| anonim_4396 a întrebat:

Fostul mi-a scris după 2 săptămâni, am rămas puțin şocată. Nu l-am întrebat de ce, m-am bucurat, doar că acum văd că nu-mi mai scrie. Eu nu i-am scris, nu-mi place să-l stresez, poate mi-a scris doar aşa, fără un motiv anume. Doar că, după ce ne-am despărțit, i-am spus să nu-mi mai scrie. Credeți că mai simte ceva pentru mine sau nu? El are o vârstă, e oarecum o diferență între noi, putea lejer să-şi găsească pe alta.

Răspuns Apreciat de Editori
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă (încă) îl placi, răspunde-i. N-ai de unde să știi motivul pentru care ti-a scris. Poate îi e dor de tine. Ori, nu a reușit să se împace așa repede cu ideea despărțirii (dacă ati avut o relatie fericită). Dacă o făcea din plictiseală, se apuca să completeze un rebus, nu era necesar să se gândească la tine. Răspunde-i, dar fă-o fără a-i reproșa ceva, dacă vrei să nu-l stresezi. În orice relatie/dragoste trebuie să existe dialog, nu monolog.
Nu-i scrii, nu îți va mai scrie. Din același motiv. Să nu te streseze.

7 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Poate sa supărat că nu i-ai scris înapoi și de asta nu te mai caută.

| Holiday a răspuns:

Ce va mai place drama....Omul ti-a scris cel mai probabil pentru ca inca tine la tine, ca e interesat de tine. Tu, din cate spui te bucuri ca ti-a scris, dar din motive inexplicabile nu i-ai raspuns. Raspunde-i naiba, vezi care e treaba si fii cinstita cu el. Indiferent ca vrea sa va impacati, sau nu, tu spune-i ce simti.

| ℓαυяα a răspuns:

Dacă nu mai simțea nimic pentru tine, nu te mai cauta.

| PsyhoChild a răspuns:

Esti fraiera rau. Tu crezi ca daca nu ii dai mesaj inapoi o sa-l intereseze mai mult de tine? Eu sunt baiat si ti-as fi dat block daca nu imi raspundeai hai sa spunem o zi/maxim doua deoarece tu esti cea care pare neinteresata aici. Puteai sa il intrebi ce vrea si sa il iei cu abureli despre incredere pentru a-l face mai loial tie, deoarece numai daca arata disperare te iubeste cu adevarat, iar in cazul tau daca nu ti-a mai scris inseamna ca s-a terminat totul -_-

| AlyDulcika a răspuns (pentru PsyhoChild):

De ce sari cu gura? Fata a cerut o părere, nu sa vii tu sa o faci cum vrei tu. Dacă nu ești în stare sa dai un răspuns pleacă.

| Jouliete a răspuns:

Posibil sa te vrea inapoi si sa regrete poate de aia ti-a scris, depinfe cat de importanta a fost relatia asta pentru el.

| tdy a răspuns:

Încă mai simte ceva, fie mult sau putin tot e ceva.
Sau mai este o varianta pentru ca in timpul cand erați împreună el chiar te-a iubit si de aia ti-a scris sa iti arate ca inca ii pasa ce faci cum o mai duci sau daca esti bine.

| Iulian890 a răspuns:

Sigur mai simte ceva pentru tine