| anonim_4396 a întrebat:

Hei.
Am o problemă.

Iubitul meu m-a chemat să merg cu el si cu mama lui la o piscină din apropierea orașului nostru.
El zice că mama lui insistă mult să vin si eu, iar mama mea zice că ar trebui să merg, ca să nu se supere

DAR EU NU VREAU SĂ MERG. Nu vreau şi punct. Când văd că el aduce iar subiectul cu piscina îmi vine să îi zic vreo două.

Acolo, bineînțeles, trebuie să îmi iau costum de baie, si parcă văd: cum mă vede, sau după ce plecăm si vorbim iar pe Facebook, numai "sexy" aud.
Numai cuvântul ăsta ştie să zică. Sau "ce picioare frumoase ai", etc. Parcă ar fi obsedat. In plus, nu vreau să aduc discuția asta cu el cum că ar zice cuvintele alea, pentru că după va spune că nu o să zică toate astea, iar eu chiar NU VREAU SĂ MERG.

17 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Spune-i pe fata iubitului tau, de ce nu vrei sa mergi.
Macar dai de stire ca ai pretentii asupra comportamentului.

| Adry05 a răspuns:

Cati 10 ani ai?

| Alex007xD a răspuns (pentru Adry05):

Cea mai tare intrebare laughing respect!

| AnaBejenaru a răspuns:

Daca nu vrei, nu vrei si punct. Spune-i frumos ca ai alte lucruri de facut, si poate cu alta ocazie o sa mergi.Este atat de simplu.

| Violleta2022 a răspuns:

Este simplu: ii spui ca ti-a venit menstra si nu poti merge!

| Sofer a răspuns:

Ce salbatica esti laughing in secunda doi iti dadeam papucii

| Elide a răspuns (pentru Sofer):

Pai de.aia se explica cum sunteți leșinați după cu***

| Nemessys a răspuns:

Cred ca vrea sa te vada mai dezbracata si nu stie cum laughing daca e tot asa insistent.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Haios o sa fie atunci cand o sa fii singura si o sa mori de ciuda ca nu mai are cine sa iti spuna ca arati bine sau ca ai craci frumosi. Atunci sa te gandesti cat de ciudata ai fost acum.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Problema ta nu este mersul la piscina.

| m1dn1gh7 a răspuns:

De ce stai cu el daca nu-ti place cum se comporta? E normal sa mergeti la piscina impreuna daca tot sunteti un cuplu, nu e normal sa il eviti tu, problema nu e la el, ci la tine. Asa e el, asa stie sa se comporte, dar tu pentru ce te complaci? Daca vrei complimente ceva mai "avansate", cauta altul.

Răspuns utilizator avertizat
| ABCD122 a răspuns:

Spune-i ca esti răcită

| mazaroi a răspuns:

Ii spui ca ai o problema in familie si ca nu poti veni.

| MateiT a răspuns:

Buna
E okay si destul de normal sa existe problemele astea intr-o relatie. Se spune ca barbatii sunt simpli si desi e greu de recunoscut e adevarat intr-un fel. Nu il judeca pentru ca desi voi femeile sunteti niste creaturi superbe si complexe iar noi suntem deseori simpli si insensibili, exista niste motive foarte reale pentru care suntem obsedati de forma voastra fizica. Bineinteles ca lucrul asta nu e o scuza...
Cat despre mersul la piscina nu se poate spune mare lucru decat ca NU VREI SA MERGI
Iar atunci bineinteles ca nu e bine pentru tine sa mergi. Iti pasa mai mult de el sau de relatie decat de ceea ce vrei tu?
Daca faci ce spun altii in loc de ce vrei tu cu adevarat vei regreta foarte mult cand te vei apropia de sfarsit si vei privi in urma, iar atunci vei fi cu adevarat trista
Nu o asculta pe mama sau pe oricine iti va zice vreodata ceva de genu "fa asta ca sa nu ii superi" sau "nu e politicos sa refuzi"
Poate ai vrea sa poti spune "nu" fara sa trebuiasca sa prezinti o scuza sau o nenorocita de scutire medicala. Poate ai vrea sa ii spui mamei "Nu mama, nu vreau sa merg doar ca sa nu il supar, nu vreau sa trebuiasca sa fiu o fetita cuminte si tacuta doar ca sa fiu acceptata si iubita intr-un mod superficial. Eu sunt libera"
Poate ai vrea sa fii iubita asa cum esti, chiar daca ai fi egoista si ti-ar păsa "prea mult" de propriile nevoi
Poate ai vrea sa poti spune "nu" si sa nu fii intrebata "daaa' dee ceee?"
Eu zic doar "poate". Doar tu poti sti ce vrei
De asemenea tu vei hotara daca mergi sau nu, daca aduci in discutie cuvintele sau nu si aceeasi regula se aplica pentru orice alta decizie din viata ta
Ai incredere in tine!
Iti doresc mult succes

| qcristi a răspuns:

Daca relatia o sa dureze relatia, atunci oricum o sa iti vada corpul mai devreme sau mai tarziu. Daca nu vrei sa dureze atunci cauta-ti unul care sa iti placa in totalitate, nu unul de care zici "parca ar fi obsedat"winking

| Alka25 a răspuns:

Baga și tu o scuza gen :,,îs pe stop,, sau,,am o rana deschisa,,sau,,m-am vopsit și o fac piscina de culoarea respectiva,,,te înțeleg perfect și cred că acum în mintea ta e numai gândul că efectiv ești forțată să fi,,sexy,,pentru că altfel te va lăsa pentru alta fata care e mai ușuratică și nu are inhibiții de genul. încearcă să îl testezi îmbrăcate în ceva,,moartea pasiuni,, și dacă tot îți va spune că ești sexy înseamnă că te iubește cu adevărat și asta e felul lui de ați spune asta,daca te judeca sau te critică înseamnă că e interesat doar de popou și balcoane și te va părăsi mai devreme sau mai târziu și faza cu piscina,eu sincer nu cred că e cel mai bun loc pentru o întâlnite cu mama lui, ai putea sa o contactezi direct pe ea și să bagi o scuza dintre cele de mai sus și în schimb să mergi cu ea altundeva (la shopping, la o drumeție de o zi, la film, la un suc sau o poți invită acasă la tine și să gătești ceva, dar daca nu merge nimic din cele de mai sus și chiar trebuie sa mergi la piscina ia-ți un costum dintr-o piesa și pe deasupra un val din ala special pentru plaja sper că te-am ajutathappy