| Pe_Viata_Anonim_1994 a întrebat:

Hei.Am 13 ani si imi plac foarte mult piercing-urile.As vrea si eu unul, dar mama nu vrea sa imi puna ca se teme de ce o sa zica lumea.Gen spune ca profresoarele o sa ma considere o golanca daca ma vad cu piercing.Eu vreau doar inca o gaura in ureche.Cum o conving?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu mi se pare deloc big deal o gaura in ureche, daca iti puneai in nas/spranceana/buza/limba mai ziceam, da asa mi se pare ok. Poate merge daca ii dai exemplele astea. Eu zic ca niciprofesorii nu mai sunt asa inchisi la minte cum erau inainte sa se ia de tine pentru 2 gauri intr-o ureche, ce naiba laughing

| Yurisa a răspuns:

Jannah, de c emi-ai dat block? laughing urma sa iti dau o apreciere la raspuns.

Esti mica, ai timp toata viata sa iti pui belciuge. Poti sa iti faci dar sa le porti in timpul liber, in niciun caz la scoala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti face o promisiune de genu: daca te lasa sa iti pui piercing o sa inveti mai bine, o sa iei note mai mari... asa de vrajeala laughing
Odata pus nu ti-l mai scoate stai linistita, iar pana sa vina notele mai dureaza happy

| gheorghe699 a răspuns:

Pune-l in buric.

| Jannah a răspuns:

Asa am si eu un coleg cu 3 ani mai mare decat tine, si-a pus piercing si are probleme la scoala cu toti profesorii laughing)

eu zic sa iti scoti porcaria asta din cap si sa o asculti pe mama ta

| Anabela777 a răspuns:

E foarte posibil ca profesorii tai sa nici nu observe o a treia gaura in ureche de nu se face scandal prin clasa ta (gen colegi invidiosi sa mentioneze iar si iar de piercing). Gandeste-te la colegii tai (daca si-au facut ceva special, cum ar fi ceva mai rebel la par sau mai stiu eu ce) si da-ti seama daca profesorii le-au atras atentia sau nu si spune-i asta lui maica-ta.