| Mellysaaaaa1 a întrebat:

Heeei. Acum câteva luni m-am mutat singura, în alt oraș, în orașul în care lucrez și de atunci totul parca s-a schimbat în rau decât în bine. Majoritatea prietenilor cu care pot spune ca ma înțelegem destul de bine au rămas acolo, familia și pur și simplu ma simt foarte singura, cu toate ca asta a fost cea mai buna decizie din punctul meu de vedere. Simt ca ușor, ușor rup și legătură cu cele mai bune prietene ale mele, dar asta nu din cauza mutatului și din simplu fapt ca nu ma mai simt apropiata de ele deloc, nu pot sa mai vorbesc orice cu ele, m-am îndepărtat și le vad ca pe niște simple cunoștințe. Simt ca nimic nu-mi merge bine, ca in afara de familie nimeni nu este lângă mine și m-am închis foarte mult în mine și nu știu ce sa mai fac. M-a afectat foarte mult și faptul ca băiatul pe care îl plac și-a făcut iubita (am o întrebare mai sus legata de asta) și pur și simplu sunt terminata din cauza asta, mi-a pus capac. Nu știu ce sa fac în continuare, am momente seara când plâng încontinuu și nu știu dacă vina este a mea pentru ce mi se intampla sau a celor din jurul meu de care mi-a pasat întotdeauna mai mult decât de mine.

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ai nevoie de socializare. Sa vezi alti oameni, sa inveti chestii de la ei, sa le afli trairile similare cu ale tale.

| SilentRain a răspuns:

Oraș noua, prietenii noi

| Hammurabi a răspuns:

E puțin cam confuz ce scrii mai sus.
Dacă tu ești cea care a plecat în alt oraș, nu e logic că familia, prietenii, prietenele pe care i-ai lăsat în urmă, să nu mai poată fi lângă tine?
Normal că te simți singură, pentru că ei au rămas acolo iar tu ești în altă parte. Te-ai fi așteptat să ce?
Să vină și ei cu tine?
Și cum de consideri că e cea mai bună decizie a ta, când tu plângi in fiecare seară din cauza asta?
Mie îmi sună ca și când mi-aș da singur cu ciocanul peste degete iar apoi aș plânge că mă doare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu colegii de la muncă trebuie să te faci prietenă.

| DovleacTurbat a răspuns:

Ocupa ți mintea și timpul. Nu ești prima și nici ultima care pleacă din locul natal, bucură-te totuși că ești în țara ta.