| ancuta286 a întrebat:

Hei! Am 14 ani si un iubit cu jumatate de an mai mare ca mine. Suntem impreuna de 4 luni. Si nu am avut pana acum un sarut. Doar zilele trecute ceva scurt pe buze...(primul). Stiu ca tine la mine. Eu tin la el dar vreau un sarut mai altcumva cu el. Intelegeti voi. Si nu stiu ce sa fac. Sa il sarut eu? Sa il astept pe el? Daca el nu are de gand sa o faca? E prea devreme? Alt problema... unde? Noi ne putem vedea doar la scoala. Ahhh ne vedem luna viitoare la aniversarea unui coleg. Sa fac atunci ceva? Cum? Heeelp

12 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

E mult prea devreme. Mai stai 3-4 ani.
"Tine la mine" laughing mor

| Violleta2022 a răspuns:

Nu crezi ca ar trebui sa fii preocupata mai mult de carte, acum cand bate la usa, cel mai important examen din viata ta?
Ai timp o viata sa saruti si sa-ti faci iubiti, dar acum este important sa inveti si sa fii preocupata, doar de invatat!

| Ievi a răspuns (pentru Plato):

laughing))), of doamne tineretea asta

| ancuta286 explică (pentru Violleta2022):

Hmm....stii ce cred? Ca ar trebui sa te axezi strict pe intrebarea pe care am pus-o. Exmanul acesta nu este nici pe departe cel mai important din viata mea si oricum l-am dat. Sunt in clasa a 9-a. In ciuda acestor "distrageri" nu am pus niciodata educatia pe un loc secundar luand la evaluare note mari

| Andreeush a răspuns:

Abia ai 14 ani, de ce nu te gândești la școală?
O să ai timp mai târziu de iubit.

| Violleta2022 a răspuns (pentru ancuta286):

Stii ce cred?
Ca esti mult prea mica sa ai iubiti la 14 ani!
Ca parintii au datoria sa te supravegheze, ca sa nu ajungi una din sutele de fetite cu burta la gura.
Ar trebuii sa te preocupe invatatul, nu pupatul si iubitii la varsta asta, ca nu-i normal.

| ancuta286 explică (pentru Violleta2022):

Am pus o intrebare. Si vreau un raspuns pentru intrebarea pe care am pus-o nu alte teorii

| Violleta2022 a răspuns (pentru ancuta286):

La 14 ani, intrebarea ta nu face sens, fiind inca esti copil mic si nu ai nevoie de iubiti.

| Adry05 a răspuns:

De ce nu iesiti si voi impreuna pe afara ca sa nu va vedeti doar la scoala? Incearca sa-l saruti tu, nu stiu laughing) o fi timid ca nu stie cum s-o faca si de aia n-o prelua initiativa

| ancuta286 explică (pentru Adry05):

Because parintii?

| Adry05 a răspuns (pentru ancuta286):

Pai si nu te lasa sa iesi pe afara? le zici ca iesi si tu cu prietenele, trucuri clasice.

| ywar a răspuns:

Ancuta tata, ce sarut? Eu cred ca el vrea sa-ti sarute buzele. Nu stim care: cele mari sau cele mici... Te duci la el la petrecere, va retrageti intr-o camera, puneti dulapul in usa sa nu intre nimeni si pe cai tata, ca la mondiale. Pe la spate e perfect.