| oanasunshine a întrebat:

Hei laughing. Acum ceva timp i-am zis pe mess unui baiat ca-l plac. A reactionat normal, dar nu a spus nici ca ma place nici ca nu ma place. Ma rog, dupa nu am mai vorbit cu el, decat ocazional, dar nu mult, amandoi fiind orgoliosi, fiecare asteapta ca celalalt sa il bage in seama. El cateodata ma mai baga in seama, cu chestii banale gen: "facem maine ore?" sau ceva de genu. Dar dupa nu mai vorbim despre nimic. Nu vreau sa-l intreb daca si el ma place, si nu pentru ca nu vreau sa ma aleg cu un raspuns negativ, ci pentru ca, consider ca deja am facut destule. El la scoala se uita toot timpul la mine, dar nu ne salutam. Iar acum, nu vreau sa ma laud, asa ca va rog nu credeti ca ma dau mare, dar alti tipi ma baga in seama si ar da orice sa fie cu mine, pentru ca intr-adevar arat bine... dar chiar nu imi pasa de altii, atata timp cat cel care imi place mie nu ma baga in seama. Eu nu mai stiu ce sa facstraight face. Sincer, nu prea imi mai pasa asa de mult de el dar nici nu vreau sa renunt asa de usor cum am facut de alte dati. Ce sa fac ca sa ma pot apropia mai mult de el? Va rog vreau niste sfaturi.sad. Mersi, funda.

8 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Am citit cu atentie ceea ce ne-ai povestit! Eu cred ca deja ai facut prea mult! Ca o fata sa faca ceea ce ai facut mult ii trebuie curaj si inspiratie si tu ai aratat ca ai din plin, iar daca el nu a reactinat in nici un fel inseamna ca nu TE MERITA! Lasitatea si indiferenta lui arata ca nu e baiatul spre care se merita sa iti indrepti atentia! Lasa-l acolo unde e...adica jos, foarte jos deja tu ai facut gestul de a cabora la nivelul lui aratandu-i ca il apreciezi si ca ai dori ca el sa te privesca altfel, dar se vede ca e prea jos si nu se merita sa fii acolo! Tu meriti mult mai mult, meriti un baiat care sa te iubeasca si aprecieze pentru curajul, sensibilitatea si felul tau de a fi! Asa ca fruntea sus, mergi mai departe da? Eu iti urez mult noroc!

| durasdurpaneus a răspuns:

Hai mai las-o moarta, chiar trebuie sa te mai injosesti odata? Ce au astia care iti dau asemenea sfaturi? Is loviti? Deja i-ai zis ca il placi, deja ai facut mai mult decat primul pas, acum astia ce vor sa te pui in genuchi? Hai te rog lasa-ma sa fiu cu tine ca altfel raman singurica, ce naiba mai cum sa iei in considerare sfaturile celor de mai sus?! Toti sunt copilasi fara nici o experienta de viata! Auzi sa nu te lasi batuta...haha! Altul mai ca mai sunt baieti ce naiba! pa si fii tare!

| oanasunshine explică (pentru durasdurpaneus):

Sincer, cred ca raspunsul tau a fost cel mai realist din toate. Mi-ai deschis oarecum ochii. happy

| SweetSacrifice a răspuns:

Nu te place.

| DianaFP a răspuns:

Exact asa si cu mine. Incearca sa vorbesti mult cu el, foarte des pe mess si despre subiecte care pe el il pasioneaza. A functionat la mine, pana s-a bagat una intre noi, cand era pe punctul sa faca primul pascrying. Ai grija si succes:* daca mai e ceva poti sa intrebi. Funda?:*

| DianaFP a răspuns (pentru DianaFP):

Sfat: Incearca sa te aproprii de el, sa deveniti prieteni buni si sa pastrati legatura happy

| CherryBonne a răspuns:

Uite ce poti facewinking. Fii in centrul atentiei, cand prinzi un moment in care sunteti singuri, prefa-te ca te-ai lovit sau alte chestii de genul asta. Prefacatoria te poate ajuta in acest moment, chiar daca nu este un lucru bun. Prefa-te ca plangi gasind multe scuze, si daca el te place cat de cat, il va durea inima de tine. Daca este destept, gaseste o materie la care nu te pricepi ft bine, si spune-i ca ai nevoie de ajutor din partea lui la acea materie. Sper ca te-am ajutat :* Muah :*

| musiclover23 a răspuns:

Bunahappy Daca chiar iti place de tipul asta si tu crezi ca ai fi fericita daca ai fi cu el, eu zic sa nu te lasi batuta. Daca el se uita la tine si incearca sa intre in vorba cu tine inseamna ca el chiar te place. Poate ca nu vorbiti foarte mult pentru el este si timid, pe langa orgolios cum zici tu. Eu iti recomand sa mai incerci tu sa mai vorbesti cu el sa clarifici lucrurile, dar preferabil fata in fata ca sa il vezi cum reactioneaza. Daca tot ezitati nu cred ca o sa ajungeti la nimic. Succes. Never give upkiss