o inveti sa se ajute singura, dar daca a ajuns la 20 de ani sa accepte toate astea, gandirea ei e deja formata si e putin probabil sa mai poti schimba ceva.

6- Sa-ti vezi de treaba ta...asta ar fi cel mai sanatos, dar daca iti place sa te complici...

7- Pentru ele se pare ca e normal. Fiecare are normalitatea lui.

8- Nu e neaparat frica, dar e obisnuita sa traiasca asa, considera ca asta e normalitatea...ala e mediul in care a trait pana acum si nu e usor sa schimbi ceva cu care esti obisnuit, chiar daca e ceva nociv...mai ales cand nu realizezi cat de nociv este.

9, 10- Nu ai ce sa faci. E absolut normal sa nu-si puna increderea in tine...de fapt, e singura alegere sanatoasa pe care mi se pare ca o face. Ea acum depinde de femeia aceea, tu vrei sa se mute cu tine...pai atunci o sa depinda de tine. Nu conteaza ca tu ai impresia ca esti o alegere mai buna, ea nu are de unde sa stie asta 100% sigur. Nici macar tu nu poti garanta ca o sa stai cu ea pentru tot restul vietii. Macar acum are siguranta ca are unde sta, dar daca vine la tine si va despartiti, nu te mai are nici pe tine si nici pe femeia respectiva.

| Lostlyric a răspuns:

O familie disfunctionala pentru Anca, cu siguranta. Posibil ca fata sa traiasca intr-o viitoare relatie de codependenta cu tine, fiind cel care ii ofera increderea si afectiunea de care a dus lipsa atat de mult timp; daca esti impreuna cu ea, invat-o in timp cum sa aiba mai multa incredere in ea, sa-i spui ca viata pentru ea incepe sa prinda culoare cand se lipseste de persoanele acestea nocive si sa-i arati ca poate sa ia decizii si singura. Nu e de bine. Nu stiu cum functioneaza legile in privinta cazului ei, insa mi se pare destul de relevant faptul ca ea este majora, deja poate sa semneze acte pe propria ei raspundere, poate sa-si ceara drepturi si sa plece din acea casa. Poate va mutati impreuna. Pari un tip de treaba si va doresc succes pe mai departe!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi se pare ca femeia aia sufera de un narcisism, de aia se simte obligata Anca fata de ea, sa stea acolo pana moare? E abuzata de acea femeie, mergi cu ea la un specialist psiholog, sa-i explice ce e normal si ce nu. Femeia aia are "golden child" pe copilul lor si "scapegoat" e Anca, sunt n cazuri de familii asa.
Doar asa o poti convinge.

| RyanGeorge explică (pentru anonim_4396):

Ele merg in fiecare luna la dpc,Anca trebuie să semneze mereu un document, Anca este ascultată de cineva de acolo,o intreaba mereu daca totul este ok,daca sunt probleme, ea mi-a spus că,chiar a incerc sa le explice la cei de acolo situația ei iar unii au luat-o la mișto, nu o credeau,apoi aia au sunat-o pe "masa" si ia povestit "uitați ce spune Anca ca tipati la ea,nu aveti grija de ea,o puneti sa faca ea toate lucrurile gospodesti etc" si aia a început să țipe la Anca "Asa faci fa nenorocito,nerecunascatoarea dracu,te cresc de mica si tu ma vorbesti pe la spate"
Va jur la început nu am crezut,am crezut ca prea exagerează Anca,dar imi trimitea mereu msj vocale pe wassap, tipa la ea in ultimul hal, cand e crizata o amenință într-una ca o da afara din casa si sincer chiar mi-as dori lucru asta sa faca

Anca nu stiu,nu are incredere in mine,dar i-am demonstrat de atatea ori ca tine la ea, i-am spus dar este foarte încăpățânata, imi place de ea este FOARTE deșteaptă dar prea încăpățânata, nu vrea sa plece de acolo, zice ca pleaca de acolo cand stie ea ca e pe picioarele ei, i-am spus că dacă sta acolo oricât ar încerca nu va reuși, de aceea vreau sa o ajut, i-am spus, ai nevoie de un ajutor, de un puls, lasă-mă sa te ajut, tin la tine nu am sa te las ba din contra voi face tot posibilul sa ne fie bine, eu vreau sa o scap de acolo nu pentru mine pentru ca daca stati sa vad gândiți putin eu pot oricand sa o las si sa imi vad de viata mea, dar tin la ea ii vreau binele,

Ea pur si simplu nu are liniște, doarme cand poate 3-4 ore, fracsu doarme într-o cameră si masa cu Anca într-un pat, masa aia se vaită într-una de durere anca doarme foarte putin, o vad in fiecare zi cum se distruge, era odata foarte bolnavă anca si stătea în pat avea si febra si vorbea cu mine la telefon si deodată aud vocea diavolului "da ce faci prințesa ti-e rau? Vasele nu le mai spălăm si noi " si anca i-a zis "da mama nu pot sa ma ridic si aia " a da sa vorbesti la telefon vad ca poti" Pe bune?
Stiu, probabil unii din voi spuneti ca prea fac drama din asta, dar pentru mine este un șoc, nu am crezut ca exista o asemenea specimene de animal, am ajuns să îi doresc moartea acelei femei

| GirlOnline81 a răspuns:

Mai mult decat sa fi rabdator si sa speri ca intr-o zi lucrurile vor decurge altfel, nu prea ai ce face.
Din pacate, nu poti schimba mentalitatea si convingerile cuiva - in cazul Ancai, adanc inradacinate.

| Stoe_Gabriel_1997 a răspuns:

Golden Farm este un site in care aduni oo zilnic le vinzi si primesti bani 100% real uite LINK https://golden-farm.biz/? r=748246