| Eric556 a întrebat:

Heey, fetelor care ati avut iubiti plecati departe pentru o perioada mai mare de timp: cum ati rezistat si cum ati tinut "scanteia" aprinsa, cum ati fost sigure ca distanta nu va stinge ce era intre voi? Si de asemenea, cum ati avut incredere ca nu veti fi inselate? Fuuunda pup

1 răspuns:
| Sonia822 a răspuns:

Depinde ce inseamna perioada mare de timp. Daca e prea mare, se sfarseste prost, ca baietii nu sunt ca fetele, dispusi sa astepte cu anii, isi cam gasesc rapid, ca orice li se pare incitant. Daca e intr-adevar ceva, in zilele noastre nu sunt probleme, exista tehnologie: telegram, wapp, skype, poti oricand sa vezi unde e, poti oricand vb daca isi doreste, ca nu mai e ca pe vremuri, cu telefon fix intr-o anumita cladire la parter, si sa te duci cu fisa, si sa nu intarzie, sa fie acolo la ora la care ai spus ca suni. Haha. Poti face ceva, poti sa-ti indrepti atentia spre biserica, sa citesti acatiste zilnic, sa te concentrezi, sa spui cu voce tare ce-ti doresti, si poate i se strica apele, si se intoarce happy Asta e singura solutie. Dumnezeu ajuta. Daca e foarte important pentru tine, o sa ai aceasta forta, sa comunici telepatic. Oamenii pot comunica telepatic. Se spune ca aluminiul din vaccinuri formeaza un fel de coif, care blocheaza aceste unde. Stiu sigur ca te-ai gandit la cineva anume (de exemplu mama) si fix in acel moment te-a sunat. Asta pentru ca a intervenit telepatia. Fii constienta de forta ta. Il poti intoarce din drum.