| FaraIdeiDeNume a întrebat:

Funda! Nu stiu daca e buna categoria, dar alta mai potrivita n-am gasit big grin. Deci eu si cu o colega mergem pe acelasi drum spre casa care pentru mine e mai lung, dar, maine nu vreau sa merg pe acolo dintr-un motiv pe care nu i-l pot spune, am mai folosit scuze ca sa nu merg cu ea joi si marti deci ce-i pot spune sau pot face? Nu vreau s-o supar.

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Chiar daca se va supara pe moment mai bine spune i adevaratul motiv

| Anonima264 a răspuns:

Pai spune-i adevarul!
Nu cred ca sar supara(cel puin asta este parerea mea)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti poti spune asa:
"Draga mea (sau fato happy... cum va spuneti voi intre voi) nu stiu daca ti-am mai spus, eu am ales sa merg cu tine pe acelasi drum pentru ca imi face placere. In definitiv acest drum pentru mine este mai lung, adica daca as lua-o pe alta parte as ajunge mai repede acasa. Astazi am insa o urgenta si trebuie sa ajung mai curand acasa fapt pentru care nu te mai pot insoti ca si pana acum. Sper ca ma intelegi si nu te superi pe mine"

Cel mai bine este sa spui adevarul. Cand minciunesti s-ar putea sa te dai de gol intr-o zi si atunci nu va fi foarte placut. Bafta!

| Mihaii24 a răspuns:

Spune motivul ca sa te putem ajuta. straight face Ca asa degeaba spunem noi ceva...si n-are legatura.

| FaraIdeiDeNume explică (pentru Mihaii24):

Pai... motivul e ca vreau sa merg cu altcineva pe drumul scurt.

| GhuRtty1989 a răspuns:

Spune-i adevarul, pentru ca daca va avla de al atlcineva se va simti tradata si greu ii vei mai recastiga increderea. cateodata adevarul supara, dar aceasta suparare trece repede.

| deadeutsa a răspuns:

Pai daca e iubitul tau, prietena ta sigur te va intelege. Si ii poti spune adevarul big grin. De fapt oricine ar fi, ar trebui sa ii zici adevarul, caci minciuna are pizioare scurte si in cele din urma tot va afla si probabil se va supara. Deci decat sa afle de la altcineva mai bine ii spui tu adevarul. big grin

| FaraIdeiDeNume explică (pentru deadeutsa):

Nu e iubitul meu >.< laughing, i-as spune adevarul... dar stiu ca ea nu poate sa tina un secret.

| deadeutsa a răspuns (pentru FaraIdeiDeNume):

Pai daca ii stii un secret o ai la mana si atunci nu-l va divulga nici pe al tauwinking Daca nu trebuie sa gasesti o scuza sad

| FaraIdeiDeNume explică (pentru deadeutsa):

Mersi mult pentru raspuns big grin. Pana la urma diriginta mi-o spulberat toate sansele laughing

| YourDreams a răspuns:

Spune-i k e cam obositor pentru tine drumul acela si daca nu vrei sa ii spui adevarul zii ca te cearta mama sau tata daca nu esti mai repede acasa. dar daca vrei sa ii spui adevarul spune-i k o sa mai vii si pe acolo doar ca te-ai plictisit si vrei sa mergi pe alt drum... Dupaia cere-ti scuze si spune-i ca e cea mai tare...happy

| narukgeo a răspuns:

Pai,avand in vedere ca nu poti spune motivul ii poti spune ca s-a suparat mama ta pe tine si ti-a zis sa vii repede acasa deci cred ca va merge sau ii poti spune ca vine cineva la tine in vozita si trebuie sa ajungi repede acasa sau ca te intalnesti cu parinti sa plecati nu stiu unde. Sper ca te-am ajutat intr-un fel sau altul.