| xFaith a întrebat:

Fosta " cea mai buna prietena" care a incercat sa ma desparta de prietenul meu [ din cauza ca imi petrec mai mult timpul cu el decat cu ea ]. a vorbit cum mine dupa 3 luni de zile [ eram certate ]. mi-a cerut iertare si a spus ca ii pare rau. si ca nu trebuia sa procedeze asa.
Un sfat ceva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se pare că prietena ta e foarte posesivă, ceea ce înseamnă că ţine la tine.
Faptul că şi-a cerut iertare dovedeşte că a realizat că a greşit şi că nu vrea să îţi piardă prietenia.

Nu mulţi oameni au şansa de a avea prieteni alături de ei.Tu ai şansa asta.Nu o pierde.

Mai acordă-i o şansă şi nu o evita! Încearcă să-ţi împarţi timpul încât şi iubitul tău să fie mulţumit, dar şi prietena ta!

happy

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Din moment ce a incercat sa te desparta de prietenul tau asta inseamna ca nu ti a fost,, cea mai buna prietena,, daca vrei i mai poti da o sansa dar ai grija ca istoria s ar putea repeta si sincera sa fiu daca as fi in locul tau nu as ierta-o asa cu una cu doua

| victorandrei a răspuns:

Un prieten adevarat te intelege si realizeaza ca vine un timp cand vrei sa fii cu cel iubit tot timpul. Nu are nici un motiv sa se supere sau sa fie geloasa. Parerea mea ca ar fi bine sa te impaci cu ea

| ρinkie a răspuns:

Cu siguranta trebuie sa-ti petreci timpul cu cea mai buna prietena deoarece nu gasesti o prietena buna mereu iar baieti mai poti gasi. Bafta!

| 26cristi26 a răspuns:

Ar trebuie sa iti petrece mai mult timp cu ea.Deoarece baietii sunt indecisi, cand la o fata cand la alta, insa ea a fost prietena adevarata, si a realizat cat inseamna el pentru tine. deci o prietenie ca asta nu merita stricata. Iti zic din propria mea experienta.

| Mollort a răspuns:

Petreceti timpul mai mult cu cea mai buna prietena daca baiatul nu vrea asta trebuie sa inteleaga!

| tupoiinternet a răspuns:

Eu una te sfatui sa te impaci cu ea si sa incerci sa-ti petreci timpul si cu ea.dar in niciun caz ra renunti la prietenul tau din cauza asta...iar prietena ta sigur ca e cu adevarat prietena..chiar daca a fost un pic neglijata oricum tzia cerut iertare