| AndreeaAAA11111 a întrebat:

Hei, am o mica problema. Eu mă machiez mereu, m-am obisnuit asa. Mi-e teama sa ma vada prietenul meu naturală, am impresia ca se va observa diferenta si nu am curaj sa ies nemachiata cu el. Imi e teama ca dupa nu ma va plăcea.

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai, dupa criteriul asta iti si dai seama daca merita sa ramai cu el sau nu. laughing)
De ce ai vrea sa ramai cu un baiat care te vede frumoasa doar cu machiaj?

| Violleta2022 a răspuns:

Impresia este total gresita.
daca nu-i arati si cume sti naturala si iti este frica sa te vada asa, este ca si cum l-ai mintii si i-ai ascunde adevarul, deic, relatia voastra nu este una sincera.
Eu te-as provoca sa i te prezinti si naturala, sa vedem daca da bir cu fugitii!
Imagineaza-ti daca te vezi intr-un viitor apropiat langa baiatul asta, cum se va trezii langa tine, nefiind machiata...ce ar face, ce ar spune si cum s-ar comporta. Ia in calcul sinceritatea de acum, ca sa nu regreti mai tarziu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te iubeste cu adevarat nu va tine cont de un coş aparut pe fata sa fim seriosi.

| AndCat26 a răspuns:

Daca nu ai o relatie cu el de mult timp probabil.nici incredere nu ai in el. Daca erati obisnuiti unul.cu celalalt nu mai avea de ce sa.ti fie rusine. Adica un baiat care te place si te iubeste, te place si machiata si nemachiata. Si te vede frumoasa indiferent de cum arati, de cum te imbraci.

| PsihologMariusIftimie a răspuns:

Cred ca noi toti suntem, in parte, tributari impresiilor pe care le lasam celor din jur. Exista riscul ca diferenta intre ceea ce suntem si ceea ce vrem sa parem sa ii influenteze negativ pe ceilalti si relatiile pe care le avem cu ei.

Dar daca partenerii nostri au o gandire rezonabila, inteleg faptul ca nu putem fi chiar tot timpul la "nivelul de Sambata seara", si uneori mai suntem si la "nivelul de Luni dimineata", iar daca nu inteleg, probabil ca ei sunt cei care au o problema.

Ceea ce ma ingrijoreaza cu adevarat este nesiguranta ta si neincrederea pe care o ai in tine si in relatii.

| SufletDivin a răspuns:

Draga Suflet,
Esti mai frumoasa naturala de cat machiata, iar daca prietenul tau nu poate observa asta inseamna ca nu tine cu adevarat la tine.

| DrowRanger a răspuns:

Mm. Incearca sa renunti la anumite lucruri treptat, de exemplu: azi nu iti faci sprancenele, maine te dai cu mai putin fond de ten si tot asa. Eu cred ca baietii apreciaza mai mult fetele naturale. Daca era sa stea cu tine doar pentru machiaj, aveai o relatie de 3-4 zile, maxim.

| irinako a răspuns:

Nu ai nevoie de machiaj... el se poate uita in ochii tăi si sa nu vadă nicio diferență daca chiar te iubeste. you need self-confidence.